Dlaczego Eclipse Android Device Chooser nie wyświetla mojego urządzenia z Androidem?

87

Używam wtyczki systemu Android dla Eclipse i kiedy próbuję uruchomić program na prawdziwym urządzeniu za pomocą narzędzia Android Device Chooser , mój telefon nie jest wymieniony jako urządzenie. Zaktualizowałem Eclipse, wszystkie pakiety Androida i sterownik USB, ale nadal się nie wyświetla. Mój telefon działa pod kontrolą systemu Android 2.1, który jest również wersją docelową wymienioną w projekcie Eclipse.

Zdarza się również, że urządzenie pojawia się jako nieznany cel, a numer seryjny jako znaki zapytania, jak pokazano na zrzucie ekranu.

Wybór urządzenia z systemem Android

Subrat
źródło
2
Jestem na Macu, mam ten sam problem.
Jewgienij Simkin
@JJD twoja edycja zakłada, że ​​OP miał problem w systemie Linux, a nie Windows.
Joe
@Joe Zgadza się. Musiałem zważyć zaletę w postaci wizualnego opisu błędu i problemu, aby przedstawić go neutralnie na platformie. Uznałem, że pierwsza bardziej pomaga, niż ta ostatnia. Ekran jest podobny w obu systemach operacyjnych.
JJD

Odpowiedzi:

88

Właśnie miałem ten sam problem z Motorola Droid. Miałem 3 urządzenia i tylko 1 zostało wykryte w ADB. Ten, który działał, pojawił się w menedżerze urządzeń jako „interfejs kompozytowy android adb”, a drugi, który nie działał, pojawił się jako „interfejs adb androida”. W systemie Windows 7 wykonałem następujące czynności.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy Komputer, a następnie Zarządzaj
 2. Rozwiń telefon z Androidem u góry listy
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy Interfejs Android ADB, a następnie Aktualizuj oprogramowanie sterownika
 4. Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika
 5. Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze
 6. Wybierz USB Composite Device, a następnie dalej

Jeśli urządzenie USB Composite nie pojawia się, spróbuj przejść do folderu usb_driver w katalogu SDK systemu Android w celu wykonania kroku 5, a następnie spróbuj ponownie wykonać kroki 5 i 6.

Uwaga: jeśli Android nie pojawia się na górze tej listy, jak opisano w # 2 i / lub znajdziesz urządzenie ADB bez sterowników, prawdopodobnie musisz zainstalować sterownik urządzenia, który w moim przypadku (HTC Glacier) znajdował się po prawej stronie Na moim telefonie.

Joe
źródło
62
JESTEŚ NIESAMOWITY! Czy wiesz, ile długich nocy spędziłem rozważając odcięcie własnego kciuka z powodu tego problemu? Niech wszystkie twoje dzieci biegną tak szybko, jak Kenijczycy, a będziesz błogosławiony na zawsze!
John Sonmez
2
@Sundhas najpierw kliknij „Menedżer urządzeń” w lewym okienku. Możesz również uruchomić to za pomocą panelu sterowania. Chciałbym również wyrazić, jak dziwny jest ten problem. Zastanawiam się, czy najpierw próbowałem skopiować pliki przez USB, czy automatycznie zainstalowałbym sterownik USB Composite.
Tony Chan
1
Mam nadzieję, że to rozwiązanie działa, ale używam ADB w Linux / Ubuntu :-(
Hendy Irawan
Otrzymuję komunikat informujący, że nie ma dostępnych sterowników podczas wybierania folderu% ANDROID_SDK% \ extras \ google \ usb_driver lub podczas wybierania% ANDROID_SDK% do wyszukiwania sterowników.
Adam
Czy ktoś wie, jak to zrobić w systemie WINDOWS XP? >. <
Gabriel Fair
98

Czy próbowałeś z linii poleceń (zakładał Linux)

adb devices

Jeśli masz dużo znaków zapytania

List of devices attached
??????????????  device

Sprawdź, jaki jest identyfikator dostawcy Twojego urządzenia:

lsusb 
> Bus 003 Device 006: ID 04e8:689e Samsung Electronics Co., Ltd 

W tym przypadku ID dostawcy to „04e8”.

