Co to jest kwantowe projektowanie t (intuicyjne rozumienie)?

11

Zacząłem czytać o Randomized Benchmarking ( ten papier , wersja ARXIV ) i natknąłem się na „jednolity projekt 2”.

Po pewnym googlowaniu odkryłem, że grupa Clifford będąca jednolitym projektem 2 jest szczególnym przypadkiem „Kwantowego projektu t”.

Czytam stronę wikipedii i kilka innych odnośników ( ten na przykład nie pdf link do strony internetowej, która prowadzi do pdf ).

Chciałbym mieć pewne intuicyjne zrozumienie różnicy między różnymi projektami T i tym, co czyni projekt Clifford Group 2.

Z góry przepraszam, jeśli pytanie jest zbyt podstawowe.

Czarna Wdowa
źródło
Witamy w Quantum Computing SE! Warto (?) Wspomnieć, że grupa Clifford faktycznie tworzy 3-projekt. Czy miałbyś również link inny niż pdf (tj. Link do strony internetowej, która prowadzi do pdf) odnośnika „Unitary t-design”?
Mithrandir24601
1
@ Mithrandir24601 Dzięki za komentarz. Dodałem link do strony internetowej, który prowadzi do pdf.
Blackwidow

Odpowiedzi:

6

tt

Innym sposobem myślenia na ten temat jest to, że zamiast wielomianu stopnia t można mówić o obliczeniu funkcji liniowej t kopii stanu wejściowego. To bardziej jak w prawdziwym eksperymencie.

Jeśli chodzi o to, co czyni grupę Clifford 2-projektową, myślę, że po prostu musisz usiąść i zrobić matematykę. Niech S będzie zbiorem 1-kubitowych bram Clifford. Następnie trzeba pokazać, że Krytyczną rzeczą jest to, że nie ma 2 kopie państwa, że jesteśmy uśrednianie.

sS.ss|0000|ssja
DaftWullie
źródło