Wymagania dotyczące baterii

10

Czy ten bank Maplin Power Bank 4000mAh jest wystarczająco mocny, aby zasilać Pi wszystkimi wszystkimi urządzeniami peryferyjnymi poniżej? Jest to przydatne, ponieważ nie mogę zamówić online, a obecnie kosztuje 15 GBP.

Mam Raspberry Pi Model B, w którym planuję zbudować małego robota dwusilnikowego. Silniki są zasilane zewnętrznie 4 bateriami AA i powinny być kontrolowane najpierw przez dwa duże tranzystory NPN, a następnie małą, również zasilaną zewnętrznie płytę kontrolera silnika (znalazłem działającą w pudełku). Pi ma być kontrolowany przez działający teraz hotspot Wi-Fi, który tworzy za pomocą USB Ralink RT5370, a może później chcę dodać kamerę internetową USB, aby pokazać, co robi.

Powodem, dla którego pytam, jest to, że nie kupiłem jeszcze baterii i chociaż mówi, że ma ona moc 1 Amp, wysłałem e-mail do Maplin i otrzymałem odpowiedź:

Dziękujemy za skontaktowanie się z pomocą techniczną Maplin. Ten produkt miałby problemy z niezawodnym zasilaniem pi, jednak N95LH byłby do tego odpowiedni ”.

Czy to prawda, czy tylko próbują sprzedać droższy produkt? Przeszukując to forum i gdzie indziej, znalazłem rzeczy na temat niezawodnego używania baterii 5200 mAh.

Uwaga: Zbudowałem już zasilacz z kilkoma bateriami AA i 5-woltowym regulatorem, który działa OK, ale wyczerpuje się bardzo szybko i działa niezawodnie tylko z bateriami alkalicznymi, a wielokrotne kupowanie baterii kosztuje sporo fortuny. Właśnie dlatego rozważam tę baterię litowo-jonową. Próbowałem z 9V z regulatorem, ale nie dostarczyło Pi wystarczającej mocy do rozruchu.

Jeśli sugerujesz jakiekolwiek inne produkty, postaraj się zachować rzeczy dostępne w Wielkiej Brytanii.


Działa teraz - oto zdjęcie: Raspberry Pi I Bateria

Nie wiem, jak to będzie działać na niskim poziomie baterii, ale teraz działa OK. Oto link dla wszystkich zainteresowanych. (Ostatnia aktualizacja 17.11.2013)


Kolejna aktualizacja, działa bardzo dobrze z kamerą USB (była zintegrowana usunięta ze starego laptopa) i Wi-Fi ORAZ ethernet (do pobrania) - nawet gdy miga ostatnie niebieskie światło (wtedy bardzo się denerwowałem - ale nie mogłem przestać to jak działało aktualizacje ...) zmieszany

(Ostatnia aktualizacja 22.11.2013)


Link może czasami nie działać, po prostu naciśnij przycisk wczytaj ponownie w razie potrzeby.

http://www.maplin.co.uk/maplin-power-bank-4000mah-853747

(Ostatnia aktualizacja 26.11.2013)


(Aktualizacja 2017) Bateria jest teraz praktycznie bezużyteczna z niczym (nie ładuje się prawidłowo itp.). Uważaj na tanie;)

Wilf
źródło

Odpowiedzi:

7

Albo zasiliłoby pi i twoje urządzenia peryferyjne. Pi może pobierać od 0,5A do 1A (w zależności od aparatu i ile Wi-Fi), więc bateria 4 Ah powinna trwać od 4 do 8 godzin, a bateria 10 Ah od 10 do 20 godzin. Wybierz ten, który daje ci żądany czas trwania, lub mniejszy lub większy w razie potrzeby.

Standardowy nieładowalny PP3 9 V ma wysoką rezystancję wewnętrzną, więc napięcie znacznie spadnie przy tego rodzaju obciążeniach.

Pete Kirkham
źródło
Świetnie, powinienem być w stanie to załatwić jutro. Czy powinienem oznaczyć to jako rozwiązane teraz, czy do czasu, aż uda mi się to zrobić? Praca przez 20 godzin byłaby świetna, ale byłaby zbyt ciężka, zbyt duża i zbyt droga - dlatego wybiorę 4Ah. W każdym razie dzięki.
Wilf
@wilf: jeśli odpowiedź na pytanie jest satysfakcjonująca, należy ją zaakceptować. Jeśli nie, możesz poczekać na więcej odpowiedzi lub poprosić o wyjaśnienia. Dobre głosy też są dobre!
Jacobm001
Jacobm001 - I tak nie mogę głosować (ponownie za mało reputacji). Mam nadzieję, że zrobię to do jutra, a jeśli to zadziała, oznaczę to jako rozwiązane. Jedno pytanie @PeteKirkham - jak mogę zmierzyć rezystancję baterii lub dowiedzieć się, co to jest, za pomocą konwencjonalnego miernika uniwersalnego lub Internetu?
Wilf
@wilf w sieci jest kilka tabel z typowymi wartościami, ale będą się one różnić w zależności od modelu baterii. Za pomocą multimetru i odpowiedniego obciążenia (np. Rezystora mocy) możesz mierzyć napięcie bez obciążenia, a następnie napięcie i prąd przy obciążeniu. Spadek napięcia podzielony przez prąd daje opór wewnętrzny do pierwszego przybliżenia (może nie być stały i nie będzie stały, jeśli temperatura akumulatora się zmieni, więc można wykonać wiele pomiarów, aby znaleźć gradient dV / dI dla lepsze przybliżenie przy danej temperaturze roboczej).
Pete Kirkham,
Kupiłem baterię, spędziłem wieki ładując ją i działa! Dobrze się uruchamia i działa dobrze jako hotspot Wi-Fi. Nie znam wydajności akumulatora, gdy dochodzi do niskiej mocy, ale siła sygnału jest genialna. Oznacz jako odpowiedz.
Wilf
2

Zasilałem Pi tańszymi zestawami akumulatorów i jest w porządku. W przypadku silników istnieje jednak kilka dodatkowych kwestii. Po pierwsze, mają bardzo wysoki pobór prądu podczas rozruchu. Wysoki pobór prądu może potencjalnie uszkodzić niektóre obwody w zestawie akumulatorów. Po drugie, silniki nie tylko „zatrzymują się”. Proces zatrzymywania jest, co można by dobroczynnie w innych gałęziach przemysłu nazwać rodzajem „hamowania odzyskowego” - to znaczy, że istnieje niewielki ładunek powrotny wzdłuż drutów, gdy prąd odcina się podczas odcięcia silnika. Upewnij się, że dołączasz diodę, aby zabezpieczyć w tym przypadku zarówno Pi, jak i akumulator, ponieważ każde odcięcie skutecznie staje się tymczasowym zwarciem z powodu odwrócenia prądu. Zazwyczaj zajmuje się to dioda, do której należy większość dodatków robotyki.

Spadek prądu w regulatorze liniowym jest bardzo wysoki, ponieważ faktycznie wykorzystuje on energię do konwersji. Ponieważ bateria 9 V na początku nie ma dużo soku, spada zbyt szybko, aby stabilnie zasilać Pi. Nawet jeśli nie możesz go teraz zamówić ze względu na swój wiek, w przyszłości warto sprawdzić MoPi, ponieważ obejdzie to niektóre problemy z zasilaniem. W szczególności jest wyposażony w znacznie bardziej energooszczędny regulator trybu przełączanego, którego używają w ładowarkach do telefonów komórkowych i zasilaczach do komputerów.

Fred
źródło