Jak poznać internetowy Google Play w innym kraju?

88

jeśli wejdę na play.google.com, automatycznie rozpozna mój kraj i pozwoli mi przeglądać aplikacje dla tego kraju. Mogę zmienić język za pomocą menu rozwijanego w stopce lub dodać & hl = kod w zapytaniu ... ale to zmienia tylko język ... nie zawartość sklepu (listy aplikacji i rankingi pozostają takie same)

Wydaje mi się, że musi istnieć jakiś inny parametr zapytania lub parametr nagłówka, ponieważ jestem pewien, że programiści Google nie używają serwerów proxy dla danego kraju ani komputerów znajdujących się w lokalizacjach w ponad 50 krajach, aby zobaczyć, jak wygląda tam sklep.

Masz jakąś wskazówkę, jak to zrobić?

devguy
źródło
1
Wiem, że taka jest ich intencja i wiem, że mogę skorzystać z proxy (jest to napisane w pytaniu). Mimo to chciałbym wiedzieć, czy istnieje inny, prawdopodobnie nieudokumentowany sposób (może ten, którego używają wewnętrznie do testowania sklepu z ich lokalnej przeglądarki)
devguy
Używaj serwerów proxy, jest to dokładny i najlepiej gwarantowany sposób. Ponieważ jeśli użyjesz gl = ru, nigdy nie wiesz, czy ich serwer to
uszanuje

Odpowiedzi:

78

Poszukiwanie rozwiązania tego właśnie problemu przywiodło mnie tutaj, ale niestety nikt nie udzielił właściwej odpowiedzi. Oto ona: Dodaj parametr gl = (countrycode).

Na przykład, aby zobaczyć listę najpopularniejszych bezpłatnych aplikacji biznesowych w Twoim kraju, użyj tego:

https://play.google.com/store/apps/category/BUSINESS/collection/topselling_free

Dodanie gl = ru daje listę dla Rosji:

https://play.google.com/store/apps/category/BUSINESS/collection/topselling_free?gl=ru

Mam nadzieję że to pomoże.

martin-k
źródło
1
powinna to być akceptowana odpowiedź. działa również podczas wyszukiwania aplikacji, np. sprawdzania, czy
chińscy
Działa świetnie i jest bardzo przydatne w przypadku stron wykresów .
Alex Vang
Dziękuję bardzo
Jaymin Bhadani
2
Żądany adres URL nie został znaleziony na serwerze.
Bram
2
Już nie działa. Myślę, że Google usunęło wszystkie takie linki
Waheed Akhtar
47

Oto lista miłych klikalnych linków dla leniwych ludzi takich jak ja:

Jeśli zauważysz jakieś nieprawidłowe, możesz oczywiście edytować.

Możesz także zmienić język za pomocą hlparametru, na przykład:

Flimm
źródło
Czy mógłbyś wymienić wszystkie kody języków? Kod kraju i kod języka są różne. Zastanawiam się, jaki jest kod języka Australii. en_GB działa w Wielkiej Brytanii, ale en_AU nie działa
g8minhquan
Panel sterowania aplikacji ma ustawienie dla wszystkich innych krajów (dla krajów spoza listy - np. Suazi) - jaki jest kod dostępu do nich?
Jurgen Strydom,
7

Musisz manipulować adresem URL Google Play . Na przykład do użytku francuskiego

https://play.google.com/store?gl=fr&tab=w8

do użytku w języku hiszpańskim

https://play.google.com/store?gl=sp&tab=w8

Powinieneś móc zamienić kod kraju (fr / sp / itp.), Używając kodów omówionych w dokumentacji dotyczącej ustawień regionalnych .

Jeśli chcesz zmienić język, ale zobaczyć polecane aplikacje lub rankingi w Twoim obecnym kraju, użyj hlzamiastgl

Phil
źródło
20
Tak, ale to tylko zmienia język i nie pomaga, jeśli chcesz zobaczyć polecane aplikacje lub rankingi aplikacji z innego kraju.
FD_
Czy jest na to sposób w przypadku waluty?
Adrian B
6

Praktycznie odpowiedziałeś już na swoje własne pytanie: aby zmusić Google do wyświetlenia strony specyficznej dla danego kraju, musisz użyć hosta, który może wysyłać żądania za pośrednictwem zakresów adresów IP lub dostawców, których Google rozpoznaje jako pochodzących z tego kraju. Serwery proxy zapewniają dokładnie taką funkcjonalność.

Tak, masz rację, programiści lub inne osoby odpowiedzialne za testowanie usług Google prawdopodobnie nie będą używać serwerów proxy, chociaż dla tak dużej firmy, która zapewnia kilka hostów testowych w każdym kraju, w którym działają, nie wydaje się być tak dużym kłopotem.

Gdybym miał zaimplementować międzynarodową usługę, która dostarcza treści w oparciu o lokalizację klienta, nie próbowałbym ukrywać (jak w przypadku bezpieczeństwa przez zaciemnienie ) funkcjonalności testowania, ukrywając ją za nieudokumentowanymi parametrami. Czystszą i bardziej oczywistą implementacją takiej funkcji byłyby funkcje oparte na koncie.

  • Jesteś zwykłym użytkownikiem: dostarczę treści na podstawie Twojej lokalizacji.
  • Jesteś zalogowany i znajdujesz się w grupie „Testerzy w Google”: widzisz ustawienie umożliwiające „sfałszowanie” Twojej lokalizacji.

