Czy mogę programowo otworzyć devtools z rozszerzenia Google Chrome?

88

Mam rozszerzenie chrome, które podpina się do devtools. Idealnie chcę mieć odznakę, która po kliknięciu otwiera devtools na nowej karcie, którą utworzyłem. Czy można to zrobić ze strony w tle?

Paul C Nichols
źródło
gdzie udało Ci się znaleźć odpowiedź na problem?
GeorgeU
1
To byłoby naprawdę fajne, prawda - jakieś aktualizacje?
podjechał
Wysłałem (i będę dodawać nagrodę do) powiązane, ale nieco inne, pytanie tutaj: stackoverflow.com/questions/16660325/ ...
ELLIOTTCABLE
2
Jeśli tak jak ja jesteś ciekawy, czego używa Chrome do otwierania narzędzi programistycznych po kliknięciu linku „backgroung page” na stronie rozszerzenia, to jestchrome.developerPrivate.openDevTools()
felixfbecker

Odpowiedzi:

6

Tak, możesz (lub nie) korzystać z eksperymentalnych interfejsów API chrome.experimental.webInspector.
http://code.google.com/chrome/extensions/experimental.html
Możesz nawet zmienić zawartość i jej panele.
Pamiętaj, że nie będziesz mieć możliwości przesyłania rozszerzeń korzystających z eksperymentalnych interfejsów API.

Derek 朕 會 功夫
źródło
Warto jednak zauważyć, że możesz je przechowywać poza galerią rozszerzeń, jeśli jesteś zdeterminowany. Chociaż oznaczałoby to, że użytkownicy musieliby również korzystać z kanału deweloperskiego i włączyć flagę eksperymentalnych interfejsów API rozszerzeń .
neokotyczny
19
experimental.webInspectorjest teraz nazywany chrome.experimental.devtools. Niektóre interfejsy API nie są już eksperymentalne i są wymienione w sekcji chrome.devtools. Niestety, nie ma możliwości automatycznego otwarcia narzędzi deweloperskich za pomocą rozszerzenia Chrome.
Rob W
@Rob W, Nie zauważyłem, że chrome.devtools.*interfejsy API stały się poza eksperymentalnymi interfejsami API.
Derek 朕 會 功夫
2

Niestety nie da się tego zrobić ...

Link chrome: // chromewebdata działa tylko wtedy, gdy instancja narzędzi programistycznych jest już otwarta ...

ChristopheCVB
źródło
2

To jest dość stare, ale odkąd natknąłem się na to teraz, szukając rozwiązania, pomyślałem, że inni też mogą. Od Chrome 28 możesz używać devtools. * API. Umożliwia to otwieranie i manipulowanie panelami DevTools. Jest również godne uwagi, że nie ma już wytrwałości.

Final Cut Cat
źródło
Czy pamiętasz, jaka metoda jest używana do programowego otwierania narzędzi programistycznych ze skryptu działającego w tle? Wszystkie inne odpowiedzi (ze stackoverflow) wydają się sugerować, że to niemożliwe ...
Sentero-esp12
@ Sentero-esp12 wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na żądanej stronie i wybrać z niej „Sprawdź”)
Acuna
1

Można by spróbować

chrome.developerPrivate.openDevTools

bluehipy
źródło
0

Nie jest to niemożliwe z bocznym rozszerzeniem, ale jeśli powodem jest to, że zmęczono Cię wielokrotnym klikaniem Ctrl + Shift + I za każdym razem - możesz po prostu otworzyć menu prawego przycisku na żądanej stronie i wybrać z niego „Sprawdź”, to Konsola zostanie otwarta jak przycisk rozszerzenia, a także nie musisz szukać jej ikony za każdym razem, gdy jej potrzebujesz, co jest wygodniejsze niż korzystanie z rozszerzenia.

Acuna
źródło