Wyłącz na dobre sprawdzanie pisowni w Eclipse

87

Za każdym razem, gdy tworzę nowy obszar roboczy w Eclipse, muszę wyłączyć sprawdzanie pisowni w Preferencjach. (Preferencje-> Ogólne-> Redaktorzy-> Edytorzy tekstu-> Pisownia-> Włącz sprawdzanie pisowni)

To jest bardzo irytujące. Jak na dobre wyłączyć sprawdzanie pisowni? Oznacza to, że moduł sprawdzania pisowni jest wyłączony, kiedy tworzę nowy obszar roboczy i mogę go włączyć, jeśli chcę go używać.

darius
źródło

Odpowiedzi:

22

Nie jest to idealne rozwiązanie, ale możesz skopiować istniejące preferencje obszaru roboczego do dowolnego obszaru roboczego. Trzymam osobny .epf(chyba plik preferencji Eclipse), który po prostu importuję do każdego nowego obszaru roboczego, który tworzę:

Plik → Importuj ... → Ogólne → Preferencje → Dalej> Z pliku preferencji

zrzut ekranu

Związane z

Matt Ball
źródło
Dzięki. Właśnie to naprawdę denerwuje mnie w przypadku Eclipse. Ktoś zdecydował, jakie są domyślne preferencje i nie ma możliwości ich zmiany. Tak więc pozostajemy z tym dość skomplikowanym manewrem za każdym razem, gdy otwieramy nowy obszar roboczy.
darius
4
To nie jest świetne, ale nie jest straszne. Właściwie trzymam to .epfw moim Dropbox, więc mogę udostępniać preferencje na kilku różnych komputerach i systemach operacyjnych, i działa to wystarczająco dobrze dla mnie.
Matt Ball
1
to nie jest odpowiedź
Philip Rego,
2
@PhilipRego Jak komentowano, nie jest to idealne rozwiązanie, ale wydaje się, że jest to najlepsze, jakie ktokolwiek znalazł, przynajmniej w momencie pisania, sześć i pół roku temu. Nie wahaj się zasugerować zmiany lub opublikować własną odpowiedź, jeśli masz coś bardziej przydatnego do wniesienia.
Matt Ball,
2
@PhilipRego Myślę, że częściowo błędnie odczytałeś pierwotne pytanie. OP wie, jak wyłączyć sprawdzanie pisowni; kroki te opisano w pytaniu. Być może zauważyłeś, że inna odpowiedź zawiera te same kroki i jest określana jako nie odpowiadająca na pytanie w komentarzach poniżej. Niuans polega na tym, że to ustawienie nie wyłącza sprawdzania pisowni na stałe. Jak już wspomniałem, jeśli masz coś do dodania do tego starożytnego wątku, napisz odpowiedź lub zasugeruj zmianę. Lepiej zapalić świecę niż przeklinać ciemność.
Matt Ball
19

Preferencje-> Ogólne-> Redaktorzy-> Edytorzy tekstu-> Pisownia Odznacz pole „Włącz sprawdzanie pisowni”

David
źródło
2
Jak to jest poprawne, gdy pytanie brzmi, jak to wyłączyć na dobre?
LegendLength,
2
To jest Okno-> Preferencje, a nie Preferencje, a to nawet nie działa
Philip Rego
3

Istnieje kilka sposobów udostępniania preferencji, ale nie jest to dostarczane z platformą. Ten, którego używam, jest teraz dostępny jako załącznik na https://bugs.eclipse.org/bugs/show_bug.cgi?id=334016 lub bardziej szczegółowo jako załącznik https://bugs.eclipse.org/bugs/attachment.cgi ? id = 196866

Zainstaluj w swoim Eclipse. Następnie możesz wyeksportować wybrane preferencje do pliku .epf. Dodaj także preferencję (!) W Preferencjach> Ogólne> Wspólne preferencje, która będzie współdzielić twoje ustawienia w nowo utworzonych obszarach roboczych.

Używam tego cały czas i chociaż nie jest to idealne rozwiązanie, oszczędza to wiele wysiłku w utrzymywaniu moich preferencji w różnych obszarach roboczych.

fredrik
źródło
2

Jeśli piszesz kod Java, wybierz Okno -> Preferencje -> Java -> Pisownia JDT

William
źródło
Dzięki! To zrobiło to dla mnie. Pozbyłem się także irytującego sprawdzania pisowni ze Scalą
Tomem Silvermanem