Zaktualizuj Android SDK Tool do 22.0.4 (najnowsza wersja) z 22.0.1

87

Chcę zaktualizować moje narzędzie Android SDK z 22.0.1 do 22.0.4

Mam również zainstalowane narzędzie ADT, ale nie mogę zaktualizować narzędzia SDK do wersji 22.0.4

Mam do czynienia z następującym problemem:

Download interrupted: Read timed out issue.

Poniżej zrzut ekranu podczas aktualizacji SDK:

wprowadź opis obrazu tutaj Czy ktoś może mi pomóc :

Z góry dziękuję.

EDYTOWANO: Znalazłem rozwiązanie powyższego problemu i dodałem rozwiązanie jako odpowiedź. Jeśli ktoś ma ten sam problem, może również rozwiązać ten problem zgodnie z wyjaśnieniem.

Bhavesh Patadiya
źródło

Odpowiedzi:

178

Ja obejrzałem dokumentację Eclipse ADT i okazało się sposób aby obejść ten problem. Udało mi się zaktualizować moje narzędzie SDK do wersji 22.0.4 (najnowsza wersja).

Rozwiązanie: Najpierw zaktualizuj ADT do 22.0.4 (najnowsza wersja), a następnie zaktualizuj narzędzie SDK do 22.0.4 (najnowsza wersja)

Powyższy link mówi:

Narzędzie ADT 22.0.4 jest przeznaczone do użytku z narzędziami SDK r22.0.4 . Jeśli nie zainstalowałeś jeszcze SDK Tools r22.0.4 w swoim SDK, użyj Android SDK Manager, aby to zrobić

Musiałem zaktualizować ADT do 22.0.4 (najnowsza wersja), a następnie mogłem zaktualizować narzędzie SDK do 22.0.4. Myślałem, że zaktualizowano tylko narzędzie SDK, a nie ADT, więc aktualizowałem narzędzie SDK starszą wersją ADT (22.0.1).

Jak zaktualizować ADT do najnowszej wersji

  1. W Eclipse przejdź do Help
  2. Install New Software ---> Add
  3. wewnątrz Add Repositorywpisz nazwę: ADT(lub cokolwiek chcesz)
  4. i lokalizacja: https://dl-ssl.google.com/android/eclipse/
  5. po załadowaniu powinieneś dostać Developer ToolsiNDK Plugins
  6. zaznacz oba, jeśli chcesz używać Native Developer Kit (NDK) w przyszłości, lub zaznacz Developer Tooltylko
  7. Kliknij Next
  8. Finish
Bhavesh Patadiya
źródło
2
brzmi jak głupie pytanie, ale skąd powinienem pobrać ADT 21.1.0? ok, właśnie znalazłem to na softpedia.com, ale to ból strony, wszystkie reklamy. czy nie ma oficjalnego miejsca?
steveh
4
właśnie
pobieram
15
Upewnij się, że korzystasz z wersji witryny HTTPS . Nie używaj wbudowanego programu Android Developer Tools Update Siteeclipse (który używa protokołu HTTP). W przeciwnym razie spowoduje to wspomniany tutaj błąd(An error occurred while collecting items to be installed session context)
Jonathan
2
Chcę poprzeć sugestię Steveha. Próba ręcznej aktualizacji Narzędzi dla programistów przerywa integrację adt. Wydaje się jednak, że pobieranie od zera działa.
Mustafa Alammar
2
Drugi komentarz Steveha. Kiedy podążałem śladami Bhavesha, zepsuło to również integrację adt. Ponowne pobieranie ze strony programistów Androida działa jak urok (być może będziesz musiał zresetować obszar roboczy Eclipse, ale to wszystko)
Xilconic
3

Jestem na OSX, używałem Android Studio zamiast ADT i miałem ten problem, mój problem był za proxy z uwierzytelnianiem, z dowolnego powodu, W oknie Menedżera Android SDK, w Preferencjach -> Inne, musiałem odznacz

„Wymuś pobieranie źródeł https: // ... za pomocą http: // ...”

Ponadto nie było miejsca na umieszczenie poświadczeń proxy, ale poprosi Cię o nie.

vrtis
źródło
Zachęcałbym innych, aby również spróbowali odznaczyć tę opcję, ponieważ pomogła mi z komputera Mac za zaporą ogniową. Nie mam pojęcia dlaczego, ale oszczędza mi wyrywania włosów.
piratemurray
2

Może być konieczne przejście do okna -> Menedżer Android SDK -> Pakiety -> Załaduj ponownie, aby pobrać najnowsze aktualizacje, a następnie zaktualizować SDK.

Khaled
źródło
1

Napotkałem ten sam problem, wypróbowałem poniższe rozwiązanie i zadziałało dla mnie W oknie Menedżera Android SDK, kliknij Narzędzia-> Opcje-> w „Inne”, zaznacz "Force https://... sources to be fetched using http://..."

Jeevan
źródło
0

uruchom Menedżera Android SDK jako administrator. to rozwiązało mój problem

sudo android

Ibrahim Benzer
źródło