Jakie kraje przewodzą tej „globalnej rasie obliczeń kwantowych”?

Odpowiedzi:

15

Istnieje kilka krajów, które aktywnie uczestniczą w „wyścigu kwantowym”, z których większość dokonuje znacznych inwestycji. Szacowane roczne wydatki na niesklasyfikowane badania w dziedzinie technologii kwantowej w 2015 r. Ułożyły się następująco:

 • Stany Zjednoczone (360 mln EUR)
 • Chiny (220 mln EUR)
 • Niemcy (120 mln EUR)
 • Wielka Brytania (105 mln EUR)
 • Kanada (100 mln EUR)
 • Australia (75 mln EUR)
 • Szwajcaria (67 mln EUR)
 • Japonia (63 mln EUR)
 • Francja (52 mln EUR)
 • Singapur (44 mln EUR)
 • Włochy (36 mln EUR)
 • Austria (35 mln EUR)
 • Rosja (30 mln EUR)
 • Holandia (27 mln EUR)
 • Hiszpania (25 mln EUR)
 • Dania (22 mln EUR)
 • Szwecja (15 mln EUR)
 • Korea Południowa (13 mln EUR)
 • Finlandia (12 mln EUR)
 • Polska (12 mln €)

Jeśli to wykreślisz, wygląda to tak:

Globalne wydatki kwantowe w 2015 r

Jak widać, Unia Europejska zainwestowała łącznie 550 mln euro. Interesujące jest również to, jak ta inwestycja koreluje ze zgłoszeniami patentowymi z każdego z tych krajów:

Wnioski patentowe według kraju (2015)

Od 2015 r. Zainteresowanie krajów komputerami kwantowymi znacznie wzrosło. Światowa inwestycja przekroczyła teraz 2 000 mln euro. Największy wzrost odnotowano w wydatkach w Chinach, które obejmują obliczenia kwantowe, ale także kwantowe systemy informacyjne.

Istnieje kilka przykładów krajów inwestujących w informatykę kwantową w ubiegłym roku, które mogą być szczególnie interesujące. Obejmują one:

Chiny - w 2017 r. Chiny ogłosiły, że do 2020 r. Otworzą Narodowe Laboratorium Nauk Informacyjnych Kwantowych. Obejmowało to 92-akrowe, 10 mld USD centrum badań kwantowych.

Japonia - W 2017 r. We wspólnym, sponsorowanym przez państwo projekcie badawczym z japońskim Narodowym Instytutem Informatyki i Uniwersytetem w Tokio wyprodukowano maszynę, Nippon Telegraph and Telephone (NTT) udostępnił prototypowy komputer kwantowy do publicznego użytku w Internecie.

Szwecja - W 2017 r. Szwecja zainwestowała 1 miliard koron szwedzkich (około 118 milionów USD lub 100 milionów EUR) w inicjatywę badawczą mającą na celu opracowanie „solidnego komputera kwantowego”.

Zauważ, że Stany Zjednoczone były postrzegane jako niewystarczająco inwestujące w obliczenia kwantowe, a latem środowisko akademickie i przemysł zeznawały przed amerykańskimi podkomitetami ds. Badań i technologii oraz energii w celu pobudzenia inwestycji w tę przestrzeń. W szczególności cytowano dr Christophera Monroe, który powiedział: „Przywództwo USA w dziedzinie technologii kwantowej będzie miało kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego i otworzy nowe drzwi dla prywatnego przemysłu i środowisk akademickich, zapewniając jednocześnie rolę Ameryki jako światowego lidera technologii w XXI wieku”.

Whurley
źródło
4

W rzeczywistości, po przeanalizowaniu pytania w ciągu ostatnich miesięcy, dwie odpowiedzi (jedna powyżej i jedna poniżej) są poprawne, ale możemy je wykorzystać, aby uzyskać coś bardziej aktualnego. Pierwsza odpowiedź opiera się jednak na danych i danych, które są nieco przestarzałe, podczas gdy źródło jest niepewne (nie wiadomo, czy źródłem jest McKinsey czy Holandia). Zaktualizowaliśmy te dane dla wielu krajów, a także zaktualizowaliśmy sposób rozumienia wyścigu i jego finansowania, ponieważ dane statyczne wcale nie odzwierciedlają tego, co dzieje się na świecie. Na przykład pod względem finansowania rządowego według dostępnych danych niesklasyfikowanych mielibyśmy Chiny, a za nimi Niemcy, a następnie Stany Zjednoczone. Zrzut ekranu z filmu: Mapowanie wyścigu do Quantum - Wideo 4

