Czy można opublikować aplikację PWA w App Store i Play Store

9

Tworzę aplikację internetową React JS, która ostatecznie zostanie przekonwertowana na PWA, aby użytkownicy mogli zainstalować ją na swoich urządzeniach mobilnych. Teraz klient prosi o znalezienie sposobu na wypchnięcie tych aplikacji PWA do Apple Store i Google Store. Więc moje pytanie dotyczy tego, czy mamy narzędzia do konwersji progresywnych aplikacji internetowych jako plików apk lub ipa, abyśmy mogli je umieścić w sklepie Apple lub Play Store.

Trochę googlowałem i jestem teraz zdezorientowany, ponieważ niektórzy twierdzą, że jest to możliwe, inni twierdzą, że jest to niemożliwe w sklepie Apple. Widziałem także niektóre narzędzia, takie jak PWABuilder, ale nie jestem pewien, którego z nich najlepiej użyć i czy możemy opublikować aplikację PWA w App Store i Play Store.

Każda pomoc w tym zakresie będzie bardzo wdzięczna.

Dzięki

Anupam Hore
źródło
2
Google Play obsługuje PWA. Ale możesz to zrobić zarówno za pomocą WebView (lub Cordova itp.). Oto adres URL do Google Play: css-tricks.com/…
ibrahimyilmaz
1
Słyszałem, że możesz przesłać aplikację PWA do sklepu Play, ale musisz umieścić aplikację PWA w opakowaniu lub coś, a następnie przesłać do sklepu Play. medium.com/@firt/…
blueseal
Tak, musisz zawinąć PWA w TWA (Trusted Web Activity): developers.google.com/web/updates/2019/02/using-twa
Francesco

Odpowiedzi:

13

W obu przypadkach jest to możliwe, publikowanie PWA w Apple Store jest niezwykle trudną podróżą, ponieważ inżynierowie Apple starają się budować przeszkody przez cały czas. Jest to decyzja, ponieważ Apple osiąga zyski ze swojego sklepu z aplikacjami, a PWA rzeczywiście odejmują niektóre z tych zysków. Jest to również powód, dla którego Safari, jako przeglądarka, jest niezwykle w tyle za innymi konkurentami we wspieraniu interfejsów API PWA ( na przykład API PUSH , ponieważ promują swoje usługi Apple Push Notification Service (APN)).

Krótko mówiąc, skoncentrowałbym się na Google Play Store, w którym możesz opublikować PWA po umieszczeniu go w Zaufanym działaniu sieciowym (TWA), pozwalając Chrome (wersja 72 lub nowsza) na uruchomienie witryny w trybie pełnoekranowym bez paska narzędzi przeglądarki w APK (pakiet Androida). Dalsze szczegóły można znaleźć w tym samouczku, aby opublikować PWA w sklepie Play.

Francesco
źródło
Dzięki za wkład
Anupam Hore,
1
Cieszę się, że to było pomocne Anupam. Do osoby, która głosowała za odpowiedzią: podanie powodu głosowania może pomóc mi i innym osobom lepiej zrozumieć, dlaczego nie zgadzasz się z moją odpowiedzią. Samo oddanie głosu jest bezużyteczne.
Francesco,