Wersja pliku clr.dll nie odpowiada wersji pliku mscordacwks.dll

87

Mam aplikację konsoli C # w programie Visual Studio 2010, którą mogę dobrze uruchomić. Kiedy próbuję uruchomić proces w trybie debugowania, pojawia się następujący błąd:

Wersja clr.dll nie jest zgodna z mscordacwks.dll

Próbowałem znaleźć jakiekolwiek informacje, ale nie udało mi się nic znaleźć. Czy ktoś może podać wskazówki, dlaczego nie mogę tego uruchomić za pomocą debugera?

EDYCJA: Powinienem wyjaśnić, że wcześniej udało mi się pomyślnie debugować aplikację konsolową, jest to nowa sytuacja.

Rebecca Chernoff
źródło
Czy coś się zmieniło, kiedy to się zaczęło? Czy to się dzieje dla wszystkich projektów i wersji frameworka?
SLaks
@SLaks Nie jestem tego świadomy. Tak.
Rebecca Chernoff
W moim przypadku była jakaś aktualizacja zainstalowana przez zespół administracyjny. Po instalacji mam podobny błąd. Zrestartowałem Visual Studio. Błąd został rozwiązany i mogłem debugować.
Sarang
Również ten błąd może wystąpić w VS2015 .
Dib,

Odpowiedzi:

175

Z tego, co wiem, kiedy mogę odtworzyć ten błąd, jest to spowodowane instalowaniem aktualizacji systemu Windows. Tak więc uruchamianie aktualizacji, a następnie odkładanie ponownego uruchomienia, a następnie próba debugowania kodu jest tym, co doprowadziło mnie do tego zepsutego stanu.

Rebecca Chernoff
źródło
1
+1 - miałem ten sam błąd, ale podczas próby dołączenia do procesu. Mój komputer nie mógł zainstalować niektórych aktualizacji i czekał na ponowne uruchomienie. Po ponownym uruchomieniu i ponownej próbie aktualizacji mogę ponownie dołączyć.
Paul
4
Mój komputer jest w trakcie uruchamiania aktualizacji, które mogą być powiązane. Chociaż w moim przypadku samo zamknięcie i ponowne otwarcie VS 2010 rozwiązało problem.
TTT
1
W VS 2012 SP 1 po aktualizacji frameworka .net wystąpił ten błąd. Ponowne uruchomienie tylko IIS Express dla aplikacji (tej z VS) również rozwiązało problem bez konieczności ponownego uruchamiania komputera.
Sebastien F.
4
Czasami naprawdę nienawidzę Microsoftu.
jp2code
2
Otrzymałem również ten błąd podczas korzystania z aktualizacji systemu Windows, ale mogłem uruchomić moje rozwiązanie po ponownym uruchomieniu programu Visual Studio (2010). Nie musiałem też ponownie uruchamiać komputera ani wcześniej kończyć procedury aktualizacji.
Sheridan,
6

Miałem ten problem raz i był on spowodowany oczekującą aktualizacją Windows Update na serwerze, na którym działał proces, który chciałem załączyć.

Chris
źródło
4

Napotkałem ten sam problem. Zdarzyło mi się to, gdy próbowałem podłączyć się do procesu w celu debugowania. W tym czasie odłożyłem oczekującą aktualizację systemu Windows.

Wszystko zaczęło działać dobrze po ponownym uruchomieniu komputera i zezwoleniu na aktualizację.

Dodatkowe uwagi: Niedawno zaktualizowałem do Visual Studio 2010 Ultimate i zainstalowałem jego dodatek Service Pack 1.

Jeremy Ray Brown
źródło
+1 Miałem oczekujące aktualizacje. Wszystko działało po ponownym uruchomieniu komputera. Visual Studio 2013 w systemie Windows 7.
Jared Beach,
4

Miałem to, kiedy instalowałem .NET 4.6 dla programu Visual Studio 2013.

W tym konkretnym przypadku ponowne uruchomienie programu Visual Studio 2013 rozwiązało problem.

Contango
źródło
3

W końcu to rozwiązałem!

Wydawało się, że stało się to po zaktualizowaniu systemu Windows 7. Jeden z moich plików musiał być nieaktualny.

Poprawka: zainstaluj dodatek Service Pack 1 dla programu VS 2010

Działał poprawnie zaraz po zainstalowaniu. Uderzanie w punkty przerwania i wszystko!

Mam nadzieję, że to działa również dla Ciebie!

ostrzałka
źródło
3

Zaktualizowałem również do Service Pack 1 i upewniłem się, że aktualizacje systemu Windows są aktualne, ale nadal mam ten sam problem:

„Wersja pliku CLR.dll w miejscu docelowym nie jest zgodna z wersją, dla której został zbudowany plik mscordacwks.dll”.

Microsoft zamknął ten problem na connect.microsoft.com jako niemożliwy do odtworzenia ... Niewybaczalny, nieodpowiedzialny system wsparcia !!

Ale na social.msdn.com polecono mi aktualizację za pośrednictwem tego linku , a to rozwiązało problem na moim komputerze (Win7, VS2010, cel 4.0)

Mam nadzieję, że to pomoże.

HydPhani
źródło
1
martwy link? wydaje mi się martwy.
Adaptabi
2

Po prostu. Ponowne uruchomienie programu Visual Studio rozwiązało problem w moim przypadku.

Manish Dubey
źródło
1

Miałem VS 2010 SP1 od wieków i wiele razy uruchamiałem go ponownie. Nie było też żadnej aktualizacji systemu Windows w toku. Zamknąłem wszystkie moje środowiska IDE VS 2010, a następnie je otworzyłem i problem zniknął.

Farhan
źródło
1

Dzieje się tak, gdy wykonujesz AKTUALIZACJĘ WINDOWS i nie uruchomisz ponownie systemu, a aktualizacja nie jest kompatybilna z VISUAL STUDIO. Aby rozwiązać ten problem, zaktualizuj VISUAL STUDIO do najnowszego. To powinno to NAPRAWIĆ

ManJan
źródło
1

Miałem ten dziwny problem po zainstalowaniu .NET Framework 4.5 podczas używania .net 4 w moim projekcie. aktualizacja dodatku Service Pack dla VS 2010 nie rozwiązała tego problemu, jedynie usunęła .net 4.5 i 4, a następnie ponownie zainstalowała tylko .net 4.

IdoT
źródło
1

Mam VS2013 na Win7 i ponowne uruchomienie VS zadziałało. Wygląda na to, że jest to błąd VS / CLR.

Nir Maoz
źródło