Jak odinstalować Yarn

129

Jak mogę odinstalować włóczkę? Użyłem go do projektu natywnego reagowania, a teraz, gdy przenoszę kod z index.ios.jslub index.android.jsgeneruje błąd, więc chciałbym po prostu użyć npm, ale za każdym razem, gdy inicjuję projekt natywny, domyślnie jest to przędza. Próbowałem, npm uninstall yarnale to nie zadziałało. Dzięki.

maxwellgover
źródło
7
Czy masz to zainstalowane na całym świecie? npm uninstall -g yarn. Może lepiej by było rozwiązać problemy, które napotykasz podczas przenoszenia kodu…
Ry-
1
To nie zadziałało. Nadal używam Yarn.
maxwellgover
Może być konieczne usunięcie powiązanych plików. Jak plik blokady przędzy itp.
inoabrian,
1
Musisz to odinstalować za pomocą programu, którego używałeś podczas instalacji. npm list -g --depth = 0 pokazuje twoje globalne pakiety npm. W mojej sytuacji założyłem brew uninstall yarn
włóczkę
npm uninstall -g przędza zadziałała dla mnie
DILEEP THOMAS

Odpowiedzi:

278

Zależy od tego, jak go zainstalowałeś :

napar :brew uninstall yarn

archiwum :rm -rf "$HOME/.yarn"

npm :npm uninstall -g yarn

ubuntu :sudo apt-get remove yarn && sudo apt-get purge yarn

centy :yum remove yarn

okna :choco uninstall yarn

sospedra
źródło
19
npm uninstall -g yarnnie działa. Po prostu raportuje up to date in 0.067si nic nie robi.
Vince
Wypróbowałem wszystkie te, które mają zastosowanie (unbuntu), ale otrzymuję$ eslint bash: /home/.../.yarn/bin/eslint: No such file or directory
Max Waterman
1
Aby odpowiedzieć na moje własne pytanie - użyj, hash -raby wyczyścić hash basha i uniknąć ponownego uruchamiania powłoki.
Max Waterman
co to jest ? "windows" "npm" .... npm jest już w oknach! prawdopodobnie miałeś na myśli czekoladę? mieszasz system operacyjny z innymi pakietami ... bałagan ...
Serge
1
@Vince Może używasz systemu Windows? Jeśli tak, zapoznaj się z odpowiedziami Alirezy Fattahi i Raja Rahula, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać wspomniany problem.
user1460043
81

Spróbuj tego, działa dobrze na macOS:

$ brew uninstall --force yarn
$ npm uninstall -g yarn
$ yarn -v

v0.24.5 (lub Twoja aktualna wersja)

$ which yarn

/ usr / local / bin / yarn

$ rm -rf /usr/local/bin/yarn
$ rm -rf /usr/local/bin/yarnpkg
$ which yarn

nie znaleziono przędzy

$ brew install yarn 
$ brew link yarn
$ yarn -v

v1.17.3 (najnowsza wersja)

Jan Jarčík
źródło
4
Absolutnie najbardziej pomocna odpowiedź! Wypróbowałem wszystkie inne sugestie dotyczące usuwania przędzy i nie mogłem jej znaleźć, dopóki tego nie zrobiłemwhich yarn
Matthew Dean
2
najlepsza odpowiedź. Dziękuję Ci.
Dr Younes Henni
1
Potrzebowałemrm -rf ~/.yarn
Jacoba Daltona
41

Nie widziałem odpowiedzi, która zadziałała dla mnie, więc oto jest: W moim systemie OSX znalazłem przędzę w ~/.yarn/bin/yarn. rm -rf ~/.yarnzadbał o to.

elthrasher
źródło
1
Idealny. Działał jak urok.
Justin Smith
25

w systemie Windows: przejdź do „Dodaj lub usuń programy” w panelu sterowania (lub otwórz menu Start i wyszukaj „usuń program”)

https://github.com/yarnpkg/yarn/issues/3331

Alireza Fattahi
źródło
14

Jeśli zainstalowałeś z brew, spróbuj brew uninstall yarnw oknie terminala. Pamiętaj również, aby usunąć informacje o ścieżce przędzy z pliku .bash_profile.

john-prodlabs
źródło
7

Używam macOS. Miałem kilka wersji przędzy zainstalowanych w Homebrew, z którymi odinstalowałem brew uninstall --force yarn. Następnie zainstalowałem najnowszą wersję 1.7.0 Yarn za pomocą Homebrewbrew install yarn

Ale nadal, kiedy which yarnbiegałem, yarn --versionzwróciło /Users/Me/.yarn/bin/yarn i zwróciło 0.24.6. Nie było wzmianki o Yarn w ~ / .bash_profile, ale mój plik ~ / .bashrc zawierał linię export PATH="$HOME/.yarn/bin:$PATH"wskazującą, że musiałem wcześniej zainstalować Yarn globalnie, ale chciałem użyć tylko najnowszej wersji, którą właśnie zainstalowałem z Homebrew.

