Wersje Androida w sklepie Google Play: gdzie jest adres URL akceptacji?

129

Pracuję nad opublikowaniem prywatnej, wewnętrznej wersji naszej aplikacji w sklepie Google Play. Otrzymuję komunikat z informacją „Link opt-in będzie dostępny tutaj, kiedy opublikujesz swoją aplikację”, ale nie wiem, co jeszcze muszę zrobić, aby opublikować mój pakiet testowy alfa.

Stan wydania mówi „pełne wdrożenie”, co wskazuje mi, że wszystko jest zrobione.

Wiem, że pojawienie się zajmuje kilka godzin, ale czekałem już kilka dni. Co muszę zrobić, aby uzyskać ten adres URL? Jeśli pobiorę utworzony przeze mnie plik APK, czy będzie to to samo, co pobranie ze sklepu (pod względem autoryzacji IAP)?

to jest do bani

Roberto
źródło

Odpowiedzi:

48

Dla wielu programistów to tylko kwestia czasu. Wdrożenie powoduje jedynie przejście do etapu Oczekująca publikacja . Po pewnym czasie dojdziesz do etapu Opublikowane i pojawi się adres URL.

Jednak w przypadku Twojej aplikacji wygląda na to, że ta aplikacja nie została opublikowana. Nie możesz wyrazić zgody na nieopublikowane aplikacje, więc link akceptacji nie jest wyświetlany.

W przypadku takich pytań zespół wsparcia programistów jest zwykle bardzo dobry i czasami mamy błędy, więc zawsze warto je zadać.

Nick Fortescue
źródło
14
Więc musisz opublikować co najmniej jedną stabilną wersję swojej aplikacji? Albo jakie jest dokładne znaczenie słowa „opublikowano” w kontekście testów w Sklepie Play?
zurdo
2
Odpowiedź SwiftArchitect („To tylko kwestia czasu”) powinna być oznaczona jako poprawna.
Pieter Siekerman
3
Właściwie nie, nie powinno. W przypadku tego konkretnego programisty czekali już kilka dni (jeśli czytasz pytanie). W przypadku tej aplikacji odpowiedzią było, że nie została opublikowana, dlatego została oznaczona jako poprawna. W przypadku innych aplikacji odpowiedź może brzmieć „to tylko kwestia czasu”, ale dla pierwotnego pytającego była to poprawna odpowiedź.
Nick Fortescue,
13
Czyli ścieżka „alfa zamknięta” jest całkowicie niedostępna dla nieopublikowanych aplikacji? Nie ma to sensu, ponieważ zmusza mnie do rozpoczęcia produkcji z moim pierwszym szkicem, kiedy wyraźnie potrzebuję zamkniętej grupy testerów.
Bilthon
2
@Bilthon Jestem z tobą. Próbujemy skonfigurować wersję deweloperską naszej aplikacji tylko dla testerów wewnętrznych. Nigdy nie miał trafić do produkcji. Zrobiliśmy to bez problemu z wersją naszej aplikacji na iOS, ale wydaje się, że Google uniemożliwia nam przyjemny, czysty przepływ pracy.
Bryan Deemer
196

To tylko kwestia czasu

  1. Wdrożenie powoduje jedynie przejście do etapu Oczekująca publikacjaOczekujące na publikację
  2. Po pewnym czasie (powiedzmy 45 minut) dojdziesz do etapu Opublikowane i adresu URL Opt-in Opublikowany
SwiftArchitect
źródło
24
Czasami mogą to być dni. Pomyślałem, że o tym wspomnę. (Czekam teraz nieco ponad dzień, aż mój zostanie opublikowany).
Jimmyt1988,
18
To świetna informacja. U mnie pokazuje się tylko wtedy, gdy nacisnę menu. Jeśli nie, to się nie wyświetla.
Daniel Benedykt
8
Dla tych z Was, którzy zastanawiają się, dlaczego może to zająć godziny… Google generuje raport przed opublikowaniem. Możesz sprawdzić status tego raportu w rozwijanej nawigacji zarządzania wydaniami
Kyle Burkett
2
Żeby było jasne: czy tak jest również w przypadku wewnętrznego toru testowego? A może po prostu zamknięty tor?
Jonas
2
Powinna to być odpowiedź zaakceptowana, jest znacznie bardziej jasna niż odpowiedź obecnie akceptowana. Dzięki.
Jack_b_321
0

Upewnij się, że wykonałeś wszystkie wymagane kroki do publikacji! Na lewym pasku bocznym Sklepu Play Twojej aplikacji sprawdź, czy nie ma znaku „!” ikony; wszystko powinno mieć zielony haczyk.

FractalBob
źródło
0

Gdy tworzysz test wewnętrzny, natychmiast udostępniasz aplikację swoim testerom wewnętrznym. Może to pomóc w zidentyfikowaniu problemów i uzyskaniu opinii na wcześniejszym etapie procesu tworzenia. Test wewnętrzny to:

Szybkość: możesz dystrybuować aplikacje za pośrednictwem wewnętrznej ścieżki testowej znacznie szybciej niż ścieżki otwarte lub zamknięte. Gdy opublikujesz nowy plik APK lub pakiet aplikacji na wewnętrznej ścieżce testowej, będzie on dostępny dla testerów w ciągu kilku minut.

Uwaga: jeśli publikujesz aplikację po raz pierwszy, udostępnienie testu wewnętrznego aplikacji może zająć do 48 godzin.

Elastyczność: test wewnętrzny można dostosować do obsługi różnych etapów testowania, w tym testów wewnętrznych, kontroli jakości i debugowania po uruchomieniu. Bezpieczeństwo: dzięki wewnętrznej ścieżce testowej Twoja aplikacja testowa jest dystrybuowana do użytkowników za pośrednictwem Sklepu Play.

vikas
źródło
2
48 godzin to zabójca. Testflight nie ma takiego problemu. 2 dni oczekiwania na zespół testowy to wieczność na czekanie, gdy masz napięty harmonogram wydań.
spartygw