Czy mogę użyć szczelnej skrzynki?

74

Czy możliwe jest niezawodne uruchomienie Pi w hermetycznej (wodoszczelnej) obudowie, czy też do chłodzenia wymagana jest jakaś forma wentylacji? Zakładam, że nie wydziela za dużo ciepła, ale zastanawiam się, czy uruchomienie go w nieskończoność w ten sposób może powodować problemy.

berry120
źródło
7
To trochę zwiastun - jaki użytek z RPi potrzebuje wodoszczelnej skrzynki?
Jon Egerton
1
@JonEgerton Czy jesteś mózgiem robota terenowego, a nawet łodzi / łodzi podwodnej?
berry120
3
Wszystko, co pozostało na zewnątrz, np. Stacja pogodowa lub serwer szpiegowski ^ Wnature cam server.
XTL
1
Pomyślałem, że powinienem zauważyć, że pytanie nie zawiera zbyt wielu informacji na temat tego, co jest pożądane. Na przykład hermetyczna aluminiowa obudowa unosząca się na Oceanie Arktycznym różni się od polistyrenowej hermetycznej skrzynki na poddaszu. Obudowa może być szczelna, ale ciepło wciąż musi uciekać.
Tai Viinikka
1
@TomiL problem z taką miedzianą obudową polegałby na tym, że może ona działać również w drugą stronę - na przykład na słońcu.
Marki555,

Odpowiedzi:

71

Nie ma wymagań dotyczących wentylacji lub chłodzenia.

Zostało to zweryfikowane przez administratora RPi tutaj .

Jivings
źródło
Ten temat jest naprawdę mylący. Mówi, że nie powinieneś zanurzać deski w plastiku, ale to faktycznie pomogłoby w chłodzeniu, ponieważ prawie każdy materiał ma lepszą przewodność cieplną niż powietrze.
Dmitry Grigoryev
44

Tak, w zwykłych okolicznościach powinno być możliwe uruchomienie Raspberry Pi w szczelnej obudowie. Zmierzyłem niektóre temperatury, potwierdzając, że jest dość miejsca na ciepło.

Na przykład:

  • 22 ° C temperatura pokojowa
  • 42 ° C na biegu jałowym

Uruchomiłem sysbench, aby podkreślić procesor:

sysbench --test=cpu --cpu-max-prime=20000 run
  • 45 ° C 20 s
  • 46 ° C 2 m
  • 47 ° C 5 m
  • 48 ° C 12 m

Ponieważ wydaje się, że temperatura już nie podnosi, nałożyłem na procesor papierową osłonę, aby zasymulować „hermetyczny scenariusz”.

  • 49 ° C 20 s
  • 50 ° C 2 m

Po kolejnych pół godzinie nie nastąpił dalszy wzrost temperatury.

Bengt
źródło
8

Na podstawie mojego testu Raspberry Pi działa stosunkowo fajnie, nawet jeśli procesor jest obciążony w 100% przez dłuższy czas, więc myślę, że nie powinno być problemu (chociaż nie próbowałem ładować GPU).


źródło
1

Według tego testu kontroler USB 3.0 na Raspberry Pi 4 nie może pracować z pełną prędkością, jeśli nie ma wentylatora. Zwolnienie bez wentylatora może być 2-3 razy. W teście maksymalna prędkość wynosiła 346 MB / s dla USB 3.0 (dla porównania było to 44 MB / s dla karty SD). Tak więc w zależności od wymagań prędkości i od tego, jak często tego potrzebujesz, może być konieczne aktywne chłodzenie.

keiv.fly
źródło