Jak odinstalować „Microsoft .NET Core 1.0.0 RC2 - VS 2015 Tooling Preview 1”?

87

Mam problem z odinstalowaniem Microsoft .NET Core 1.0.0 RC2 - VS 2015 Tooling Preview 1. Jestem w Windows 7, w Programs and Featuresoknie. Kiedy klikam uninstall, to pojawienie się okna dialogowego, z opcjami repair, uninstalli cancel. Kiedy klikam uninstall, pojawia się okno „Otwórz plik”.

Wyszukałem trochę w Google, aby sprawdzić, czy istnieje plik, który mogę pobrać, aby obsłużyć to okno „Otwórz plik”. Nigdzie nie mogę znaleźć. Oto kilka rzeczy, którym przyjrzałem się, ale nie wiem, która z nich może pasować.

https://www.microsoft.com/net/download

Powodem, dla którego próbuję to odinstalować, jest to, że mam dużo problemów ze społecznością programu Visual Studio 2015 i jest to część procesu rozwiązywania problemów.

r12
źródło
21
To jest naprawdę głupi problem, którego SM nie uwzględniło. To tak, jakby żadna osoba w MS nie UŻYWAła ich przeklętego oprogramowania. Cieszę się, że napisałeś ten post.
Keith
Zobacz także github.com/aspnet/Tooling/issues/876
Colonel Panic

Odpowiedzi:

211

Pobierz kopię instalatora exe od firmy Microsoft:

Po wybraniu tego pliku, gdy zostaniesz o to poproszony. Następnie możesz go pomyślnie usunąć.

Vincent Liou
źródło
6
Dziękuję, ale skąd wiedziałeś, że tam jedziesz?
r12
3
Mam podobny problem, ale potrzebuję AspNet5.ENU.RC1_Update1_KB3137909.exe Nie mogę go znaleźć w Internecie. Czy ktoś to ma?
szesnastkowy
5
@hex Oto link (przez ten komentarz GitHub ).
Holistyczny programista,
Nie mam pewności co do wersji w moim przypadku, deinstalacja szuka „DotNetCore.1.0.0-VS2015Tools.Preview2.0.1.exe”
GGirard
2
Czy masz link do 2.0.3? Nevermind go znalazł go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=827524
Mark Broadhurst
4

W moim przypadku musiałem również ręcznie uruchomić plik .exe jako Administrator, w przeciwnym razie odinstalowanie zostanie zakończone, ale w rzeczywistości nie usuwa instalacji .NET Core.

Marius Tamulis
źródło
0

Natrafiłem na przeszkodę, odinstalowując Microsoft .NET Core 1.0.0 RC2 - VS 2015 Tooling Preview 1 . Jest to nadal aktualny problem w 2020 roku, ponieważ używam Windows 10 :) . Zwróć uwagę, że pierwotne pytanie zadane przez @ r12 powyżej dotyczyło systemu Windows 7 . Uważam jednak, że alternatywne rozwiązanie, które przedstawiam w tej odpowiedzi, jest nadal odpowiednim modelem rozwiązania , do pracy również ze starszymi wersjami systemu Windows .

Kiedy odwiedziłem okno ustawień i dalej ; Doświadczyłem tego samego dialogu , którego doświadczał @ r12 . Jednak znowu miałem problem w systemie Windows 10 , podczas gdy @ r12 korzystał z systemu Windows 7 . To prowadzi mnie do uwierzyć , że to błąd logiczny w aplikacji Uninstaller specjalnie.Programs and Features ClickedUninstall'Open file'

Ponadto napotykałem irytację po każdej nieudanej próbie odinstalowania ; gdzie mogę nie wykonać do drugiego dezinstalacji próbę , bez pierwszego ponownego uruchamiania . Ponowne uruchomienie komputera między nieudanymi próbami odinstalowania było konieczne, ponieważ zatytułowany , informacyjny , z komunikatem „Proszę czekać, aż bieżący program zakończy odinstalowywanie lub zmienianie”. , pojawi się dla wszystkich kolejnych opcji . Początkowo czekałem ponad 10 minut na Core i3 . Zrezygnowałem z czekania iPrograms and Features wait dialoglabel Uninstall Clicksuruchomiony ponownie , zamiast „czeka go out” , na co ja domniemywać był wiszący stan rodzaj błędu logicznego w aplikacji Uninstaller , że nigdy nie skończyć.

