Podział na bitcoiny kwantowe

18

tło

Niedawno czytałem artykuł „Kwantowy bitcoin: anonimowa i rozproszona waluta zabezpieczona przez twierdzenie o mechanice kwantowej bez klonowania”, który pokazuje, jak kwantowa bitcoina mogłaby funkcjonować. Konkluzja artykułu stwierdza, że:

kwantowe bitcoiny są atomowe i obecnie nie ma sposobu na podzielenie kwantowych bitcoinów na mniejsze nominały lub połączenie ich w większe.

Ponieważ obecnie nie ma możliwości podzielenia lub połączenia kwantowych bitcoinów, nie można wprowadzić zmian w transakcji. Nie mogłem jednak zrozumieć, dlaczego podział kwantowej bitcoiny nie jest możliwy.

Pytanie

Dlaczego nie możesz podzielić kwantowej bitcoiny?

Definicje

Kwantowy bitcoin - podobnie jak zwykły bitcoin - jest walutą bez centralnego organu.

Główną ideą implementacji kwantowego bitcoina jest twierdzenie o braku klonowania. Twierdzenie o braku klonowania pokazuje, jak niemożliwe jest skopiowanie dowolnego stanu kwantowego |φ .

Daniel Burkhart
źródło
Dobre pytanie +1. Jeśli to możliwe, dodaj definicję „bitcoin kwantowy”. Po drugie, zawsze link do streszczenia artykułu, a nie pdf (edytowałem link teraz).
Sanchayan Dutta
1
@Blue OK, zaktualizowałem pytanie i dodałem definicję. Dodałem również informacje na temat twierdzenia o braku klonowania, ponieważ jest to główna idea kwantowych bitcoinów.
Daniel Burkhart
Hmm, myślę, że byłoby to czysto teoretyczne. To znaczy, wszystkie te kubity są bardzo drogie. Pojedyncza kubit-moneta musi być bardzo droga, aby być droższa niż kubit, na którym została stworzona!
Dyskretna jaszczurka
1
@Discretelizard Będę argumentować bardziej długoterminowo niż teoretycznie.
wrzos
1
@heather To kwestia semantyki i optymizmu. Po pierwsze, nie widzę, że kubity stają się tanie w ciągu następnych 50 lat. Ale kto wie.
Dyskretna jaszczurka

Odpowiedzi:

5

Dlaczego nie możesz podzielić kwantowej bitcoiny?

Każdy może stworzyć kryptowaluta, jak to działa to do nich , jak dobrze jest odbierana jest do publicznej wiadomości, na ogół jest ona decyduje : Utility, niedostatek, postrzeganej wartości.

Na dzień dzisiejszy Bitcoin jest warty 7 073,54 USD, Bitcoin to 10 8 Satoshis, które są 0,00000001 Bitcoinów, więc Satoshi jest warte: 7,073,54 * 0,00000001 = 7,07354 × 10 - 5 USD lub 0,00707354 groszy. W sumie może być 21 milionów bitcoinów (2,1 biliarda Satoshis). Twórcy Bitcoin wybrali podział na Satoshis.85

W artykule Jogenforsa, który zacytowałeś, zdecydował, że protokół Quantum Bitcoin (nie mylić z Qubitcoin (Q2C), kryptowalutą opartą na procesorze i GPU) użyje twierdzenia o braku klonowania mechaniki kwantowej do budowy odłamków kwantowych i dwóch łańcuchy bloków.

Odpowiedź na Twoje pytanie jest , zgodnie z pkt 4.4 - zapobieganie Reuse Ataku:

„Dzięki Bitcoinowi blockchain rejestruje wszystkie transakcje, a zatem górnik zrzeka się kontroli nad wydobytym bitcoinem, gdy tylko zostanie przekazany odbiorcy. Jednak w Bitcoin Quantum nie ma zapisu, kto jest właścicielem, więc nie ma sposobu, aby rozróżniać prawdziwe i fałszywe bitcoiny kwantowe.

Zapobiegamy atakowi ponownego użycia, dodając drugi etap do algorytmu wybijania, w którym dane są również dołączane do nowej księgi .L

...

Górnicy odłamków kwantowych tworzą i sprzedają odłamki kwantowe na rynku, inny górnik (zwany kwantowym górnikiem bitcoinowym) kupuje odłamków kwantowych ( s , ρ i , σ i ) 1 i m na rynku, który dla wszystkich 1 i m , spełniają następujące warunki:m(s,ρi,σi)1im1im

  • przyjmujeVerifyM((s,ρi,σi))

  • Znacznik czasu odłamka kwantowego w księdze L odłamka kwantowego spełnia wartość t - T T m a x , gdzie t jest bieżącym czasem ". Aby uzyskać dalsze dowody, patrz sekcja" A.2 Atak ponownego użycia ".TLtTTmaxt

Żywotność odłamków wynosi Tmax .

Chociaż odłamek został zaprojektowany tak, aby miał krótki okres użytkowania, kwantowe bitcoiny mają zapewnić długą żywotność ( o ile są nienaruszone, niepodzielne ), patrz sekcja „A.3 Kwantowa długowieczność bitcoinów”:

Twierdzenie 4 (długowieczność bitcoinów kwantowych ) Liczba kwantowych bitcoinów, które można zweryfikować i zrekonstruować, jest wykładniczo duża w .n

εQnVerifyQρ1εp~i εp~ipitrεεjest wykładniczo małe w , odległość śledzenia staje się również wykładniczo mała w .nnn

Za każdym razem, gdy taka kwantowa bitcoina jest weryfikowana i odtwarzana, śladowa odległość między „przed” i „po” jest wykładniczo mała w . Biorąc pod uwagę każdy próg, po którym uważamy kwantowe bitcoiny za „zużyte”, liczba weryfikacji, które przetrwa przed przekroczeniem tego progu, jest wykładnicza w .nnn

Twierdzenie 4 pokazuje, że kwantowa bitcoina $ może zostać zweryfikowana i ponownie użyta wiele razy, zanim stan kwantowy zostanie utracony ( przy założeniu braku hałasu i dekoherencji ). Jest to oczywiście analogiczne do tradycyjnych, fizycznych banknotów i monet, które powinny wytrzymać wystarczającą liczbę transakcji przed zużyciem. ”.

Tak więc, podobnie jak papierowe pieniądze, potrzebujesz niepodzielonego całego rachunku (blockchain). Oczywiście nie przeszkadza to w wymianie jednego Bitcoina Kwantowego na dowolną liczbę Bitcoinów, a następnie oferowanie Bitcoinów (lub Fiatów) jako zmiany.

Obrabować
źródło