Jak wykluczyć plik JavaScript z walidacji Javascript w Eclipse

87

Mam sprawdzanie poprawności javascript działające dobrze dla mojego własnego kodu. Chcę zachować walidację. Ale jeśli chodzi o biblioteki open source, takie jak na przykład jquery, walidacja generuje ostrzeżenia.

Nie chcę ostrzeżeń o pobranej bibliotece. Ale chcę zachować ostrzeżenia dotyczące mojego kodu.

Wiem, że możesz wykluczyć pliki z walidacji w oknie " Preferencje> Walidacja ", ale nie ma tam walidacji javascript ! Sprawdziłem każdy walidator, nie ma walidatora javascript.

Jak więc mogę wykluczyć określone pliki z walidacji?

Oto lista walidatorów, które posiadam: Zrzut ekranu

Dzięki !

PS: Używam Eclipse PDT.!

Matthieu Napoli
źródło
Jest tam dla mnie - nazywa się weryfikacją składni JavaScript. Myślę, że mam Eclipse TPTP.
Michael K
Nie mam tego, zobacz srceenshot, który dodałem, aby uzyskać więcej informacji.
Matthieu Napoli
Matthieu, czy używasz jakichś specjalnych wtyczek? ponieważ mogli zastąpić domyślny walidator innym.
Augusto
Nie ma żadnej wtyczki dotyczącej Javascript, jedyną jest PHPTools, która dodaje PHPUnit do Eclipse, ale nie dotyczy to Javascript. Jestem na Eclipse PDT, prawda? Czy jest to specyficzne dla wydania PDT, czy też moje Eclipse jest wadliwe?
Matthieu Napoli
Więcej informacji: stackoverflow.com/questions/3131878/…
Craigo

Odpowiedzi:

151

cóż, chyba udało mi się zrobić to, czego potrzebujesz;) Trochę to skomplikowane. Więc moje kroki:

  1. pobrałem Eclipse PDT (aby mieć pewność, że u Ciebie działa, bo używam Eclipse dla Java EE)
  2. stworzył projekt TestJS (był to projekt JavaScript)
  3. utworzył dwa pliki, test.js i htmlparser.js (ostatni skopiowany ze strony Johna Resiga)
  4. wpisał "uszkodzony" skrypt w obu z nich, więc Eclipse powiedział mi, że w obu są błędy
  5. udał się do Właściwości projektu> JavaScript> Uwzględnij ścieżkę> Źródło , jest tam „ Wykluczone ”, aby podświetlić i nacisnąć przycisk „Edytuj”, tutaj możesz dodać to, co chcesz wykluczyć (plik, folder, wzorzec).
  6. Wykluczyłem plik „test.js”, nacisnąłem zastosuj ...
  7. ... i uzyskałem szczęśliwe zakończenie: teraz Eclipse wskazał mi, że jest błąd w htmlparser.js, ale nie w teście.js;)

Zrzut ekranu: wprowadź opis obrazu tutaj

Naprawdę mam nadzieję, że to pomoże!

Maxym
źródło
2
@Matthieu: wykonując to zadanie Największą lekcję otrzymałem pracując z Eclipse: myśl inaczej;) Głównym zadaniem było wyłączenie walidacji, ale tak naprawdę musieliśmy poszukać "jak powiedzieć Eclipse, że to nie jest JavaScript";)
Maxym,
@Maxym - czy jesteś pewien, że to właściwy sposób? Wydaje mi się, że właśnie wykluczyłeś test.js z kompilacji. Myślałem, że celem jest wykluczenie skryptu z walidacji, a nie kompilacji. Czy coś mi umyka? Dzięki.
jdias,
1
@jdias: zależy od tego, co rozumiesz przez „budowanie”. Jeśli kompilacja jest czymś, co wdrożysz (jest to aplikacja gotowa do użycia), to nie jestem pewien, czy coś wykluczyłem ... Tutaj po prostu powiesz, gdzie szukać źródeł javascript (a zatem jakiego stylu kodu użyć itp.). Wykluczając, po prostu mówię, że ten plik nadal należy do mojego projektu, ale nie chcę, aby IDE traktowało go jako plik javascript. Wygląda na to, że nie możesz powiedzieć IDE, które pliki mają być sprawdzane, a które nie, nie możesz powiedzieć, że ten plik js powinien być sprawdzany w ten sposób, a inny plik js powinien używać innych reguł ...
Maxym
@Maxym - dziękuję za komentarz. Odkąd opublikowałem swój komentarz 8 września, miałem okazję dalej pracować z Eclipse PDT i zgadzam się z twoim oświadczeniem. Jeszcze raz dziękuję za kontynuację.
jdias
1
Jeśli nie możesz znaleźć okna opisanego powyżej, upewnij się, że patrzysz na widok Właściwości PROJEKTU, a nie na Preferencje Eclipse!
Lambart
17

Idąc za doskonałą odpowiedzią Maxyma: ponieważ zwykle trzymam wszystkie moje biblioteki JavaScript w jednym miejscu, a walidator Eclipse ma tendencję do znajdowania nietypowych błędów (być może całkowicie fałszywych alarmów), użyłem opcji Dodaj wiele i wybrałem foldery, które zawierały te biblioteki. Nie ma potrzeby aktualizowania za każdym razem, gdy dodajesz plik!

wprowadź opis obrazu tutaj

Aram Kocharyan
źródło