Naruszenie związane z Hamowaniem Kwantowym

10

Ograniczenie kwantowe Hamminga dla nie-zdegenerowanego kwantowego kodu korekcji błędu jest zdefiniowane jako:[[N,k,d]]

Jednak nie ma dowodów na to, że zdegenerowane kody powinny być zgodne z takim ograniczeniem. Zastanawiam się, czy istnieje jakikolwiek przykład zdegenerowanego kodu naruszającego kwantową granicę Hamminga, czy też poczyniono pewne postępy w udowodnieniu podobnych granic dla zdegenerowanych kodów.

2Nkn=0d/23n(Nn).
Josu Etxezarreta Martinez
źródło

Odpowiedzi:

5

Możesz być zainteresowany odpowiedziami na to pytanie . Jednym z przykładów zdegenerowanego kodu pokonującego kwantową granicę Hamminga jest tutaj . Mam też liczbową przykład niewielkiego naruszenia we własnej pracy, tutaj . Na ryc. 2 zobaczysz powiększony przekrój. Zasadniczo czarna linia jest kwantową granicą Hamminga (co może nie być całkowicie oczywiste z tego, co jest napisane!), A szara linia jest przybliżeniem tego, co można osiągnąć za pomocą czegoś związanego z kodem Toric. Będą też inne przykłady!

Wydaje się, że istnieje szereg wyników dotyczących klas zdegenerowanych kodów, które nie naruszają kwantowej granicy Hamminga (np. Tu i tutaj ). Nie przeczytałem ich, więc nie wiem, jak są one użyteczne, ale streszczenia sugerują, że stanowią one dobry kontrapunkt, przekazując rzadkość dobrych zdegenerowanych kodów.

DaftWullie
źródło
Dzięki za referencję, sprawdzę ją szczegółowo, aby zobaczyć, co się tam dzieje. Rozwiń swoją odpowiedź, jeśli znajdziesz coś interesującego związanego z tym tematem.
Josu Etxezarreta Martinez