Moje założenie dla dlaczego proces Uninstall jest „błądzących wcześnie” , to ze względu na dialog kod wywołujący w procesie Uninstall jest zwróciło nieoczekiwaną wartość i jest nieprawne wynik gdy nie ważne jest wybrana przez użytkownika w oknie dialogowym . Proces „wcześnie się myli” i omija kod, który powiadamia system Windows, że proces odinstalowywania został zakończony jako anulowany przez użytkownika .'Open file' exe file'Open file'

Ja też wierzę , że mając do wybrania exe filew ogóle, podczas procesu dezinstalacji , nigdy nie była intentdla normalnego użytkownika końcowego użytkowej przypadku , przez zespół rozwoju aplikacji deinstalatora . Jest to znacząca w tym, że ponadto ujawnia bardziej skomplikowany problem z konieczności zrobić z potencjałem na to jest związane IIS permissionsalbo IIS file lockingz istniejącym exe file lub Odinstaluj / Instalacja / Runner serwisu .

Myślę, że IISpotencjalnie wykorzystuje usługęexe file lub service / windows jako zasób operacyjny, który powinien mieć bardziej niezależny charakter; jednak, że koliduje to z częścią cyklu życia związanego z odinstalowaniem . Wygląda na to, że domyślnym działaniem procesu odinstalowywania w przypadku problemów z systemem plików może być po prostu zaoferowanie użytkownikowi okna dialogowego . Cel istota, więc deweloperzy Uninstall i Uninstall testerów tej usługi serwisowe / Windows , może po prostu wybrać plik exe testową'Open file' ; co nie powoduje całkowitego odinstalowania usługi w celu zwiększenia szybkości w powtarzaniu możliwości testowania .

Próbowałem również ponownie uruchomić system Windows przed ponownym powrotem do Programs and Featuresokna, ale napotkałem powtarzające się wyniki . Niektórzy z was mogą myśleć o Albercie Einsteinie stwierdzającym: „Definicja szaleństwa to ciągłe robienie tego samego i oczekiwanie różnych rezultatów” , jako humor tutaj w kontekście cyklicznego restartu. Mam jednak nadzieję, że ponowne rozważenie rzeczywistości byłem już w środku odinstalowanie wielu aplikacji i narzędzi ramowych początkowo , przed uruchomieniem do tego problemu i po prostu już nie ponownie uruchomiony jeszcze :) . Podczas uderzeniaBłędy aplikacji z dowolnej wersji systemu Windows , restartowania systemu może być twój pierwszy najlepszym rozwiązaniem do uchwały . Chociaż powiem, byłem może trochę gorliwy nawet podjąć próbę Odinstaluj te trzecie i czwarte razy po ponownym uruchomieniu , ale pozwala tylko udawać, że nie mają wysokie nadzieje.

Znalazłem osobne rozwiązanie alternatywne, które nie wymagało ode mnie pobierania żadnych kopii instalatora exe files , do którego odsyłał link w poprzednim rozwiązaniu, na które odpowiedział @Vincent Liou . W moim konkretnym przykładzie zakładam, że wystarczyłoby pobrać singiel exe filez firmy Microsoft : DotNetCore.1.0.0.RC2-VS2015Tools.Preview1.exe , a następnie przekazać go do aplikacji Uninstaller po wyświetleniu monitu.

ALTERNATYWNE ROZWIĄZANIE: To, co zrobiłem, aby obejść lub naprawić błąd logiczny w już zainstalowanej aplikacji / usłudze deinstalatora , polegało na zastosowaniu następujących instrukcji :

  • VisitPrograms and Featuresokno.
  • Clickw opcji łącza Turn Windows features on or off.
  • Disablepole wyboru .NET Framework 3.5 (includes .NET 2.0 and 3.0).
  • Disablepole wyboru .NET Framework 4.7 Advanced Services.
  • Disablepole wyboru Internet Information Services.
  • Reboot.
  • VisitPrograms and Featuresokno.
  • Selectprogram Microsoft .NET Core 1.0.0 RC2 - VS 2015 Tooling Preview 1.
  • Clickna Uninstalllinku.

Udało mi się poprawnie odinstalować usługę Microsoft .NET Core 1.0.0 RC2 - VS 2015 Tooling Preview za pomocą tego rozwiązania. Nie wiem, czy coś więcej niż tylko IIS jest wyłączona sam, był tu potrzebny. Byłem w trakcie czyszczenia i odinstalowywania trzech starszych IDE oprogramowania Visual Studio i próbowałem uaktualnić mój Dev Box do bardziej aktualnego środowiska VS 2019 i .NET Core ; dlatego pomyślałem, aby Disablezaznaczyć pole .NET Framework 3.5 (includes .NET 2.0 and 3.0)i .NET Framework 4.7 Advanced Services. Nie wiem jednak, czy ta akcja była w rzeczywistości częścią rozwiązania . Nie mam też więcej czasu, żeby się temu poświęcać.

Powodzenia i widziano cytat Einsteina: professorbuzzkill.com/einstein-insanity-qnq, a ja również połączyłem to z hashtagiem # zamiast prawdziwego linku; bo nie wiem, czy to bezpieczne łącze. Po prostu wyszukaj go, jeśli nie znasz go i szukasz oryginalnego źródła.

Ryan Mauldin
źródło