[ostrzeżenie] Nie można znaleźć łańcucha lok dla klucza: CorrelationIdForARM

9

Zaprojektowałem potok CI / CD do wdrożenia szablonu ARM z github w celu utworzenia instancji zarządzania interfejsem API w mojej grupie zasobów przy użyciu szablonu ARM.

W moich dziennikach wersji stale pojawia się ostrzeżenie „Nie mogę znaleźć łańcucha lok dla klucza: CorrelationIdForARM”, co spowalnia proces. Chociaż po długim czasie udane utworzenie zasobu nadal wydaje się, że wydanie nie powiodło się.

logi

Rabia Kanwal
źródło
2
Przeszukałem wiadomość, wydaje się, że brakująca lokalizacja, wpływa na wiele zadań. Dostajemy te same.
czerwca
1
To zaczęło pojawiać się również w wielu naszych rurociągach. Powinny być spowodowane niedawną zmianą w ciągu ostatnich 1-2 miesięcy po stronie Microsoft.
DeveloperExceptionError

Odpowiedzi:

17

Wygląda na to, że Microsoft wprowadził pewne zmiany, które zaczęły wyświetlać te ostrzeżenia podczas korzystania z kroków związanych z usługą aplikacji. W moim przypadku stosujemy osobne kroki, aby najpierw zatrzymać, wdrożyć, a następnie uruchomić usługę aplikacji, a każdy z tych kroków zawiera co najmniej pięć z tych „ostrzeżeń”. Nie robimy też nic zaawansowanego, tylko proste wdrożenia; bez zamiany gniazd, bez szablonów ARM, po prostu wdrożenie kodu .NET Core.

Wydaje się, że Microsoft słyszał nasze skargi i już zgłosił „połączyliśmy poprawkę dotyczącą problemu”. Nie jestem pewien, ile czasu minie, aż zobaczymy, że ta poprawka zostanie wdrożona, ponieważ wydaje się, że jest to bardziej irytujące niż coś, co psuje kompilacje.

https://developercommunity.visualstudio.com/content/problem/859513/azure-app-service-manage-warnings.html

Tim Katje
źródło
3

Właśnie ogłosili, że rozwiązanie tego problemu zostało wdrożone i powinno zostać naprawione dla wszystkich kont do końca tygodnia:

Witaj, poprawka dla ostrzeżenia CorrelationIdForARM jest już scalona i jest w trakcie wdrażania. Powinien dotrzeć do wszystkich kont do końca tego tygodnia. Dziękuję za Twoją cierpliwość.

Źródło: https://github.com/microsoft/azure-pipelines-tasks/issues/11996

GetShifting
źródło
1

wciąż pojawia się ten błąd, a teraz gorzej. Agent Jobs właśnie wisi. „Nie można znaleźć łańcucha lok dla klucza: CorrelationIdForARM”

Adam Lowery
źródło