Co to jest stos LAMP?

88

Czy ktoś może mi powiedzieć, co oznacza termin LAMP STACK? Widziałem to odniesienie w ofertach pracy, ale nie do końca rozumiem jego znaczenie.

Wydaje mi się, że w moim rozwoju używam LAMP dość często, ale kiedy słyszę „stos”, czuję, że nie używam środowiska LAMP tak, jak powinienem.


Wiem, co oznacza LAMP, chciałem tylko wiedzieć, co oznacza termin „stos” przypięty.

Eli
źródło
Żeby to opublikować, jest też WAMP - LAMPA, ale dla Windows. Windows Apache Mysql PHP.
Lee,

Odpowiedzi:

142

Powodem, dla którego nazywają to stosem, jest to, że każdy poziom pochodzi ze swojej warstwy podstawowej. Twój system operacyjny, Linux, jest podstawą. Następnie Apache, twój demon sieciowy, znajduje się na górze twojego systemu operacyjnego. Następnie baza danych przechowuje wszystkie informacje obsługiwane przez demona sieci Web, a PHP (lub dowolny język skryptowy P *) jest używany do kierowania i wyświetlania wszystkich danych oraz umożliwia interakcję z użytkownikiem.

Nie przejmuj się zbytnio terminem „stos”. Ludzie naprawdę mają na myśli tylko pakiet lub pakiet oprogramowania, ale dobrze go używasz. Jestem pewien, że tak jak ty.

Authman Apatira
źródło
Oto krótki przewodnik po stosie LAMP. bardzo mi pomogło. medium.com/@codingmonk.tech/…
Hiren Kavad
41

System operacyjny LINUX

Serwer WWW APACHE

Baza danych MySQL

i PHP

http://en.wikipedia.org/wiki/LAMP_(software_bundle)

Termin stos oznacza stos! To znaczy, czy masz doświadczenie w pracy z tymi technologiami / frameworkiem, czy nie. Ponieważ wszystkie te elementy znajdują się w pakiecie LAMP, który można pobrać i zainstalować, nazywają to stosem.

Shyju
źródło
No cóż, wiem, co oznacza LAMP, po prostu nie wiedziałem, co oznacza termin „stos” przypięty.
Eli
1
@Eli: To znaczy, że to tylko stos!
Shyju
... i język skryptowy po stronie serwera PHP :)
30

Oznacza to po prostu używanie Linuksa, Apache, MySQL i PHP jako odpowiednio systemu operacyjnego, serwera internetowego, bazy danych i języka programowania.

Eric J.
źródło
dziękuję, pomyślałem, że może to oznaczać proces tworzenia zadań cron lub innych skryptów przetwarzania za pośrednictwem instalacji systemu Linux
Eli,
13

LAMPA Średnia L = LINUX (OS) A = APACHE (serwer sieciowy) M = MySQL (baza danych) P = PHP (język)

http://www.webopedia.com/TERM/L/LAMP.html

Skrót od Linux, Apache, MySQL i PHP, platforma programistyczna typu open source, zwana również stosem internetowym, która wykorzystuje Linuksa jako system operacyjny, Apache jako serwer WWW, MySQL jako RDBMS i PHP jako skrypty obiektowe język. Perl lub Python są często zastępowane przez PHP.

efarid08
źródło
10

Dla każdego, kto wciąż się tym zajmuje, aby dowiedzieć się, czym jest stos, termin „stos” odnosi się do „stosu rozwiązań”. Stos rozwiązań to po prostu kompletny zestaw oprogramowania służący do rozwiązania danego problemu, zwykle poprzez połączenie w celu zapewnienia platformy lub niezbędnej infrastruktury. Ten termin jest nadrzędny zarówno dla „stosu serwera”, jak i „stosu internetowego”. W związku z tym stos LAMP to specyficzny i kompletny zestaw oprogramowania, którego celem jest udostępnianie dynamicznej zawartości w Internecie.

Dodatkowe czytanie:

https://www.techopedia.com/definition/28154/solution-stack https://en.wikipedia.org/wiki/Solution_stack

mesertes
źródło
10

Stos LAMP jest podstawą dla witryn hostowanych w systemie Linux, a jest nim stos oprogramowania Linux, Apache, MySQL i PHP (LAMP).

LAMPA Stojak na: -

  1. L (system operacyjny Linex)
  2. A (Apache [ lokalny serwer klienta ])
  3. M (baza danych MySQL)
  4. P (PHP)

Stos LAMP to zestaw oprogramowania typu open source, którego można używać do tworzenia witryn internetowych i aplikacji internetowych. LAMP to akronim, a te stosy zwykle składają się z systemu operacyjnego Linux, serwera Apache HTTP, systemu zarządzania relacyjnymi bazami danych MySQL i języka programowania PHP.

