Pamięć kwantowa wspomagająca pamięć klasyczną

11

Rozważmy klasyczny komputer, na przykład dokonujący obliczeń obejmujących dużą ilość danych. Czy pamięć kwantowa pozwoliłaby na bardziej efektywne przechowywanie tych informacji (w krótkim okresie), czy też lepszą obsługę tej ilości danych?

Myślałem, że nie jest to możliwe, ze względu na zaletę kwantowego przechowywania informacji w superpozycjach, a dane z klasycznego komputera nie są w superpozycji, ale chciałbym sprawdzić, czy jest to poprawne.

Tak czy inaczej, cytaty do dalszego czytania byłyby bardzo mile widziane.

wrzos
źródło
1
Powiązane również: quantumcomputing.stackexchange.com/questions/1244/... (jako że mieszanka kwantowa i klasyczna może być potrzebna do „dużych” danych)
Dyskretna jaszczurka
2
nie można użyć pamięci kwantowej do przechowywania (w sposób możliwy do odzyskania) więcej informacji niż w przypadku klasycznych wspomnień. Co rozumiesz przez „uchwyt”? Jeśli „zajmujesz się” danymi w sensie ich przetwarzania, to czy nie mówisz w zasadzie o procesorze kwantowym / komputerze? Powstaje zatem pytanie, czy można użyć QC do przetwarzania klasycznych danych ... czy o to pytasz?
glS
@glS Nie mam na myśli obsługi w znaczeniu przetwarzania. To pytanie zastanawia się, czy pamięć kwantowa może pomóc zwiększyć pamięć klasyczną. Wydaje się, że moje podejrzenia, że ​​nie można tego potwierdzić.
wrzos
@heather czy to odpowiada na twoje pytanie? physics.stackexchange.com/q/358628/58382
glS

Odpowiedzi:

10

Podsumowując, nie.

Jeśli się nad tym zastanowić, ma to sens. Mierząc układ kwantowy za pomocą kubitów, otrzymujesz bitów informacji. postać istnieje tylko wtedy, gdy system znajduje się w superpozycji, których klasyczne komputer nie ma dostępu.nn2n

Konkretnym twierdzeniem, o którym tu mowa, jest twierdzenie Holevo . Cytując Wikipedię:

Zasadniczo powiązanie z Holevo dowodzi, że biorąc pod uwagę kubitów, chociaż mogą one „przenosić” większą ilość (klasycznych) informacji (dzięki superpozycji kwantowej), ilość klasycznej informacji, którą można uzyskać, tj. Uzyskać do niej dostęp, może wzrosnąć tylko na klasycznych (niekodowanych kwantowo) bitów.nn

Zobacz także to pytanie z fizyki i odpowiedzi . (Dzięki glS za link do tego w komentarzach.)

wrzos
źródło
1
Zauważ, że chociaż mechanika kwantowa nie daje żadnego wzrostu pojemności pamięci , może w niektórych okolicznościach podwoić pojemność transmisji poprzez superdense kodowanie .
tparker