aktualizacja do Pythona 3.7 przy użyciu anacondy

88

Wersja alfa Pythona 3.7 jest już dostępna, ale nie udało mi się znaleźć żadnego wpisu na temat aktualizacji do Pythona 3.7 za pomocą Anacondy - może zaczekają na oficjalne wydanie? Jakieś sugestie?

Dnaiel
źródło

Odpowiedzi:

28

Python 3.7 jest już dostępny do zainstalowania, ale wiele pakietów nie zostało jeszcze zaktualizowanych. Jak zauważono w innej odpowiedzi tutaj , istnieje problem GitHub śledzący postęp tworzenia wszystkich zaktualizowanych pakietów Anacondy.


Dopóki ktoś nie utworzy pakietu conda dla Pythona 3.7, nie możesz go zainstalować. Niestety, podczas wyszukiwania hasła „python” na Anaconda.org ( https://anaconda.org/search?q=%22python%22 ) pojawia się coś w rodzaju 3500 pakietów, więc nie mogłem sprawdzić, czy ktoś jeszcze to zrobił.

Możesz zbudować swój własny pakiet, w zależności od tego, dla jakiego systemu operacyjnego chcesz. Możesz zacząć od przepisu, którego conda-forge używa do budowania Pythona: https://github.com/conda-forge/python-feedstock/

Wydaje mi się, że w przeszłości Continuum zwykle czekało do stabilnej wersji, aby wypchnąć pakiety dla nowych Pythonów, ale ja tam nie pracuję, więc nie wiem, jaka jest ich rzeczywista polityka.

darthbith
źródło
1
Nie ma pakietów kandydujących do wydania Pythona 3.7 (stan na 4 maja 2018 r.), Ani w kanałach domyślnych, ani w kanale Conda-Forge. Możesz użyć „conda search python = 3.7”, aby wyszukać dowolne pakiety Pythona z numerami wersji zaczynającymi się od „3.7” (które obejmują wersje stabilne, jak również wersje beta lub kandydatów do wydania, jeśli istnieją; porównaj co to „conda search python = 3.6” "raporty)
megies
2
Najnowsza miniconda zawiera pythona w wersji 3.7 conda.io/miniconda.html
Cai
Załóżmy, że mam już zainstalowany 3.6. Jeśli zrobię "conda install -c anaconda python = 3.7". W takim razie, czy polecenie instalacji instaluje wersję 3.7 obok istniejącego Pythona (mam 3.6 istniejącego), czy aktualizuje istniejącą (3.6) do 3.7?
zmienna
Uaktualnia. Możesz to sprawdzić, uruchamiając polecenie z --dry-runopcją.
darthbith
75

Można to zainstalować przez condę za pomocą polecenia conda install -c anaconda python=3.7zgodnie z https://anaconda.org/anaconda/python .

Chociaż nie wszystkie pakiety obsługują jeszcze 3.7, uruchomienie conda update --allmoże rozwiązać niektóre problemy z zależnościami.

mcguip
źródło
14
Można również stworzyć środowisko zwane py37poleceniem: conda create -n py37 -c anaconda python=3.7. Jednak nie mogę zainstalować innych pakietów, takich jak numpy / jupyter, używając conda install. Sprawdzanie zależności zapobiega temu. Instalacja działa przy użyciu pip install numpy jupyter.
n1k31t4
8
Zależności nie są obecnie poprawnie skonfigurowane dla wersji 3.7. Jest to problem, który powinien zostać wkrótce rozwiązany i można go śledzić tutaj: github.com/ContinuumIO/anaconda-issues/issues/9686
mcguip
4
Otrzymuję błędy, kiedy próbuję to zrobić: UnsatisfiableError: Następujące specyfikacje są w konflikcie: - python 3.7 * Użyj "conda info <package>", aby zobaczyć zależności dla każdego pakietu. Zrobiłem aktualizację conda, a potem zrobiłem conda info python = 3.7 i wyświetliłem ten dziwny "vc * 14" i pip, który jest oczywiście zainstalowany. Czy ktoś wie, czy jest miejsce, aby zgłosić to Anaconda?
RichMeister
2
@RichMeister powyższy link w moim poprzednim komentarzu to właściwy tracker problemów. Problem, który napotykasz, został już zgłoszony.
mcguip
1
@mcguip Cześć, Re: więcej problemów - teraz naprawione. Miałem ogromną listę błędów zależności. Zrobiłem aktualizację Conda - wszystko i teraz 3.7 instaluje.
RichMeister,
21

Aby zobaczyć tylko wydania Pythona, zrób conda search --full-name python.

stephenb
źródło
9

Wydanie z 4 września dla 3.7 zaleca, co następuje:

conda install python=3.7 anaconda=custom

Jeśli chcesz stworzyć nowe środowisko, zalecają:

conda create -n example_env numpy scipy pandas scikit-learn notebook
anaconda-navigator
conda activate example_env
amauro
źródło
2
conda create -n py37 -c anaconda anaconda=5.3

wydaje się działać.

Soldcake
źródło
1

uruchom Conda Navigator, możesz łatwo zaktualizować swoje pakiety w przyjaznym GUI

Tom.chen.kang
źródło