Właściwie wszystkie systemy, które tworzę, mają rozszerzone funkcje debugowania i testowania, nawet na żywych hostach, ale te funkcje nigdy nie są włączone ani dostępne dla użytkowników. W końcu do tego służą grupy użytkowników.

Alex
źródło
6

Aby to zrobić, możesz użyć programu o nazwie TorBrowser. Pobierz łącze tutaj z sieci Cnet. Możesz nieco zmienić ustawienia i wybrać serwery routingu, aby przechodzić tylko przez określone kraje. Oficjalna strona internetowa zawiera więcej dokumentacji na ten temat.

Smoking
źródło
Pytał konkretnie o metody, które nie wymagają użycia proxy. TorBrowser robi dokładnie to: przekazuje Twoje żądania przez sieć „cebulową”.
Alex
Nigdy nie prosi o metodę, która jest szczególnie anty-proxy. Prosta odpowiedź brzmi: nie możesz. To znaczy bez włamywania się do serwerów Google i przeglądania ich w ten sposób. Jedynym sposobem jest proxy. Zacytuj go, gdzie i tak pyta, nie używając proxy.
Tux
Bardzo dobrze, zacytuję: „... jakiś inny parametr lub nagłówek zapytania ... nie używaj serwerów proxy specyficznych dla kraju ...”. Następnie 24 października, dziesięć dni przed twoją odpowiedzią, komentuje swoje pytanie „nie… nadal używam proxy ”. Można odnieść wrażenie, że wie, jak udzielić odpowiedzi na swoje prośby i zrobił to przed twoją odpowiedzią. Tak, wniosek jest taki, że nie możesz użyć podglądu specyficznego dla kraju. Przypadkowo doszedłem do takiego wniosku 27 października.
Alex
@Alex Parafrazujesz to. Przeczytaj to w kontekście. Twierdzi, że twórcy nie używają serwerów proxy specyficznych dla danego kraju. Pozwól, że zapytam: „Wydaje mi się, że musi istnieć jakiś inny parametr zapytania lub parametr nagłówka, ponieważ jestem pewien, że programiści Google nie używają serwerów proxy dla poszczególnych krajów”. Chcę wiedzieć, dlaczego się ze mną kłócisz? Naprawdę nie ma sensu.
Tux
Nie ma co parafrazować, jeśli ktoś pyta o rozwiązanie inne niż proxy i odpowiada „nie… nadal używam serwerów proxy” na pytanie, czy znaleziono rozwiązanie. Twoja odpowiedź jest błędna, ponieważ wspomina o TorBrowser, który jest siecią serwerów proxy, a zatem sugeruje żądania proxy, co jest jego obecnym rozwiązaniem, jak widać (ponownie bez parafrazowania, błędnej interpretacji lub zgadywania czegokolwiek) po powyższym komentarzu, który zrobił kilka dni wcześniej udzielił odpowiedzi. To jest stackoverflow, miejsce do rozmów, kłótni i udzielania odpowiedzi, a omawianie odpowiedzi jest powodem istnienia systemu komentarzy.
Alex
6

Zmieniłbym zarówno region, jak gli język hl:

https://play.google.com/?hl=vi&gl=vn

Korzystając z tego przykładu, odwiedzisz wietnamski sklep - zarówno jako region, jak i język.

Tien Do Nam
źródło
1

Jak możesz zobaczyć najpopularniejsze aplikacje w różnych kategoriach Nie musisz korzystać z sieci VPN ani żadnego innego podejścia. Łatwy sposób wykonaj następujące kroki.

Po pierwsze: wyloguj się ze swojego konta Gmail, jeśli jest to login, a następnie zacznij

1. Spójrzmy tutaj na zrzutach ekranu, aby najpierw wyglądać normalnie, jak na zrzucie ekranu:

wprowadź opis obrazu tutaj

2. możesz wybrać dowolną kategorię, którą chcesz zobaczyć, popularne aplikacje w różnych krajach, a ja wybieram rozrywki.

wprowadź opis obrazu tutaj

3. tam, gdzie szukasz najlepszych darmowych opcji rozrywki, kliknij zobacz więcej

wprowadź opis obrazu tutaj

4. szukasz najlepszej darmowej rozrywki, ale dopóki nie w innym kraju, teraz używamy składni w adresie URL, aby znaleźć tę kategorię, która zyskuje na popularności w różnych krajach, tutaj w adresie URL

wprowadź opis obrazu tutaj

5: adres URL, którego szukasz, jest tutaj

https://play.google.com/store/apps/category/ENTERTAINMENT/collection/topselling_free

musisz dodać coś w plusie, aby zobaczyć, jak? gl = nas tutaj odnosimy się do Ameryki i au do Australazji i Wielkiej Brytanii do Anglii itp.

https://play.google.com/store/apps/category/ENTERTAINMENT/collection/topselling_free?gl=us ##

wprowadź opis obrazu tutaj

6. na zrzucie ekranu 6 Szukam wszystkich aplikacji w kategorii rozrywki w nas

mam nadzieję że rozumiesz

wprowadź opis obrazu tutaj

Najaf Ali
źródło
0

Testowałem dodawanie &hl=[language_code] na końcu adresu URL i zobaczyłem treść i komentarze napisane w tym języku. Spróbuj tego.

W poprzednich odpowiedziach nazwa parametru została użyta glzamiast hl(prawdopodobnie literówka).

Eren
źródło
2
To nie jest literówka, gl i hl to różne parametry.
Marek Grác