Gdzie mogę znaleźć istniejące projekty z instrukcjami?

50

Istnieje kilka artykułów z sugestiami, co zrobić z Raspberry Pi, ale wiele z nich to tylko pomysły bez żadnych instrukcji.

Czy istnieje katalog projektów, które zostały faktycznie zrealizowane, wraz z listą wymaganych części i kroków, jak to zrobić na własnym urządzeniu?

Na przykład kolekcja podobna do „Thingiverse” lub „Solderpad” byłaby świetna!

Jakob
źródło
Czy dotyczy to projektów sprzętowych, oprogramowania, czy obu?
Zoot
Oba, ale czysty projekt oprogramowania jest prawdopodobnie nudny, ponieważ można by użyć dowolnego innego komputera.
Jakob
to było SUPER pomocne

Odpowiedzi:

52

Katalogi projektów z instrukcjami:

 1. Oficjalne zasoby RaspberryPi.org , skierowane głównie do uczniów i nauczycieli, ale o bardzo wysokiej jakości.

 2. Kanał Raspberry Pi Instructables . Mają wiele projektów.

 3. Wyselekcjonowana lista Hackaday.io dla Raspberry Pi. O wiele więcej znajdziesz, wyszukując hasło „Raspberry Pi”. Nie wszyscy mają instrukcje, ale wiele z nich jest naprawdę fajnych.

 4. Hub Hackster.io Raspberry Pi. Mają mniej projektów niż dwa poprzednie, ale wszystkie wymagają instrukcji i części.

 5. Sekcja Adaspruit Raspberry Pi jest genialna i pełna wysokiej jakości samouczków. Otwarty wyszukiwania dla „Raspberry Pi” przynosi jeszcze więcej.

Inne źródła instrukcji i inspiracji:

 1. Możesz uruchomić wyszukiwanie Raspberry Pi w YouTube (jeśli robisz to regularnie, będziesz chciał posortować według daty przesłania). Spowoduje to wiele eksperymentów z makietami, w tym podłączanie ekranu LCD . Koniecznie sprawdź sekcję komentarzy, aby uzyskać szczegółowe informacje o kompilacji.

 2. Możesz subskrybować Raspberry Pi sub Redddit . Z pewnością pojawi się tam coś nowego i interesującego.

 3. Możesz sprawdzić magazyn Mag Pi . mają kilka samouczków budowania i kodowania.

 4. Możesz także przeglądać fora Raspberry Pi , zwłaszcza sekcję projektów, oraz sekcję Projekty, przewodniki i samouczki w koncentratorze R-Pi w elinux.

 5. Możesz przeszukiwać listy Github i Github dla Raspberry Pi.

 6. Możesz subskrybować tag raspberry pi w tumblr .

 7. Możesz również skonfigurować alert Google, aby raz dziennie wysyłał Ci e-mail z listą zasobów, które Googlebot znalazł podczas indeksowania internetu.

 8. Możesz także dołączyć do społeczności Raspberry Pi w Google+.

 9. Możesz polubić stronę Raspberry Pi na Facebooku .

 10. Możesz wyszukać Raspberry Pi na Pintereście

 11. Wreszcie możesz zapoznać się z podręcznikiem użytkownika Raspberry Pi, który został niedawno ogłoszony.

Zdaję sobie sprawę, że może nie była to odpowiedź, na którą liczyłeś, ale jak powiedziałem, Pi jest nowe i zajmie trochę czasu, aby stworzyć społeczność i ekosystem wokół niego.

Nie zapominaj, że zawsze możesz tutaj zadawać konkretne pytania.

AKTUALIZACJA 8/23/2015 Pytanie OP dotyczyło w szczególności katalogów projektów zawierających wymagane części i instrukcje. Są nowe, które nie istniały 2 lata temu, więc umieściłem je na szczycie listy, ponieważ najlepiej odpowiadają na pytanie. Zaktualizowałem również zasoby, które zostały przeniesione lub zamknięte. (ben)

Steve Robillard
źródło
9

Mike Cook przeżywa swoje 30-letnie doświadczenie w pracy z komputerem / interfejsem i modyfikuje je w Raspberry Pi: The Raspberry Pi Punnet .

szum
źródło
Link Punnet jest naprawdę interesujący i naprawdę jest jednym z niewielu miejsc, które pokazują, jak robić rzeczy z Pi w przeciwieństwie do dyskusji. Bardzo fajny link!
Piotr Kula,
1

Zadałem sobie to samo pytanie iw ciągu ostatnich 2 tygodni znalazłem kilka stron z prostymi projektami. Niektóre zostały już wspomniane powyżej, takie jak Adafruit Learning Systems lub całkiem duży zbiór projektów na Forum RPi. Lista eLinux jest prawdopodobnie największą kolekcją linków do samouczków i projektów, jakie do tej pory znalazłem.

okram
źródło
1

http://www.raspberryconnect.com ma obszar projektów użytkowników określony według kategorii, który ma być katalogiem projektów, stron internetowych i blogów Raspberry Pi. Każdy, kto ma projekt lub witrynę Raspberry Pi, może dodawać własne treści.

Graeme
źródło
0

Mała firma o nazwie PiBorg produkuje ciekawe projekty GPIO, bardzo wcześnie, ale wygląda na to, że będzie kilka interesujących rzeczy.

PiBorg

Claire
źródło