Musisz dodać swoje urządzenie do listy USB

sudo vim /etc/udev/rules.d/51-android.rules

i umieść tę linię (użyj własnego identyfikatora dostawcy).

SUBSYSTEM=="usb", SYSFS{idVendor}=="04e8", MODE="0666"

Alternatywnie wypróbuj następującą składnię, jak wskazali mcordaro i Yekmer Simsek, odwołując się do dokumentacji

SUBSYSTEM=="usb", ATTR{idVendor}=="04e8", MODE="0666", GROUP="plugdev"

zapisz to, a potem

sudo chmod a+r /etc/udev/rules.d/51-android.rules
sudo service udev reload

i powinno teraz działać.

vsm
źródło
3
Miałem problem z „????????” pojawia się na liście moich urządzeń. To naprawiło. Dzięki!
Loneboat
10
Nie wiem dlaczego, ale ta odpowiedź mi nie pomogła. Mam zainstalowane aplikacje HTC Desire, Debian Squeez, Eclipse Galileo i Android 2.2. Zrobiłem wszystko, co tu napisałeś, ale nie udaje mi się, jeśli zrobię to „urządzenia adb”, otrzymuję to: marek@deb42:~$ adb devices\ n List of devices attached \ n???????????? no permissions
Marecky
3
To zadziałało, ale musiałem wykonać sudo adb kill-server przed zarejestrowaniem zmiany.
Khalos
2
Pamiętaj też, aby ponownie uruchomić zaćmienie po przeładowaniu udev.
MigDus
13
Cześć na ubuntu, twoja odpowiedź zadziałała dla mnie, ale z niewielką zmianą składni pliku reguł zadziałała. tj. w przypadku HTC ta reguła zadziałała. SUBSYSTEM == "usb", ATTR {idVendor} == "0bb4", MODE = "0666", GROUP = "plugdev", jest tutaj powiedziane developer.android.com/tools/device.html # ustawienie dzięki za pomoc
Yekmer Simsek
7

Jest jedna rzecz, której niektórzy nie mogli zapamiętać. Podobnie jak ja, jeśli spróbujesz uruchomić adb z poświadczeniami superużytkownika po uruchomieniu z poświadczeniami zwykłego użytkownika, nie oczekuj sukcesu. Najpierw musisz zabić adb, który był uruchamiany z kiepskimi prawami i uruchomić go ponownie za pomocą sudo:

marek@deb42:~$ sudo adb kill-server

marek@deb42:~$ sudo adb devices

Marecky
źródło
W ten sposób moje urządzenie jest poprawnie wyświetlane na liście urządzeń adb, ale nadal jest wyświetlane jako „?????????” w oknie Eclipse Android Device Chooser. Czy istnieje sposób, aby wtyczka ADT Eclipse działała również jako root?
1337ingDisorder
3

Rozgryzłem to, chociaż wygląda na to, że mamy inne problemy. Jednak na wszelki wypadek to ci pomoże.

Przede wszystkim twój manifest musi mieć atrybut android: debuggable = "true" w węźle aplikacji. Prawdopodobnie to masz i nie wiem, czy faktycznie przyczynia się to do wyświetlania urządzenia, czy nie.

W każdym razie źle robiłem, gdy uruchamiam lub debuguję moją konfigurację (w Eclipse) na karcie docelowej (gdzie zawiera listę ustawień twojego urządzenia emulatora). Zaznaczono przycisk opcji Automatyczny. Jeśli przełączysz to na ręczne, po naciśnięciu przycisku Uruchom wyświetli się kolejne okno dialogowe, aw TYM oknie dialogowym u góry widzę moje urządzenie.