Więc odinstalowałem Yarn globalnie, uruchamiając npm uninstall -g yarn; rm -rf ~/.yarn, a następnie edytując plik ~ / .bashrc, zmieniając wiersz na export PATH="/usr/local/bin/yarn:$PATH"i uruchamiając, source ~/.bashrcaby zaktualizować PATH w sesji terminala. Następnie, kiedy uruchomiłem which yarn, zwrócił / usr / local / bin / yarn, a kiedy uruchomiłem yarn --version, zwrócił 1.7.0

Luke Schoen
źródło
Ta odpowiedź jest niezwykle pomocna dla użytkowników komputerów Mac
Anthony Kong
6

Wypróbowałem punkty Homebrew i tarball z postu przez sospedrę . To nie wystarczyło.

Znalazłem włóczkę zainstalowaną w: ~/.config/yarn/global/node_modules/yarn

Pobiegłem yarn global remove yarn. Zrestartowałem terminal i zniknął.

Pierwotnie to, co mnie tutaj sprowadziło, to powrót przędzy do starszej wersji, ale nie wiedziałem dlaczego, a próby odinstalowania lub aktualizacji nie powiodły się.

Kiedy zamawiałem starszą gałąź pewnego projektu, wersja używanej przędzy zmieniłaby się z 1.9.4na 0.19.1.

Nawet po podjęciu kroków w celu usunięcia przędzy, pozostała, i na 0.19.1.

mbd
źródło
5

Na wypadek, gdybyś zainstalował taką włóczkę na całym świecie

$ sudo npm install -g yarn

Po prostu uruchom to w terminalu

$ sudo npm uninstall -g yarn

Testowane teraz na moim lokalnym komputerze z systemem Ubuntu. Działa idealnie!

Alexander Cherednichenko
źródło
tak, jak rozpakować włóczkę, coś nie jest dla Ciebie jasne?
Alexander Cherednichenko,
Zobacz komentarze.
eden,
1
Testowałem teraz na moim lokalnym komputerze z systemem Ubuntu i nic nie zrobiłem. Raportuje up to date in 0.067s, ale nie robi nic innego.
Vince,
4

Co zrobiłem po mojej stronie:

Poszedł do /usr/local/lib/node_modulesi usunął znajdujący się w nim yarnfolder.

Edmundo Rodrigues
źródło
3

npm uninstall yarn usuwa pakiety przędzy, które są instalowane przez npm, ale to, co robi przędza pod maską, to instaluje oprogramowanie o nazwie przędza na twoim komputerze. Jeśli zainstalowałeś w systemie Windows, przejdź do dodawania lub usuwania programów, a następnie wyszukaj przędzę i odinstaluj ją, możesz zacząć.

Raja Rahul
źródło
najlepszy sposób pod Windows
Josue Martinez
2

Na moim komputerze Mac żadna z tych zwykłych metod odinstalowywania przędzy nie działała:

napar: brew uninstall yarn

npm: npm uninstall -g yarn

Zamiast tego usunąłem go ręcznie, wpisując rm -rf ~/.yarn(dzięki użytkownikowi elthrasher) i usuwając dwa linki symboliczne przędzę i yarnpkg z usr/local/bin. Potem brew install yarndał mi najnowszą wersję Yarn.


Tło: Fakt, że miałem zainstalowaną bardzo przestarzałą wersję Yarn, dał mi całkowicie niezrozumiałe błędy podczas próby zainstalowania dodatkowych modułów do projektu skonfigurowanego z usługą Vue CLI i Vue UI, który najwyraźniej używa Yarn „pod maską”. Generalnie używam NPM, więc znalezienie przyczyny moich problemów zajęło mi trochę czasu. Oczywiście wyszukiwanie w Google komunikatów o błędach spowodowanych przez takie niezgodności modułów nie dawało żadnych wskazówek. Dzięki zaktualizowanej włóczce wszystko działa teraz idealnie.

