Blockchain kwantowy uwikłany w czas

9

Ta odpowiedź przytacza artykuł [ ], który wykorzystuje kwantowy łańcuch blokowy za pomocą splątania w czasie.

„Słabość polega na tym, że badania przedstawiają jedynie projekt koncepcyjny”. - QComp2018

Jak można zrealizować kwantowy łańcuch blokowy, który wykorzystuje splątanie czasowe?

Zasoby:

  1. Quantum Secured Blockchain

  2. Kwantowe bitcoiny : anonimowa i rozproszona waluta zabezpieczona twierdzeniem o braku klonowania mechaniki kwantowej

[ ]: Quantum Blockchain za pomocą splątania w czasie Rajan & Visser (2018)

meowzz
źródło
1
IBM ma sieć Q. Może to można wykorzystać. Badam to teraz.
Trevor Lee Oakley,
@ TrevorOakley Re: konsensus, myślałem, że to, co będą musieli uzgodnić, to czas . Re: classic + warstwy kwantowe: czy masz jakieś przemyślenia na temat sfery blocha + mashup blockchain (blochain)? Ponadto, nie nawiązałeś połączenia, które skomentowałeś tu wcześniej do teraz!
meowzz,
1
Istnieją algorytmy konsensusowe zbudowane już na czas (POET). W związku z tym czas można wykorzystać w zasadzie. Myślę o kuli blocha i blockchainach, może być użyteczna - zależy od szczegółów propozycji. Wydaje mi się, że siła splątania przewyższa czas lub analizę sfery Blocha. Wydaje mi się, że można zastosować coś bardziej fundamentalnego, co oznaczałoby koniec znanego algorytmu konsensusu. Kluczem jest przechowywanie wartości. W ten sposób węzły za pomocą bloków mieszających stworzyły pewność. Ale można to osiągnąć przez splątanie (jeśli kubity mogłyby być przechowywane - teraz jest to możliwe).
Trevor Lee Oakley,
Moje myślenie dotyczące przechowywania wartości: Quantum XOR Cipher Construction & Quantum XOR połączonej listy Construction . Zasadniczo: splątana w czasie kwantowa xor lista szyfrów / lista połączona.
meowzz
1
phys.org/news/…
Trevor Lee Oakley

Odpowiedzi:

3

Artykuł sugeruje, że kwantowanie nieskrępowanego łańcucha bloków może rozwiązać problem panującego kryzysudo bezpieczeństwa szyfrowania blockchain. Chociaż kryptografia kwantowa była wcześniej sugerowana jako obejście tego problemu, proponowany projekt Rajana i Vissera jest nowatorski. Twierdzą, że rozwiązaniem jest opracowanie łańcucha bloków, który opiera się na cząstkach kwantowych uwikłanych w czasie, a nie w przestrzeń. W oparciu o nową strukturę każda próba zhakowania lub zniekształcenia łańcucha bloków spowodowałaby zniszczenie łącza, ponieważ uwikłanie jest bardzo ważne. W swojej pracy Rajan i Visser wyjaśniają, że kodując transakcje na cząstce kwantowej (lub fotonie), możliwe byłoby uwikłanie informacji z przeszłości, pozwalając chronologicznie starszym blokom zniknąć, gdy zostaną wchłonięte przez bardziej świeży dodatek.

Mogą one w przyszłości stanowić odpowiednią szansę na efekt wehikułu czasu w sieci kwantowej w oparciu o obecną arenę badań kwantowego splątania w blockchainie.

Amit Kumar Jaiswal
źródło