Przenośny system do synchronizacji plików (np. DropBox)?

23

Obecnie nie ma wersji Dropbox dla wariantów ARM Linux, jest tu artykuł

https://www.dropbox.com/votebox/358/linux-arm-support

Korzystam z Cubby, Google Drive, DropBox, Wuala, SpiderOak i prawdopodobnie kilku innych, ale nie znalazłem niczego, co wspiera ARM Linux.

Mam na myśli użycie Mercurial i synchronizację za pomocą repozytorium.

Bardzo przydatne byłoby posiadanie plików w schowku na narzędzia - wtedy mogłem pobrać na komputer Mac lub PC i wrzucić ten folder, a następnie udostępnić go na urządzeniu.

Cade Roux
źródło
Jeśli mówisz o dużych plikach, merkurial nie jest dobrym wyborem.
Jivings
1
Możesz to sprawdzić mitchtech.net/dropbox-on-raspberry-pi-via-sshfs
Steve Robillard
Czy chcesz, aby pi było serwerem do synchronizacji plików? A może chcesz zsynchronizować pliki z Internetu (a zatem na wszystkich komputerach, w tym pi)?
keiki
@ otakun85 Chcę mieć skrzynkę odbiorczą lub schowek, w której mogę umieszczać rzeczy i wyciągać je z wielu komputerów. Mogę więc upuścić plik w skrzynce nadawczej w pracy na PC i jest on na moim Macu, moim RPi itp., Kiedy tylko tam siedzę. Niezależnie od tego, czy uruchamia akcję, taką jak sabnzbd do pobrania, czy coś takiego jak wiki na patyku lub cokolwiek innego.
Cade Roux,

Odpowiedzi:

11

Szybkim rozwiązaniem byłoby użycie rsync , który sprawia, że ​​katalog lokalny wygląda identycznie jak katalog zdalny. W przeciwieństwie do DropBox, po prostu trzeba ręcznie wykonać operację synchronizacji, gdy chce się mieć aktualne informacje.

W przeciwieństwie do systemu kontroli wersji, takiego jak Mercurial, rsync nie zachowuje historii ani kopii zapasowych, więc bardzo łatwo jest przypadkowo usunąć pliki (lub bardzo trudne, w zależności od punktu widzenia - synchronizacja może po prostu ponownie pobrać usunięte pliki).

Malvineous
źródło
1
Jeśli chcesz, możesz utworzyć zadanie cron, aby automatycznie synchronizować katalog co pięć minut.
1
@BryanDunsmore: Chociaż rsync jest wydajny, wymaga sprawdzania każdego pliku pod kątem zmian, więc w przypadku dużego zestawu plików może okazać się, że użycie dysku i przepustowości jest zbyt duże, aby robić to regularnie. Oczywiście, YMMV! W przypadku niewielkiej liczby plików (powiedzmy <500) prawdopodobnie jest w porządku.
Malvineous
@Malvineous: to samo robi Dropbox w swojej indexing...fazie. Jestem wielkim fanem rsynctradycyjnych operacji kopiowania, ale pytanie tutaj dotyczy transparent syncing. Nawet włożenie rsyncdo cronpracy zadania trwającego co powiedzmy 5 minut byłoby bardzo pracochłonne i podatne na awarie przez pozostałe 4 minuty i tak dalej. Nie, zdecydowanie potrzebujemy czegoś przebudzonego przez operacje systemu plików, zdolnego do tworzenia tylko syncnowo utworzonych lub zmodyfikowanych plików.
Avio
7

Czy http://owncloud.org ma jakiekolwiek zastosowanie? jest oparty na open source i Linux.

Jon Egerton
źródło
7

Na Dysku Google zajrzyj do grive . Nadal jest w wersji beta od lipca 2012 r. Nie próbowałem go budować, ale jest to oprogramowanie typu open source i jego zależności wyglądają, jakby można je było zbudować na ARM.

