Co to jest saldo kredytowe procesora w EC2? [Zamknięte]

Odpowiedzi:

239

AWS EC2ma 2 różne typy instancji: instancje o stałej wydajności (np. M3, C3 itd.) i instancje z możliwością przerywania (np. T2). Fixed Performance Instanceszapewnia stałą wydajność procesora, podczas gdy Burstable Performance Instanceszapewnia baseline CPU performancenormalne obciążenie. Ale gdy zwiększa się obciążenie, Burstable Performance Instancesmają możliwość wybuchania, tj. Zwiększenia wydajności procesora.

Kredyt CPU reguluje ilość impulsów procesora w instancji. Możesz wydać ten kredyt CPU, aby zwiększyć wydajność procesora w okresie Burst. Załóżmy, że korzystasz z instancji ze 100% wydajnością procesora przez 5 minut, a wydasz 5(i.e. 5*1.0)kredyt procesora. Podobnie, jeśli uruchomisz instancję z 50% wydajnością procesora przez 5 minut, wydasz 2.5(i.e. 5*0.5)kredyty procesora.

Saldo kredytów procesora to po prostu kwota kredytów procesora dostępnych na koncie w dowolnym momencie.

Po utworzeniu instancji otrzymasz początkowy kredyt procesora . Za każdą godzinę automatycznie otrzymasz określoną ilość kredytów procesora (kwota ta zależy od typu instancji). Jeśli nie zwiększysz wydajności procesora, kredyt procesora zostanie dodany do salda kredytowego procesora na Twoim koncie. Jeśli skończy Ci się kredyt procesora (tj. Saldo kredytu procesora zmieni się na 0), Twoja instancja będzie działać z podstawową wydajnością.

Przeczytaj więcej o kredytach procesora i podstawowej wydajności dla wystąpień o zwiększonej wydajności

Mostafiz Rahman
źródło
1
Czy to oznacza, że ​​jeśli używam procesora na 50% przez 5 minut, mogę używać procesora na 150% przez 5 minut?
Jay Shah,
1
@JayShah, nie, nie zrobisz tego. W rzeczywistości w większości przypadków stracisz kredyty procesora, aby uruchomić go z 50%, ponieważ większość instancji ma wydajność bazową mniejszą niż 50% L (np. T2.small ma 20%)
Mostafiz Rahman
O. Podstawowa wydajność to zaledwie 30% dla t2.large. W instancjach o stałej wydajności możemy bez problemu używać procesora nawet na poziomie 90%. Dlaczego więc ktoś miałby używać takich instancji? - Czy są bardzo opłacalne? lub gdy ktoś chce uruchomić aplikację rzadko używającą procesora?
Jay Shah
1
Mam to, ale zastanawiam się - różnica w cenie między instancjami z wydajnością burstable i fixed jest bardzo mniejsza. t2.large - 0,0928 USD na godzinę - 66,816 USD na miesiąc, m5.large - 0,096 USD na godzinę - 69,12 USD Dlaczego więc ktoś miałby używać instancji typu burstable, które zapewniają około 3 razy mniej mocy procesora, a różnica kosztów wynosi tylko około 3 USD miesięcznie? Proszę, powiedz mi, jeśli czegoś brakuje.
Jay Shah
2
Tak, musisz porównać t2 z m4 i t3 z m5, które są tymi samymi generacjami sprzętu. Aby zobaczyć przełom w używaniu m5 vs t3, przeczytaj tutaj: docs.aws.amazon.com/AWSEC2/latest/UserGuide/…
Emii Khaos
26

Zgodnie z oficjalnym dokumentem :

Amazon EC2 umożliwia wybór między wystąpieniami o stałej wydajności (np. M3, C3 i R3) a wystąpieniami o wydajności seryjnej (np. T2). Burstable Performance Instances zapewniają podstawowy poziom wydajności procesora z możliwością zwiększenia wydajności powyżej linii bazowej. Wystąpienia T2 są przeznaczone dla obciążeń, które nie używają pełnego procesora często lub konsekwentnie, ale czasami wymagają serii.

Podstawową wydajnością i zdolnością do pracy seryjnej instancji T2 zależą kredyty procesora. Każda instancja T2 w sposób ciągły otrzymuje kredyty procesora, których szybkość zależy od rozmiaru instancji. Instancje T2 gromadzą kredyty procesora, gdy są bezczynne, i wykorzystują je, gdy są aktywne. Kredyt CPU zapewnia wydajność pełnego rdzenia procesora przez jedną minutę .

haotang
źródło
16

Aby rozwinąć poprzednią odpowiedź.

t2instancje klas używają seryjnego modelu procesora. Zamiast mieć dostęp do pełnych zasobów procesora przez cały czas, uzyskujesz dostęp do pełnej bazy zasobów procesora w modelu kredytowym procesora.

Gdy instancja jest w stanie bezczynności, instancja buduje kredyty do limitu. Stawka i limit różnią się w zależności od rozmiaru instancji.

Kiedy używasz zasobów procesora, wydajesz te kredyty. Gdy skończysz, zużycie procesora jest bardzo niskie, dopóki nie zgromadzisz więcej kredytów.

datasage
źródło
10

Gdy instancja zużywa mniej zasobów procesora, niż pozwala na to jej podstawowy poziom wydajności (na przykład gdy jest bezczynna), niewykorzystane kredyty procesora (lub różnica między tym, co zostało zarobione, a tym, co zostało wydane) są przechowywane w saldzie kredytów przez maksymalnie 24 godziny , budowanie kredytów procesora na pękanie.

Donal
źródło