Wreszcie (i widzę to tylko na Droid X), gdy jesteś w trybie komputera, urządzenie nie działa tak, jakby było podłączone do maszyny. Kiedy jesteś w trybie pamięci masowej, wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami, ALE karta SD jest wyłączona, więc jeśli zdarzy się, że aplikacja NAPISZ na kartę SD, zakończy się niepowodzeniem w tym momencie wykonywania. Captivate (moje drugie urządzenie testowe) nie ma tego samego problemu.

Jewgienij Simkin
źródło
3

Sprawdź, czy urządzenie jest podłączone jako urządzenie PTP (kamera). Pasek powiadomień -> Połączenie USB. Jeśli Twoje urządzenie jest podłączone jako MTP (jako wspólne przechowywanie danych), AndroidStudio nie rozpoznaje go jako urządzenia do debugowania. Przynajmniej to działa dla mnie i mojego Nexusa.

Prostokvashkin
źródło
Wygląda na to, że w najnowszych wersjach AndroidStudio zostało to naprawione i teraz urządzenie i tak pojawia się na liście
Prostokvashkin
2

Miałem ten sam problem i po wypróbowaniu wielu powyższych rozwiązań w końcu spróbowałem zmienić kabel i od razu zadziałało.

someuser
źródło
2

Na komputerze z systemem Windows wystarczy zainstalować adbdriver . Automatycznie otrzyma konkurencyjne sterowniki dla połączonych Android Device.

Mam nadzieję, że pomoże to każdemu, kto boryka się z tym problemem.

Rupesh Yadav
źródło
1

Mam nadzieję, że tym razem to rozwiązanie poprawi Twój nastrój!

Problem: Moje urządzenie z Androidem nie jest rozpoznawane przez Eclipse ADT, dlaczego?

Przyczyna: Brakowało sterownika urządzenia, jak się wydawało na końcu, kiedy go naprawiłem!

Jak naprawić:

 1. Przeszukuj sieć (za pomocą Google) „ LG <Your_Phone_Model Number> Drivers Download ” (np.: - Przejdź do About phone in your settings list > Model Number, dla mnie to LG-E400f)
 2. W większości pierwszych kilka łączy jest powiązanych z wymaganą stroną pobierania sterownika urządzenia. (Np .: - dla mnie otrzymałem następujący link i dla każdego sterownika urządzenia LG lub większość innych dostawców / producentów ma tego rodzaju stronę z instrukcjami i sterownikami ) Odwiedź tę stronę zawierającą informacje o aktualizacjach oprogramowania i pobieraniu sterowników.
 3. Przewiń w dół do sekcji „ Instrukcje i aktualizacja oprogramowania” ” i wystarczy mi tylko krok 1 , czyli „Zainstaluj STEROWNIKI USB
 4. Pobierz (dla Mac lub Windows) > Zainstaluj > Sprawdź swój Eclipse ADT > i powinno być już widoczne w zakładce Urządzenia

Twoje zdrowie!!!
Mam nadzieję, że pomoże to komuś innemu w jasnym znalezieniu rozwiązania!

Randika Vishman
źródło
0

Jeśli używasz Eclipse, sprawdź, czy Eclipse nieumyślnie przekonwertował twój projekt na natywny projekt Java. Zrób to, klikając prawym przyciskiem myszy nazwę projektu w zaćmieniu i wybierając opcję „Konwertuj na projekt Android”

leandroid
źródło
0

Inną rzeczą, którą możesz spróbować, jest wyszukanie sterowników USB na stronie producenta. Windows Update nie zawsze zawiera te sterowniki. Mój tablet Acer Iconia a700 nie pojawił się w Eclipse, dopóki nie pobrałem i nie zainstalowałem sterowników ze strony internetowej Acer.

jwatts1980
źródło
0

Mam ten sam problem z telefonem xiaomi. Eclipse może wykryć wszystkie moje inne urządzenia (w tym Samsung i Huawei).

Wypróbowałem wszystkie powyższe i ostatecznie znalazłem rozwiązanie: po prostu wprowadź „ # # 717717 # # ” i zadzwoń, a wszystko zadziała!