Elmicha
źródło
1
Na forach rpi są raporty, że kompiluje się i działa poprawnie, przynajmniej na raspbian: raspberrypi.org/phpBB3/viewtopic.php?f=36&t=25876
Tim Gilbert
Mogę potwierdzić, grive działa na raspbian, nie martw się, zobacz stuffaboutcode.com/2013/03/raspberry-pi-google-drive-grive.html, aby uzyskać instrukcje instalacji i konfiguracji
Martin O'Hanlon
6

Ponieważ Raspbian ma, fusepomyślałbym, że skrzynka bezpieczników będzie działać.

gregp203
źródło
Nie mogę znaleźć żadnej dokumentacji na ten temat, tylko kod ...
Cade Roux
Witamy w Raspberry Pi, fajna odpowiedź! Czy możesz rozwinąć nieco więcej temat, dodając trochę informacji o statusie rozwoju projektu, jeśli już go wypróbowałeś i tak dalej?
Avio
4

Używam Unison do wszystkich takich synchronizacji, kiedy czuję, że DVCS byłby przesadny. Zasadniczo działa jak inteligentny dwukierunkowy rsync dwóch folderów, często przez ssh. Prosty przykład:

pi@raspberry ~ $ sudo apt-get install unison2.27.57
...
pi@raspberry ~ $ unison /home/pi/stuff ssh://server.example.com/stuff

Przy pierwszej synchronizacji wyjaśni, co się dzieje, a następnie za każdym razem, gdy uruchomisz to samo polecenie, pokaże ci zmiany, a czasem konflikty. Jeśli chcesz to w cron, skonfiguruj uwierzytelnianie ssh bez hasła i uruchom z opcjami „-batch -silent”.

Przydatne opcje:

-times  Always synchronizes modification time (should have been default!)
-ignore For ignoring paths/files
-path   For only synchronizing part of the directory (for speed)
-batch  No user interaction
-terse  Only useful output
-silent Only output errors

Te opcje można również przejść w pliku konfiguracyjnym. Jeśli utworzysz „/home/pi/.unison/myserver.prf”, możesz uruchomić „unison myserver”. Zapoznaj się z instrukcją online i dobrym podkładem „Konfigurowanie jednomyślności dla swojej mamy” .

Jest wiele do nauczenia się o unisonie, a format pliku konfiguracyjnego jest trochę dziwny. Ale bardzo go polecam, ponieważ naprawdę zastępuje dropbox i podobne usługi. Synchronizuję terabajty między wieloma komputerami i działa świetnie. Wersja 2.27.57 jest dostępna na większości platform (Linux, Windows, OSX).

Pontus
źródło
1

Próbowałeś już SparkleShare ?

SparkleShare to narzędzie do współpracy i udostępniania Open Source, które zostało zaprojektowane tak, aby uprościć sprawę i nie przeszkadzać. Umożliwia natychmiastową synchronizację z repozytoriami Git i jest dostępny dla dystrybucji Linux, Mac i Windows.

Jedynymi wymaganiami zaplecza dla SparkleShare jest Git, który jest dostępny na Raspberry Pi.

Robert Munteanu
źródło
Wygląda na to, że po stronie klienta tych narzędzi napisano mono, które musiałyby być uruchomione na RaspberryPi, więc Git nie jest jedynym wymaganiem. Potrzebny jest także serwer git, aby z niego korzystać, chyba że użyje on publicznych usług git lub kupi plan na jednym z nich.
Krzysztof Adamski,
Jeśli masz już Pi, to po prostu masz możliwość stworzenia serwera git w kilka minut.
briangonzalez 12.12.12
1

Crashplan na Squeezeplug . Możesz zarządzać przez przekierowanie / tunelowanie portu.

Chaz
źródło
Nic nie widzę w łączu SqueezePlug na temat architektury ARM lub urządzeń „podłączających”. W rzeczywistości mówi o serwerze Fedora. Niezależnie od tego wiele z tych informacji jest nadal przydatnych.
Kyle
1

Lub możesz użyć sshfsdo zamontowania folderu takiego jak dysk zdalny. Napisałem mały poradnik tutaj .

Mam nadzieję, że to pomoże

zaawansowane
źródło
1

Głównym zastosowaniem mojego Raspberry Pi są BT i BT Sync .

Dokumentację BT Sync można znaleźć tutaj . BT Sync dla ARM Linux można pobrać stąd .

Oto samouczek .

ohho
źródło