  • Linux: System operacyjny (OS) stanowi naszą pierwszą warstwę. Linux stanowi podstawę modelu stosu. Wszystkie inne warstwy biegną na tej warstwie. Linux jest warstwą najniższego poziomu i zapewnia system operacyjny. W rzeczywistości Linux uruchamia każdy z pozostałych składników. Nie jesteś jednak specjalnie ograniczony do Linuksa; możesz łatwo uruchomić każdy z pozostałych składników na platformie Microsoft®; Windows® ;, Mac OS X lub UNIX®, jeśli potrzebujesz.

  • Apache: Druga warstwa składa się z oprogramowania serwera WWW, zwykle serwera WWW Apache. Ta warstwa znajduje się na wierzchu warstwy Linuksa. Serwery internetowe są odpowiedzialne za tłumaczenie z przeglądarek internetowych na ich właściwą stronę internetową. Apache zapewnia mechanikę uzyskiwania strony internetowej dla użytkownika. Apache jest stabilnym serwerem o krytycznym znaczeniu, obsługującym ponad 65 procent wszystkich witryn sieci Web w Internecie. Komponent PHP faktycznie znajduje się wewnątrz Apache i używasz Apache i PHP razem do tworzenia stron dynamicznych.

  • MySQL: Nasza trzecia warstwa to miejsce, w którym żyją bazy danych. MySQL przechowuje szczegóły, które mogą być odpytywane przez skrypty do budowy strony internetowej. MySQL zwykle znajduje się na wierzchu warstwy Linuksa obok Apache / warstwy 2. W konfiguracjach high-end MySQL może zostać przeniesiony na oddzielny serwer hosta. MySQL zapewnia przechowywanie danych w systemie LAMP. Dzięki MySQL masz dostęp do bardzo wydajnej bazy danych, odpowiedniej do prowadzenia dużych i złożonych witryn. W aplikacji sieci Web wszystkie dane, produkty, konta i inne rodzaje informacji będą znajdować się w tej bazie danych w formacie, który można łatwo wyszukiwać za pomocą języka SQL.

  • PHP: Siedzenie na nich wszystkich to nasza czwarta i ostatnia warstwa. Warstwa skryptowa składa się z PHP i / lub innych podobnych języków programowania internetowego. Witryny i aplikacje internetowe działają w tej warstwie. PHP jest prostym i wydajnym językiem programowania, który zapewnia klej do wszystkich innych części systemu LAMP. Używasz PHP do pisania dynamicznej zawartości umożliwiającej dostęp do danych w bazie danych MySQL i niektórych funkcji oferowanych przez Linuksa.

Możemy wizualizować stos LAMP w następujący sposób: Więcej informacji Więcej informacji

Raksha Saini
źródło
6

Aby być precyzyjnym i ostrym

LAMP to L (Linux) A (Apache) M (Mysql) P (PHP5) to złożony pakiet przeznaczony do tworzenia aplikacji internetowych.

Najłatwiejszy sposób instalacji lampy jest następujący

1) Korzystanie z tasksel

Poniżej znajduje się lista poleceń

sudo apt-get update sudo apt-get install tasksel sudo tasksel (wyświetli monit o sprawdzenie serwera LAMP i wybranie OK)

To wszystko LAMPA jest gotowa, aby rozświetlić Twoją wiedzę.

sree kalyan
źródło
2

Zestaw lamp oznacza L inux A pache M ysql P HP

istnieje również Mean Stack M ongoDB E xpressJS A ngularJS N odeJS

WESAM TAHA
źródło
3
Znaczenie słowa „LAMPA” zostało już wyjaśnione w innych odpowiedziach.
mzjn,
2

Linux, Apache, MySQL i PHP. darmowe i otwarte oprogramowanie. Na przykład równoważna instalacja w rodzinie systemów operacyjnych Microsoft Windows jest znana jako WAMP. a dla Maca jako MAMP. i XAMPP dla nich obu

Amir
źródło
2

L dla systemu operacyjnego Linux A dla serwera WWW Apache M dla bazy danych MySQL p dla PHP dla skryptów i modułów PHP

W systemie LAMP możemy hostować programy php i programy cgi.

np: W ubuntu apt-get install apache2 dla serwera WWW apt-get install mysql-server php5-mysql dla bazy danych i php apt-get zainstaluj php5 i dostanie się na twój serwer WWW http: // localhost

Mubarak Shan
źródło
1

Spróbuję odpowiedzieć na rzeczywiste pytanie, czym jest stos. W architekturze internetowej (TCP / IP, OSI itp.) Protokoły i oprogramowanie są często „ułożone” jeden na drugim, ponieważ ich obsługa jest zależna od siebie. Na przykład TCP zapewnia niezawodną transmisję danych oprócz protokołu IP. To samo dotyczy LAMP, serwer Apache musi działać „na Linuksie”. Pomyśl o tym „stosie” jako o swoim ulubionym stosie naleśników, w którym każdy naleśnik jest na innej warstwie.

LAMPA na naleśniki

Przepyszny.

Andy
źródło