Lee Yi Hong
źródło
0

Niestety powyższe rozwiązania nie działały na moim urządzeniu Samsung Ace 2. Ale zainstalowanie programu Samsung Kies rozwiązało problem

Thein
źródło
0

Zainstaluj pdaNet ( http://pdanet.co/a/ ) Jeśli pomiędzy instalacją pojawi się komunikat „Pomiń USB czy coś” w wyskakującym okienku, zamknij wyskakujące okienko, odłącz urządzenie, a następnie podłącz je i kontynuuj instalację. Teraz eclipse powinno wyświetlić twoje urządzenie :)

false9striker
źródło
0

Czasami adb przestaje działać na moim Macu, proste:

adb kill-server
adb start-server

a ponowne uruchomienie debugowania adb na urządzeniu spowoduje ponowne połączenie.

noonan
źródło
0

W pewnym momencie zaktualizowałem sterowniki Motorola dla mojego Droida 3, a następnie ADB nie mógł znaleźć urządzenia. Po przeczytaniu tego pytania i najlepszej odpowiedzi, ale nadal nie działało, spróbowałem najpierw usunąć sterownik. Następnie odłączając urządzenie, a następnie podłączając je ponownie, system Windows znalazł i załadował prawidłowe sterowniki. Radość! Mam nadzieję, że to pomoże komuś innemu.

Yaakov
źródło
0

Śmieszna rzecz zadziałała dla mnie, uruchomiłem aplikację, a gdy otworzyło się okno urządzenia, zamieniłem port, do którego podłączono przewód do urządzenia na moim Macu i bam znalazł urządzenie! Powodzenia, to może być trudne

ColossalChris
źródło
0

Upewnij się, że tryb debugowania jest włączony, a także zezwalaj na instalacje z nieznanych lokalizacji, jeśli problem będzie się powtarzał, odłączenie urządzenia, ponowne uruchomienie i ponowne podłączenie powinny działać. Innym częstym problemem jest brak zainstalowanych sterowników USB, aby rozwiązać ten problem, przejdź do Menedżera SDK i dodatków, pobierz / zaktualizuj sterowniki USB

Eamon Scullion
źródło
0

Urządzenie nie było wyświetlane z powodu następującego wiersza w pliku manifestu Androida ---

<uses-sdk android:minSdkVersion="18"
    android:targetSdkVersion="18"/>

Zmieniłem to na ---

<uses-sdk android:minSdkVersion="8"
    android:targetSdkVersion="19"/>

Teraz zadziałało.

Mój Boże
źródło
0

Po dodaniu pliku do udevkatalogu według Yekmer Simsek, po ponownym /var/log/syslogpodłączeniu urządzenia pokaże się to w dzienniku:

Jul 3 16:18:10 jupiter kernel: [16866.411654] usb 2-1.2: USB disconnect, device number 7
Jul 3 16:18:15 jupiter kernel: [16871.221603] usb 2-1.2: new high-speed USB device number 8 using ehci-pci
Jul 3 16:18:15 jupiter kernel: [16871.315693] usb 2-1.2: New USB device found, idVendor=18d1, idProduct=d002
Jul 3 16:18:15 jupiter kernel: [16871.315704] usb 2-1.2: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
Jul 3 16:18:15 jupiter kernel: [16871.315710] usb 2-1.2: Product: Nexus 5
Jul 3 16:18:15 jupiter kernel: [16871.315715] usb 2-1.2: Manufacturer: LGE
Jul 3 16:18:15 jupiter kernel: [16871.315719] usb 2-1.2: SerialNumber: 0650f8e00ae573dc
Jul 3 16:18:15 jupiter mtp-probe: checking bus 2, device 8: "/sys/devices/pci0000:00/0000:00:1d.0/usb2/2-1/2-1.2"
Jul 3 16:18:15 jupiter mtp-probe: bus: 2, device: 8 was not an MTP device
Dimitry K.
źródło