Host wydruku 3D / Konfiguracja IDE arduino / Modelowanie 3D

12

Mam drukarkę 3d reprap i chcę przekształcić ją w rozwiązanie „wszystko w jednym”. Chciałbym móc zamontować mój Rasp (przyjeżdża w poniedziałek), mały ekran itp. Na ramie reprap. ponieważ mam działającą drukarkę 3d, wsporniki do tego nie stanowią problemu. Potrzebuję listy pakietów, które będą działać na raspberry pi, aby:

  1. nakarm gcode na mojej tablicy sanguinololu ( przykład jest na przykład pronterface )
  2. utwórz modele 3d, które można wyeksportować jako plik zgodny z poniższym
  3. pokrój plik 3d na gcode
  4. (opcjonalnie) zaktualizuj / popraw oprogramowanie układowe płyty kontrolera powtórzeń
Rusty Eulberg
źródło
To brzmi jak najfajniejszy projekt w historii! Nie mam pojęcia o drukowaniu 3D. Czy możesz dodać sekcję dotyczącą bieżącej konfiguracji i powinniśmy być w stanie Ci pomóc? Na przykład, czy używasz obecnie komputera z systemem Linux do uruchamiania narzędzia RepRap?
Alex Chamberlain,
Myślę, że możesz poprosić trochę o swoje Pi, aby wykonał modelowanie 3D.
Jivings
@Jivings Powinien być wystarczająco potężny, aby być jakimś rodzajem serwera wydruku.
Alex Chamberlain,
2
@Jivings - Biorąc pod uwagę, że Raspberry Pi mają znacznie wyższą specyfikację niż mikrokontrolery, które obsługują większość przerzutów, użycie jednego jako GUI wyboru części przedniej może działać naprawdę dobrze, biorąc pod uwagę złożoność wielu projektów drukarek 3d, podejrzewam, że Pi może poradzić sobie na tym poziomie. Nie mówimy tu o analizie elementów skończonych. Każdy, kto jest zainteresowany drukiem 3d, może chcieć sprawdzić ponowne uruchomienie propozycji produkcji osobistej w obszarze 51.
Mark Booth,
@AlexChamberlain - niestety, nie ma jeszcze standardu dla serwerów druku 3d.
mlp

Odpowiedzi:

3

Aby odpowiedzieć na każde z ponumerowanych pytań cząstkowych:

  1. Każdy pakiet oprogramowania hosta powinien działać - Pronterface (w Pythonie), Host AdRap RepRap (w Javie ... ostatnio dodana notka na wiki twierdzi, że jest przestarzała, ale nie widziałem na to żadnych innych dowodów), ReplicatorG (w Pythonie) itp.
  2. OpenSCAD jest moim osobistym faworytem, ​​częściowo dzięki pracy Adriana nad bezpośrednim krojeniem CSG, ale musisz zbudować ze źródła, aby uruchomić na Pi
  3. Slic3r (w Perlu) jest podobno ładniejszy niż skeinforge (w Pythonie)
  4. Prawdopodobnie można zbudować z Arduino IDE od źródła do uruchomienia na Pi

Jeśli używasz obrazu Debiana dostępnego do pobrania , powinieneś być w stanie apt-getdość łatwo uzyskać dostęp do dodatkowych pakietów (np. Bibliotek dla kroków „budowania ze źródła” i prawdopodobnie VM VM).

(Mój własny wielki plan na następną drukarkę to ominięcie Arduino i zbudowanie karty GPIO-addon do bezpośredniego napędzania sprzętu za pomocą Pi, ale nadal jest to vapourware.)

mlp
źródło
1

W przypadku serwera wydruku 3D możesz spróbować użyć OctoPi .
Jest to dystrybucja dla Raspberry Pi, która obecnie obsługuje przesyłanie i drukowanie gcode za pośrednictwem interfejsu internetowego i filmów poklatkowych za pomocą kamery internetowej.

Krojenie Pi jest problemem z powodu braku pamięci, ale można go rozwiązać na dłuższą metę.

GuySoft
źródło