Urządzenie 12V do Raspberry Pi

10

Do mojego szkolnego projektu inżynieryjnego mam urządzenie przyjmujące monety, które chciałbym połączyć z Raspberry Pi. Jednak urządzenie wymaga zasilania 12V. Mam pojęcie, co zrobić, aby zasilić urządzenie, ale słyszałem, że istnieje ryzyko wysadzenia Pi, gdy podłączyłem urządzenie do portów GPIO / płyty głównej.

Czy mogę coś z tym zrobić? A może tak się nie stanie?

Oto link do akceptora monet, którego mam nadzieję użyć: http://www.amazon.co.uk/Sintron-Acceptor-Vending-Mendingine-Message/dp/B00C16P03I/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1385370033&sr= 8-1 i słowa kluczowe = moneta + akceptor

ChaoticPanda
źródło
2
Termin, którego szukasz (i ten, który prowadzi Twoje wyszukiwania) to „izolacja” (przepraszam, jeśli już o tym wiesz). Przesyłam to jako komentarz, ponieważ nie mam czasu, aby udzielić poprawnej odpowiedzi, ale oto przydatny link arduino-info.wikispaces.com/RelayIsolation .
scld
2
Dla niektórych - izolacja :-)
Wilf

Odpowiedzi:

4

Kiedy czytam twoje pytanie, musisz zasilić Akceptor Monet za pomocą 12v, a odczytać wyjście za pomocą swojego RPi.

Aby zasilić akceptor monet, najlepiej jest użyć zewnętrznego źródła zasilania, ponieważ cewka w akceptorze może zresetować RPi, ponieważ pobiera stosunkowo dużą ilość prądu podczas działania.

Znajdź zasilacz 12 V, podłącz -zasilacz do wspólnej masy, a +zasilacz do akceptora monet. Powinno to umożliwić skonfigurowanie monet, które powinny zostać zweryfikowane.

Mam podobny walidator monet, a moje działa poprzez podłączenie pinu COIN do ziemi lub pozostawienie go niepodłączonego (nie do końca, po prostu ma duży opór). W zależności od ustawienia na przełączniku, COIN ma wartość NC / Normalnie zamknięty (domyślny GND) lub NO / Normalnie otwarty (domyślnie niepodłączony). Gdy akceptor dostarcza impuls, tryb przełącza się i można wykryć zmianę za pomocą RPi.

Aby móc wykryć zmianę, musisz doprowadzić pin COIN do wyższego napięcia, w przeciwnym razie będzie to napięcie porównywalne z GND przez cały czas.

Podłącz pin COIN do wejścia na RPi, poprzez rezystor (spróbuj 1k omów). Aby podciągnąć (gdy COIN jest włączony, akceptor jest otwarty), podłącz 3.3v na RPi do wejścia na RPi (sugeruję, abyś używał tej samej rezystancji).

Doprowadzi to do napięcia ~ 3,3 V, gdy styk jest otwarty, i napięcia około połowy, gdy styk jest zamknięty. Jeśli RPi stanie się niestabilne, być może pobierasz zbyt dużo prądu, więc spróbuj go podnieść. Jeśli RPi nie może wykryć niczego na pinie, spróbuj użyć mniejszego rezystora.

Pamiętaj, aby zmierzyć wszystko przed podłączeniem go do RPi , ponieważ akceptor monet może działać w inny sposób. Jeśli możesz znaleźć inne źródło 3,3 V lub 5 V, spróbuj podłączyć zamiast RP 3,3 V i zmierzyć GND i wejście RPi za pomocą multimetru lub oscyloskopu.

Możesz uzyskać naprawdę dobrą pomoc z tym wszystkim w przepełnieniu stosu elektroniki - mogą pomóc w okablowaniu i komponentach, dzięki czemu upewnisz się, że niczego nie wysadzisz. :-)

Jervelund
źródło
Jestem w stanie odczytać wartość 1 lub 0 po włożeniu monety z gpio. Korzystam z gpio 11. W większości przypadków jest on dokładny, ale czasami, gdy akceptor monet jest uruchamiany po raz pierwszy, otrzymuję wiele danych wejściowych, a program drukuje „włożoną monetę” wiele razy. jakakolwiek rada?
Syler,
Możesz usunąć sygnał (analogowy / cyfrowy) lub zresetować kilka sekund po uruchomieniu. - W zależności od tego, jak działa twój akceptor monet, możesz go wyciągnąć wysoko lub nisko za pomocą dużego rezystora (i być może kondensatora), więc sygnał akceptora monet jest akceptowany tylko wtedy, gdy był wysoki / niski przez kilka milisekund. - Jeśli jest to tylko problem podczas uruchamiania urządzenia, możesz po prostu zresetować licznik monet lub poczekać na zaakceptowanie danych wejściowych, gdy wiesz, że drgania ustały.
Jervelund
Dobra, po drobnych poprawkach, dowiedziałem się, że mam niewłaściwy przewód uziemiający podłączony do pi. Płyta, z którą pracuję, ma wentylator 5 V, który, jak sądzę, mógłbym użyć do zasilania pi, ale okazuje się, że wentylator jest kontrolowany przez płytę i włącza się / wyłącza automatycznie.
Syler
2

Coś takiego? Oznacza to, że Pi mówi coś innego do przełączenia, a nie siebie - Pi może wyprowadzać jedynie 3,3 V, do około 50 mA przez GPIO .

Schematyczny

W przypadku tranzystora coś takiego jak T! IP31C powinno dobrze sobie radzić z tym napięciem. Może to zająć do 100 woltów i około 3 amperów - ale to zależy od tego, ile prądu pobiera maszyna. Jeśli to coś powyżej 1 lub 2 amperów, potrzebujesz przekaźnika w obwodzie zamiast tranzystora NPN.

Oto schemat pomiaru prądu (upewnij się, że multimetr jest ustawiony na Amper, a nie na MilliAm, w przeciwnym razie wysadzisz jego bezpiecznik) :

Aktualny test

Aby uzyskać więcej informacji na temat podłączania przekaźnika (może dodać schemat później) - patrz tutaj

Wilf
źródło
Mówisz o użyciu Pi do przełączania zasilania na urządzenie wyjściowe 12 V. Pierwotne pytanie dotyczy bardziej akceptacji danych wejściowych z tego automatu na monety.
francis
0

Z tego, co znalazłem w Internecie, są co najmniej dwie wersje,

Na jednym wydaje się, że linia monetarna wytwarza jedynie 3.3v. Ale musisz zmierzyć to na swoim modelu za pomocą multimetru. Jeśli jest wyższy, możesz użyć dzielnika napięcia, aby obniżyć napięcie do 3,3 V (o wiele taniej niż jeden z tych optoizolatorów)

Druga wersja ma połączenie monetarne z uziemieniem, więc tutaj potrzebujesz tylko (wewnętrznego) rezystora podciągającego.

Gerben
źródło
0

Zgodnie ze stroną produktu z adafruit , musisz użyć rezystora podciągającego na przewodzie monetowym (biały). Następnie nasłuchuj impulsów na pinie GPIO pi i policz je, aby powiedzieć, która moneta została włożona. Oczywiście musisz również podłączyć uziemienie źródła zasilania 12 V do uziemienia źródła zasilania pi. Wydaje mi się, że już przeczytałeś instrukcję, jak zaprogramować urządzenie, aby rozpoznało monety, których chcesz użyć.

francis
źródło