Jak usunąć błąd „gpg: nie znaleziono polecenia” podczas instalacji RVM?

140

Mam nowego Maca Pro (OS X 10.9.5), który mogę skonfigurować od zera. Chcę zainstalować RVM i pierwszą rzeczą, o której mówi, jest:

Zainstaluj klucz publiczny mpapis (może być potrzebny gpg2i lub sudo)

gpg --keyserver hkp://keys.gnupg.net --recv-keys D39DC0E3

Kiedy próbowałem, otrzymałem:

gpg --keyserver hkp://keys.gnupg.net --recv-keys D39DC0E3
zsh: command not found: gpg

Próbowałem znaleźć dobry przewodnik, jak przezwyciężyć ten problem, który również wygląda na godny zaufania, ale nie miałem szczęścia.

Czy ktoś może wyjaśnić, co to gpgjest, dlaczego już go nie mam i jak to zrobić we właściwy sposób.

JDillon522
źródło
czy próbowałeś "gpg" w Google? Jest to szyfrowanie z kluczem publicznym i musisz zainstalować odpowiednie narzędzie ręcznie lub z Brew lub Macports. Nie jest to też dokładnie pytanie dotyczące StackOverflow.
ofrommel

Odpowiedzi:

274

GnuPG (z nazwą binarną gpg) to aplikacja służąca do szyfrowania klucza publicznego za pomocą protokołu OpenPGP, ale także do weryfikacji podpisów (podpisów kryptograficznych, które również mogą zweryfikować wydawcę, jeśli są poprawnie używane). W pewnym stopniu można powiedzieć, że dla OpenPGP jest tym, czym OpenSSL dla X.509 i TLS.

W przeciwieństwie do większości dystrybucji Linuksa (które w dużym stopniu wykorzystują GnuPG do zapewnienia niezakłóconego oprogramowania w swoich repozytoriach pakietów), Mac OS X nie dostarcza GnuPG z systemem operacyjnym, więc musisz zainstalować go samodzielnie .

Możliwe źródła to:

  • Menedżer pakietów Homebrew :brew install gnupg gnupg2
  • Menedżer pakietów MacPorts :sudo port install gnupg gnupg2
  • Zainstaluj z GPGTools , który zapewnia również aplikacje GUI i integrację z Apple Mail
Jens Erat
źródło
Miałem dokładnie ten sam problem, co pierwotne pytanie zadane przez JDillon522. Aby zainstalować RVM, zainstalowałem tylko gpg2. Ta odpowiedź pomogła mi dodatkowo zainstalować gpg.
Brian Zelip,
brew install gnupg gnupg2 -> Błąd: brew linkKrok nie został ukończony pomyślnie Formuła została zbudowana, ale nie jest dowiązana symbolicznie do / usr / local Nie można udostępnić dowiązania symbolicznego / man / man8 / addgnupghome.8 / usr / local / share / man / man8 is nie do zapisu.
ProGirlXOXO,
Wygląda na to, że inny menedżer pakietów / pakietów zmienił uprawnienia do tego folderu. brew doctormoże wskazywać problem i sugerować rozwiązania, ale generalnie wolałbym prosić o pomoc w Ask Different, używanie menedżera pakietów jest raczej nie na temat przepełnienia stosu.
Jens Erat
4
Wydaje mi się, że instalacja przez homebrew nie działa. Pomimo bezproblemowego zakończenia procesu polecenie gpg było nadal niedostępne. Skończyło się na użyciu narzędzi gpg, które udostępniły polecenie.
foamcow
Wydaje mi się, że coś złego konfiguruje twoją $PATHzmienną.
Jens Erat
25

Zgodnie z instrukcją "might need gpg2"

W systemie Mac możesz spróbować zainstalować go za pomocą homebrew

$ brew install gpg2 
rderoldan1
źródło
2
Jeśli nie masz homebrew, możesz zainstalować go na Mac OS X poleceniem: ruby -e "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)"Zobacz ( coolestguidesontheplanet.com/ ... ), aby uzyskać więcej informacji.
dwsolberg
2
Użytkownik będzie również musiał zainstalować gpgoprócz gpg2, zobacz odpowiedź Jensa Erata.
Brian Zelip,
6

To zadziałało dla mnie

$brew install gnupg
valmsmith39a
źródło
-9

Możesz także użyć:

$ sudo gem install rvm

Powinien dać następujący wynik:

Fetching: rvm-1.11.3.9.gem (100%)
Successfully installed rvm-1.11.3.9
Parsing documentation for rvm-1.11.3.9
Installing ri documentation for rvm-1.11.3.9
1 gem installed
Reza Malik
źródło