Czy są jakieś startowe programy kwantowe?

Odpowiedzi:

8

Istnieje wiele startupów, z których wiele nie wymaga sprzętu. Oto wybór, wyróżniający się tym, że przynajmniej raz o nich słyszałem.

Istnieją również QISKit i ProjectQ . Choć nie są startupami, zasługują na wzmiankę o ważnych projektach oprogramowania kwantowego.

James Wootton
źródło
3
Dziękujemy za wzmiankę o nas, Jamesie Wootton. Przyszło mi do głowy, że może istnieć wiki, na której ludzie mogą obserwować start-upy. Widzę, że Quantiki już coś takiego ma, ale ich lista jest wciąż bardzo niekompletna quantiki.org/wiki/private-sector-quantum-information-science Istnieje również lista godna pochwały, ale nie jest to wiki otwarta na zmiany przez każdego takiego jak Quantiki lub Wikipedia są quantumcomputingreport.com/players/privatestartup
rrtucci
7

Rigetti to nie tylko firma sprzętowa. Tworzy również sporo oprogramowania - sprawdź

  • Las , który zapewnia dostęp zarówno do symulatora, jak i do komputera kwantowego za pośrednictwem chmury
  • PyQuil , biblioteka Python do programowania komputerów kwantowych
  • Grove , biblioteka kwantowych prymitywów algorytmicznych w języku Python
  • Forest OpenFermion , biblioteka do interfejsu OpenFermion z lasem
  • Wiele innych projektów na Github

UWAGA: Pracuję w Rigetti

Marcus Silva
źródło
4

Oprócz tych, o których wspomniał James Wotton , IBM współpracował ostatnio z kilkoma najlepszymi startupami zajmującymi się komputerami kwantowymi :

  • Zapata Computing - z siedzibą w Cambridge, MA, Zapata Computing to firma zajmująca się oprogramowaniem, aplikacjami i usługami kwantowymi opracowująca algorytmy dla chemii, uczenia maszynowego, bezpieczeństwa i korekcji błędów.

  • Strangeworks (sponsor naszej strony!) - Strangeworks, firma z siedzibą w Austin w Teksasie, założona przez Williama Hurleya, to firma zajmująca się oprogramowaniem do obliczeń kwantowych, projektująca i dostarczająca narzędzia dla programistów i zarządzania systemami dla administratorów IT i CIO.

  • QC Ware - z siedzibą w Palo Alto, Kalifornia, QC Ware opracowuje niezależne od sprzętu rozwiązania dla przedsiębiorstw działające na komputerach kwantowych. Inwestorami QC Ware są Airbus Ventures, DE Shaw Ventures i Alchemist, a także utrzymuje relacje z NASA i innymi agencjami rządowymi. QC Ware wygrał grant NSF, a jego klientami są firmy przemysłowe i technologiczne z listy Fortune 500.

  • 1QBit - 1QBit z siedzibą w Vancouver w Kanadzie tworzy oprogramowanie kwantowe i inspirowane kwantem, zaprojektowane w celu rozwiązywania najbardziej wymagających wyzwań obliczeniowych na świecie. Platformy i usługi niezależne od sprzętu mają na celu umożliwienie rozwoju aplikacji, które skalują się wraz z postępem w komputerach zarówno klasycznych, jak i kwantowych. 1QBit jest wspierany przez Fujitsu Limited, CME Ventures, Accenture, Allianz i The Royal Bank of Scotland.

Oprócz nich lista obejmuje także Cambridge Quantum Computing , QxBranch i Quantum Benchmark . Ale James już o nich wspominał! :-)

Obecnie wydaje się, że USA są liderem pod względem liczby startupów zajmujących się komputerami kwantowymi. Chciałbym usłyszeć od innych o startupach w tym obszarze, a także w innych krajach. Gratulacje dla Strangeworks ! Radzili sobie świetnie.

Sanchayan Dutta
źródło