Rails Admin vs. ActiveAdmin [zamknięte]

87

Przyglądałem się niektórym wtyczkom administratora railsów i znalazłem następujące:

https://github.com/gregbell/active_admin

https://github.com/sferik/rails_admin

https://github.com/thoughtbot/administrate (EDYCJA: dodane później)

Wszelkie sugestie, z którym się wybrać. Potrzebowałbym tego do obsługi skojarzeń modeli i możliwości przesyłania plików.

erickreutz
źródło
1
Wypróbowałem też oba klejnoty, ale ich dostosowanie kosztowało mnie dużo pracy. Używam teraz interfejsu admin_interface , spróbuj, może to właśnie tego szukasz.
Benito Anagua,
12
RailsAdmin i ActiveAdmin służą różnym celom - RailsAdmin ma na celu zapewnienie interfejsu administratora, którego można używać od razu po wyjęciu z pudełka, z niewielkim lub żadnym ręcznym dostosowywaniem, podczas gdy ActiveAdmin jest mniej więcej szkieletem (lub strukturą) do budowania interfejsów administratora. Ogólnie rzecz biorąc, możesz zbudować bardziej elastyczne interfejsy użytkownika za pomocą ActiveAdmin, ale wymaga to więcej wysiłku z Twojej strony. Moja sugestia dla deweloperów Rails jest zawsze taka sama - wypróbuj najpierw RailsAdmin, a jeśli nie jest to wystarczająco dobre, aby stworzyć własny interfejs użytkownika z AA - batsov.com/articles/2011/11/20/ ...
Bozhidar Batsov
39
To było bardzo konstruktywne pytanie i zestaw odpowiedzi. Naprawdę doceniane myśli z obu stron. Przykro, że tak wiele przydatnych pytań zostało zamkniętych.
ylluminate
2
Aby rozwinąć powyższą odpowiedź Bozhidara, zastanów się długo, jak spersonalizowany jest Twój obszar administracyjny. Zmarnowałem prawie tydzień pracy i musiałem wyrzucić sekcję rails_admin, ponieważ tworzenie niestandardowych kontrolerów, akcji i widoków jest wyczerpujące. Od tego czasu przeszedłem do active_admin i mam znacznie większą kontrolę! Nie popełniaj podobnego błędu.
Damien Roche,

Odpowiedzi:

32

Głosuję za rails_admin. Podoba mi się jego wygląd i fakt, że po wyjęciu z pudełka wszystkie modele są dostępne do administracji. Funkcja historii jest również przydatna.

Każdy projekt z Yehudą Katz jako mentorem powinien być bezpieczny.

Harish Shetty
źródło
Czy są gdzieś dostępne porównania funkcji? Wygląd i domyślne zachowanie mają dla mnie mniejsze znaczenie niż to, co obsługuje przy niezbyt dużej ilości pracy ...
Daniel
17

Osobiście uważam, że można by je połączyć i właśnie poruszyłem kwestię obu projektów:

Myślę, że byłoby wspaniale wziąć najlepsze części z obu i współpracować nad brakującymi elementami.

ndbroadbent
źródło
4
To wcale nie jest dobry pomysł. Ci administratorzy służą różnym celom. Czy wypróbowałeś oba z nich w prawdziwych projektach?
fro_oo
6
Rozumiem teraz, że RailsAdmin to automatyczny interfejs administratora, podczas gdy ActiveAdmin jest szkieletem administratora. Uwielbiam elastyczność ActiveAdmin ze względu na to podejście, ale brakuje w nim modelu RailsAdmin i wykrywania skojarzeń oraz niesamowitych automatycznych formularzy. Byłbym więc naprawdę szczęśliwy, gdyby RailsAdmin został połączony z ActiveAdmin, aby stworzyć rozszerzalny, ale domyślnie automatyczny interfejs.
ndbroadbent
Dobre myślenie. Zgadzam się!
Abram
14

Myślę, że to naprawdę kwestia osobistych preferencji. Więcej osób używa rails_admin [*], ale ja wolę active_admin.

Powody, dla których wybrałem ActiveAdmin, polegały głównie na tym, że został opracowany z założeniami, które sam bym stworzył: używając klejnotów, takich jak devise i inherited_resources oraz używając fajnego narzędzia do tworzenia formularzy (formtastic, chociaż wybrałbym simple_form).

Właściwie wolę, aby nie wszystkie modele były domyślnie widoczne dla administratora, chociaż rails_admin obsługuje to z 'config.included_models'.

[*] Zegarki / widelce na https://github.com/gregbell/active_admin vs https://github.com/sferik/rails_admin - choć luka się zmniejsza.

Michael Hellein
źródło
1
Nie podoba mi się to dokładnie z tego powodu. Działa tylko ze starą wersją klejnotów: s.add_dependency ("formtastic", "<2.0.0") s.add_dependency ("inherited_resources", "<1.3.0")
montrealmike
To już nie dotyczy Formtastic - patrz github.com/gregbell/active_admin/blob/master/… "formtastic", "> = 2.0.0" Dziedziczone zasoby są niestety nadal <1.3.0. Prawdopodobnie nie jest to jednak strasznie trudne do zmiany i wykonania żądania ściągnięcia.
Michael Hellein
2
Och, fajnie! ActiveAdmin działa prawie nawet z RailsAdmin na github. Zegarki / widły: 2474/505 - 2767/557.
Michael Hellein,
Najważniejszą wadą ActiveAdmin jest nota bene Formtastic. W niektórych moich aplikacjach użyłem simple_form i prawie niemożliwe jest, aby działały, gdy masz niestandardowe dane wejściowe.
Hauleth