Wersja 6.0.5 akceleratora emulatora intel x86 (instalator HAXM) pokazuje, że jest niezgodna z systemem Windows

87

Oto zrzut ekranu komunikatu menedżera SDK pokazujący, że emulator jest niezgodny z systemem Windows: zrzut ekranu komunikatu menedżera SDK pokazujący, że emulator jest niezgodny z systemem Windows

Używam Android Studio, obecnie wersja 2.2.3.

Czy istnieje inna lub starsza wersja akceleratora emulatora (instalator HAXM), która jest zgodna z systemem Windows 10?

Anubhav Pandey
źródło
@Anubhav Pandey, czy byłeś w stanie naprawić problem
refaktoryzacja
Nie ... jeszcze nie byłem w stanie tego zrobić.
Anubhav Pandey,
emulator zaczął działać, postępując zgodnie z poleceniem użytkownika 341749, ale komunikat wyświetlany przez samodzielnego menedżera SDK jeszcze nie zniknął, przez co wyświetla błąd za każdym razem, gdy studio Android próbuje zażądać aktualizacji dla emulatora w zakładce Uruchom. ..so chciałbym czekać przez kilka odpowiedzi
Anubhav pandey

Odpowiedzi:

128

Spróbuj wykonać następujące czynności

  1. pobierz HAXM ze strony Intel https://software.intel.com/en-us/android/articles/intel-hardware-accelerated-execution-manager .

  2. Rozpakuj plik i uruchom plik intelhaxm-android.exe.

  3. Uruchom silent_install.bat.

Na moim komputerze Win10 x64 - VS2015 działało

user3417479
źródło
Zrobiłem to, ale problem nadal występuje. Przejrzałem więc rozpakowane pliki i porównałem je z tymi, które zostały zainstalowane wcześniej i stwierdziłem, że plik rar, który pobrałem ze strony internetowej firmy Intel, nie zawierał pliku o nazwie „package.xml”. czy to coś znaczy?
Anubhav Pandey,
Nie mam pojęcia. Niestety. ZIP, które pobrałem od Intela, wystarczył, aby naprawić mój problem.
user3417479
5
Mogę potwierdzić, że to działa. Wciąż nie mam pojęcia, dlaczego pakiet jest oznaczony jako niezgodny w menedżerze SDK.
xfx
1
.... czy masz na myśli to, że po wykonaniu powyższych kroków nadal menedżer sdk wyświetla ten sam komunikat? emulator otwiera się i działa dobrze w android studio ... głównym problemem jest to, że samodzielny menedżer sdk nadal wyświetla komunikat „niezgodny w windows ”, przez co android studio nie aktualizuje emulatora .... chcę sprawdzić odpowiedź udzieloną przez użytkownika 3417479, ponieważ przynajmniej sprawił, że emulator działa i zrobi to wkrótce, ale czekam na pełną poprawkę.
Anubhav Pandey
4
@AnubhavPandey: Nie znam żadnej "pełnej poprawki". Komunikat „niezgodny z systemem Windows” będzie się nadal pojawiał, nawet po ręcznej instalacji HAXM z witryny internetowej firmy Intel.
xfx
6

Prawdopodobnie masz włączoną funkcję Hyper-V. Instalator ręczny wyświetla tę szczegółową informację, gdy odmawia instalacji w systemie Windows, na którym jest włączony.

Ten komputer nie obsługuje technologii wirtualizacji Intel (VT-x) lub jest używany wyłącznie przez Hyper-V. Nie można zainstalować HAXM. Upewnij się, że funkcja Hyper-V jest wyłączona w funkcjach systemu Windows lub zapoznaj się z dokumentacją Intel HAXM, aby uzyskać więcej informacji.

Mithaldu
źródło
1
Jak wyłączyć Hyper-V w systemie Windows: support.microsoft.com/en-us/help/3204980/ ...
Joel Wiklund
0

Czy przeczytałeś https://software.intel.com/en-us/blogs/2014/03/14/troubleshooting-intel-haxm ?

Mówi „Upewnij się, że„ Hyper-V ”, funkcja systemu Windows, nie jest zainstalowana / włączona w Twoim systemie. Hyper-V przechwytuje możliwości wirtualizacji VT procesora, a HAXM i Hyper-V nie mogą działać w tym samym czasie. Przeczytaj ten blog: Tworzenie wpisu rozruchowego „bez hiperwizora”. https://blogs.msdn.microsoft.com/virtual_pc_guy/2008/04/14/creating-a-no-hypervisor-boot-entry/

Utworzyłem wpis rozruchowy, który wyłącza HyperV i działa

Vackup
źródło