Oliver Schafeld
źródło
2

W przypadku użytkownika systemu Windows:

Po prostu użyj pliku instalatora (np. Yarn-1.22.4.msi w moim przypadku), aby odinstalować przędzę.

Po otwarciu instalatora otrzymasz trzy opcje, tj. Instalację, naprawę i odinstalowanie przędzy z maszyny. Wybierz opcję Odinstaluj i usunie wszystkie pliki przędzy z komputera.

RAVISH KUMAR
źródło
0

Spróbuj „ npm uninstall -g yarnpkg” ( globalnie ) lub „ npm uninstall yarnpkg” ( lokalnie ), jeśli zainstalowałeś go z npm .
To mi się udało.
Jeśli to nadal nie działa i zainstalowałeś go z npm,
zrób " npm list -g", aby sprawdzić, czy zainstalowałeś go globalnie lub " npm list" lokalnie.
Mam nadzieję, że pomoże to każdemu, kto ma ten problem. :RE

EDYCJA: Znalazłeś coś, jeśli zainstalowałeś przędzę z plikiem wykonywalnym .msi, musisz zainstalować go w normalny sposób systemu Windows.

Godstime Osarobo
źródło
To nic nie robi (tak jak npm uninstall -g yarn). Zainstalowałem włóczkę globalnie, ale npm list -gnie wyświetla niczego, co zawiera ciąg yarn.
Vince
To zadziałało dla mnie, gdzie npm uninstall -g yarnnie
polubowne,
0

Musiałem ręcznie usunąć (usunąć) Yarnfolder z dysku, a następnie uruchomić npm uninstall -g yarnponownie, aby go ponownie zainstalować. U mnie zadziałało.

Mahipal
źródło
0

W przypadku systemu Windows, po uruchomieniu npm uninstall -g yarn, jeśli przędza nie została odinstalowana, przejdź do „C: \ Users \ nazwa_użytkownika \ AppData \ Local” i usuń folder przędzy. Zamknij cmd i ponownie otwórz cmd i wykonaj yarn. da ci wiadomość'yarn' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.

indygowiec
źródło
0

Jeśli po usunięciu ~ / .yarn nadal otrzymujesz błędy o nie znalezionych plikach, nie zapomnij usunąć pliku rc przędzy:

rm ~/.yarnrc.yml 
robrecord
źródło
0

usuń przędzę

# macOS & brew
$ brew uninstall yarn

usuń pakiet npm

globalne usuwanie przędzy

# yarn global remove
$ sudo yarn global remove @tarojs/cli


# yarn global add 
$ sudo yarn global add @tarojs/cli

refs

https://classic.yarnpkg.com/en/docs/cli/global/

https://classic.yarnpkg.com/en/docs/cli/remove/

xgqfrms
źródło
To pytanie dotyczy sposobu odinstalowania samego Yarn. Twoja odpowiedź pokazuje tylko, jak odinstalować pakiet, który został zainstalowany globalnie przy użyciu Yarn.
Rory O'Kane
😱 Przepraszam za ten błąd!
xgqfrms
0

Nie mogłem odinstalować przędzy w yarn -vsystemie Windows i próbowałem tutaj każdej odpowiedzi, ale za każdym razem, gdy biegałem , polecenie działało. Ale potem zdałem sobie sprawę, że jest jeszcze jedna rzecz, która może na to wpłynąć.

Jeśli korzystasz z systemu Windows i korzystasz z nvm , jednym problemem, który może się zdarzyć, jest to, że zainstalowałeś nvm bez odinstalowywania npm, a działające yarnpolecenie pochodzi ze starej wersji przędzy ze starego npm.

Więc co musisz zrobić, to wykonać ten krok z dokumentacji nvm

Należy również usunąć istniejącą lokalizację instalacji npm (np. „C: \ Users <user> \ AppData \ Roaming \ npm”), aby zamiast niej poprawnie została użyta lokalizacja instalacji nvm. Utwórz kopię zapasową globalnej konfiguracji npmrc (np. C: \ Users & lt; user> \ AppData \ Roaming \ npm \ etc \ npmrc), jeśli masz tam jakieś ważne ustawienia, lub skopiuj ustawienia do konfiguracji użytkownika C: \ Users & lt; user>. npmrc.

Aby potwierdzić, że problem dotyczy starego npm, prawdopodobnie zobaczysz yarn.cmdplik w C:\Users\<user>\AppData\Roaming\npmfolderze.

Vencovsky
źródło
-2

ng set --global packageManager=npm LUB ng set --global packageManager=yarn

wathanaphon
źródło