Powyższy obrazek to tylko zrzut ekranu (przepraszam za definicję). W artykule możesz obejrzeć dynamiczne mapowanie, które przedstawiliśmy, pokazując bieżący stan ewoluującej rasy - nagraliśmy go jako krótki film pokazujący ewolucję Mapowanie Wyścig dla obliczeń kwantowych - kwant, sztuczna inteligencja i geopolityka (3)

Jednak rzeczy nie są tak proste. Jak podkreślił JanVdA, w rzeczywistości, gdy tylko ktoś doda jedną z gigantycznych firm IT, staje się jasne, że prowadzą one wyścig. Przeprowadziliśmy test z IBM, a kwota finansowania po prostu całkowicie pomniejsza finansowanie państwowe w dość imponujący sposób (jest to piąte mapowanie w wyżej wspomnianym artykule). Przewidujemy również, że wszystko to może być całkowicie zaniepokojone wejściem Venture Capital, w szczególności za pośrednictwem mega funduszy technologicznych, takich jak Vision Fund (należący do Softbank, który jest także głównym akcjonariuszem Ali Baby). Całkowita kwota funduszu wynosi 100 miliardów USD, na cyfrową i nową technologię, nie tylko kwantową ... ale jest to ogromnie ogromna ilość dostępnych pieniędzy. Co ciekawe, Arabia Saudyjska zainwestowała w ten fundusz 45 miliardów USD. Zatem jeśli po prostu gramy w szybkie „co jeśli” scenariusz i wyobraź sobie, że jedna trzecia Vision Fund jest zainwestowana w Quantum Computing - tj. 33 miliardy USD - oznacza to, że Arabia Saudyjska zainwestuje 14,85 miliarda USD w technologie kwantowe ... co stawia ją w czołówce wyścigu pod względem finansowania. Prawdą jest, że istnieje różnica między rocznym finansowaniem a inwestycjami venture capital, na które również powinniśmy się liczyć. Niemniej jednak, gdy wiadomo, że Softbank planuje utworzenie drugiego funduszu Vision, wówczas inwestorzy w ramach tych funduszy stają się naprawdę poważnym graczem w wyścigu do Quantum Computing. istnieje różnica między rocznym finansowaniem a inwestycjami venture capital, na które również powinniśmy się liczyć. Niemniej jednak, gdy wiadomo, że Softbank planuje utworzenie drugiego funduszu Vision, wówczas inwestorzy w ramach tych funduszy stają się naprawdę poważnym graczem w wyścigu do Quantum Computing. istnieje różnica między rocznym finansowaniem a inwestycjami venture capital, na które również powinniśmy się liczyć. Niemniej jednak, gdy wiadomo, że Softbank planuje utworzenie drugiego funduszu Vision, wówczas inwestorzy w ramach tych funduszy stają się naprawdę poważnym graczem w wyścigu do Quantum Computing.

Wreszcie, naprawdę ważne jest, aby zrozumieć, że wyścig ma dość liczne cechy, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chce się naprawdę ocenić, kto jest na szczycie, czy nie. Nasza praca jest w toku, biorąc pod uwagę ilość potrzebnych badań. Więc zostań na miejscu. Co więcej, to nie dlatego, że laboratorium publikuje wiele prac naukowych, ani dlatego, że aktor wydaje ogromną sumę pieniędzy, że w tym kraju i / lub w tym laboratorium będą miały miejsce przełomowe odkrycia w celu stworzenia i opracowania uniwersalnego komputera kwantowego . Dlatego powinniśmy wziąć pod uwagę, że rasa jest wciąż młoda i sprzyja niespodziankom.

Dr Helene Lavoix mgr dr. Lond
źródło
3

Żaden.

Rasa kwantowa jest prowadzona przez podmioty zdolne do zbudowania najpotężniejszego komputera kwantowego, a przedsiębiorstwa takie jak IBM, Google, Intel, Microsoft, D-Wave budują obecnie najpotężniejsze komputery kwantowe.

Tak więc to przedsiębiorstwa przewodzą tej rasie, a nie kraje.

JanVdA
źródło