Nie można zainstalować niepodpisanego pakietu APK

87

Próbuję udostępnić moją aplikację niektórym osobom do testów. Zainstalowałem go na moim Desire bezpośrednio z zaćmienia i działa dobrze.

Aby utworzyć plik APK, wybieram „Export Unsigned Application Package” bezpośrednio z eclipse, a następnie został utworzony plik APK. Wysłałem go do siebie e-mailem i pobrałem plik na kartę SD. Ale kiedy próbuję go zainstalować (używając przeglądarki plików ES), pojawia się komunikat „Aplikacja nie została zainstalowana” .

(Sprawdziłem już w telefonie opcję „Zezwalaj na instalację aplikacji spoza Google Play”) Jakieś pomysły?

Tak, znalazłem problem, zobacz moją odpowiedź poniżej:

Nie wiedziałem, że nawet przy opcji „ Zezwól na instalację niezaznaczonej aplikacji ” nadal muszę podpisywać aplikację. Podpisałem swoją aplikację samodzielnie, podążając za tym linkiem, samodzielnie podpisałem i zwolniłem aplikację, zajęło to tylko 5 minut, następnie wysłałem do siebie podpisany plik APK i pobrałem go na kartę SD, a następnie zainstalowałem bez problemu.

theAlse
źródło
1
Utworzenie własnego podpisanego pliku APK jest bardzo proste. Sugerowałbym, żebyś to zrobił.
Knossos,
Hmm, opcja samodzielnego podpisywania jest zawarta w Eclipse i tak zrobiłem. Nadal pojawia się ten sam błąd: „Aplikacja nie została zainstalowana” ... Jest tu coś jeszcze, czego mi brakuje ...
Ted

Odpowiedzi:

75

Nie wiedziałem, że nawet przy opcji „Zezwól na instalację niezaznaczonej aplikacji” nadal muszę podpisywać aplikację.

Podpisałem swoją aplikację samodzielnie, podążając za tym linkiem, samodzielnie podpisałem i zwolniłem aplikację , zajęło to tylko 5 minut, następnie wysłałem do siebie podpisany plik APK i pobrałem go na kartę SD, a następnie zainstalowałem bez problemu.

theAlse
źródło
1
Hmm, opcja samodzielnego podpisywania jest zawarta w Eclipse i tak zrobiłem. Nadal pojawia się ten sam błąd „Aplikacja nie została zainstalowana”
Ted
1
@Ted Nawet odpowiedź jest świetna, Twój komentarz pomógł mi jeszcze bardziej! Dzięki za rozmowę :)
Aleks
28

Nie możesz zainstalować niepodpisanej aplikacji na telefonie . Możesz go używać tylko do testowania za pomocą emulatora. Jeśli nadal chcesz kontynuować, możesz spróbować samodzielnie podpisać aplikację.

Ponadto, ponieważ instalujesz aplikację z karty SD, mam nadzieję, że masz ustawione niezbędne uprawnienia. Wejdź na stackoverflow.com i spójrz na pytania dotyczące instalacji aplikacji z karty SD - było ich wiele, a zadawano je już wcześniej.

Mam nadzieję, że to pomoże.

Sriram
źródło
3

Możesz przetestować unsigned-apk tylko na emulatorze. A jako etap wdrażania i dystrybucji aplikacji, powinieneś przynajmniej raz przeczytać ten artykuł, sugeruję: http://developer.android.com/guide/publishing/app-signing.html .

Jeśli chodzi o twoje pytanie, możesz znaleźć poniższą linię w powyższym artykule:

Wszystkie wnioski muszą być podpisane. System nie zainstaluje aplikacji, która nie jest podpisana.

więc musisz mieć podpisany apk przed dystrybucją aplikacji.

Aby wygenerować podpisany apk swojej aplikacji, istnieje prosta procedura kreatora, kliknij File -> Export -> Android -> Export Android application.

wprowadź opis obrazu tutaj

Paresh Mayani
źródło
3

Po prostu wykonaj następujące kroki, aby przenieść apk na rzeczywiste urządzenie (z kluczem debugera) i który służy tylko do testowania. (Uwaga: w celu prawidłowej dystrybucji na rynku może być konieczne podpisanie aplikacji kluczami i wykonanie wszystkich kroków).

  1. Zainstaluj swoją aplikację na emulatorze.
  2. Po zainstalowaniu goto DDMS wybierz aktualnie uruchomioną aplikację w oknie urządzeń. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich powiązanych plików w eksploratorze plików.
  3. W eksploratorze plików przejdź do data-> app i wybierz plik APK (który jest nazwą pakietu aplikacji).
  4. Wybierz go i kliknij przycisk „Pobierz plik z urządzenia” (ten z symbolem zapisu).
  5. Spowoduje to skopiowanie APK do twojego systemu. Stamtąd możesz skopiować plik na swoje prawdziwe urządzenie, zainstalować go i przetestować.

Powodzenia !

Basher51
źródło
1

Nie mogę zainstalować kompilacji apk z funkcją „Export Unsigned Application Package” Android SDK, ale mogę zainstalować apk przeglądający katalog bin mojego projektu po jego zbudowaniu. Umieściłem ten apk na dysku SD w telefonie HTC Wildfire, wybrałem go i aplikacja została poprawnie zainstalowana. Musisz pozwolić telefonowi zainstalować niepodpisany plik APK. Powodzenia.

Pola Silvio
źródło
1

Możesz także wysłać testerom plik APK podpisany Twoim kluczem debugowania. Możesz to znaleźć w folderze bin projektu po skompilowaniu w trybie debugowania.

Brian Christensen
źródło
0

Nie można zainstalować niepodpisanej aplikacji. Kiedy uruchamiamy bezpośrednio z eclipse, ten apk jest podpisany kluczem debuggera i można go znaleźć w folderze bin \ projektu. Możesz go również użyć do dystrybucji w celach testowych.

Fahad Ishaque
źródło