Jak mogę pozwolić użytkownikom na subskrybowanie mojej aplikacji Facebook na swojej stronie?

9

Mam aplikację na Facebooku, z której można korzystać w niektórych firmach. Czy zamiast ręcznie łączyć moją aplikację i ich strony, mogę utworzyć stronę internetową, na której klient może zalogować się przez Facebook, wybrać swoją stronę i połączyć ją z moją aplikacją z określonymi uprawnieniami do subskrypcji? Od czego mam zacząć? Nie mogę znaleźć więcej informacji na https://developers.facebook.com/

Zasadniczo staram się mieć funkcjonalność podobną do manychat.com tylko dla mojej własnej usługi.

dobry wieczór
źródło
Zakładam, że tu spojrzałeś? https://developers.facebook.com/docs/pages/
NappingRabbit
Nie brzmi to zbyt trudne. Najpierw dodaj przycisk „Zaloguj się za pomocą Facebooka” z niestandardowym uprawnieniem, jeśli spojrzysz tutaj, Facebook ma listę uprawnień i względne dane, które możesz uzyskać od użytkownika. Myślę, że potrzebujesz uprawnień pages_show_listi manage_pages. Po zalogowaniu użytkownika otrzymasz token logowania, którego używasz do wywołania interfejsu API w celu pobrania stron użytkownika, których możesz użyć do wyświetlenia jako listy i, po wybraniu przez użytkownika, połączenia z aplikacją.
Davebra
Czy możesz wybrać tak prawidłową odpowiedź, ponieważ nie jestem w stanie otrzymać pełnej nagrody :)
Edison Biba

Odpowiedzi:

4

Przejdę przez przykład, który już wdrożyłem. Ma to związek z prowadzeniem reklam na Facebooku, ale możesz pobrać dowolne informacje ze stron.

Tak więc przepływ jest następujący: tworzę aplikację na Facebooku, wybieram uprawnienia, które muszę uzyskać od użytkowników / stron Facebooka, a następnie tworzę moją aplikację, aby połączyć się z tą aplikacją na Facebooku.

Użytkownicy końcowi otworzą link i będą mieli przycisk do zalogowania się na Facebooku, a kiedy zalogują się na Facebooku, będą mieli pewne opcje do wyboru, a to są ich strony.

Należy pamiętać, że zależy to od wymaganych uprawnień. Jeśli poprosisz o uprawnienia związane ze stronami, Facebook automatycznie poprosi ich o wybranie strony, w przeciwnym razie poprosi ich o podanie danych osobowych Twojej aplikacji.

Facebook ma szczegółową stronę z informacjami, jak możesz to zarchiwizować i możesz przeczytać tutaj .

Mają także samouczek wideo, jak dokonać tej integracji tutaj

Pamiętaj, że przejście przez ten samouczek jest nieco trudne, ale po prostu spróbuj zrobić wszystko, co jest tam wymienione, a także nie zapomnij utworzyć tokena aplikacji.

Poniżej dodałem kilka prostych kroków, które musisz wykonać, aby przejść przez tę integrację, ale musisz przejść przez linki, które podałem, aby uzyskać informacje na temat wykonywania tych kroków.

Krok 1: Utwórz aplikację na Facebooku.

 • Wpisz tutaj informacje o swojej aplikacji
 • W domenach aplikacji należy podać adres URL serwera WWW (tam, gdzie chcesz, aby te informacje, które otrzymujesz ze stron, były wysyłane)

Krok 2: Subskrybuj aplikację Facebook na swoim serwerze

 • Utwórz webhook.phpplik, aby Facebook mógł tam zadzwonić i zweryfikować Twoją aplikację

 • Zarejestruj swój plik w aplikacji Facebook

Krok 3: Utwórz platform.phpplik na serwerze

 • Ten plik będzie prostą stroną HTML, która poprosi użytkowników o zalogowanie się na Facebooku i udzielenie uprawnień do zarządzania ich stronami.

Krok 4: Zmodyfikuj webhooks.phpplik, abyś mógł otrzymywać informacje z Facebooka, gdy coś się zmieni na stronach lub dowolne informacje, które chciałeś przeczytać na stronach formularza

Pamiętaj, że potrzebujesz swojego menedżera na Facebooku i musisz być zweryfikowany jako firma na Facebooku, aby móc przetestować swoją integrację. Powinieneś więc złożyć wniosek o weryfikację na Facebooku.

Edison Biba
źródło
0

Od gustów muzycznych po historię pracy - istnieje prawie 50 różnych rodzajów uprawnień, o które możesz poprosić swoich gości za pomocą Facebook Login.

musisz utworzyć konto programisty na Facebooku. Aby to zrobić, przejdź do developers.facebook.comswoich danych logowania na Facebooku i zaloguj się.

Możesz sprawdzić, jak korzystać z logowania do Facebooka na swojej stronie tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Szczegółowe informacje o tym, jak Facebook może bezpiecznie uwierzytelniać użytkownika i przekazywać te informacje z powrotem na serwer, najlepiej są obsługiwane przez zestaw SDK PHP . Przeczytaj dokumentację, jeśli chcesz poznać szczegóły.

OpenID zasadniczo robi to samo, tylko szczegóły techniczne różnią się i nie jest specyficzny dla Facebooka. Oauth to kolejna bardzo podobna technologia.

Możesz użyć następującego przycisku, aby zezwolić użytkownikowi na logowanie:

<fb:login-button scope="public_profile,email" onlogin="checkLoginState();">
</fb:login-button>

Następnie w checkLoginStateoddzwonieniu zadzwoń FB.getLoginStatus:

function checkLoginState() {
  FB.getLoginStatus(function(response) {
    // do stuff
  });
}

To powinno dać ci access_token i app_scoped user_id, jeśli tak response.statusjest connected.

Sreeram Nair
źródło