Czy muszę podłączyć rezystor do czujnika wilgotności DHT22?

19

Właśnie kupiłem czujnik DHT22 do połączenia z moim RPi, ale większość samouczków wspomina, że ​​między czujnikiem a stykiem GPIO powinien być podłączony rezystor. Czy to konieczne? Czy to zadziała bez, czy też coś skończę?

Abbie
źródło

Odpowiedzi:

13

Krótka odpowiedź brzmi: tak . Rezystor podciągający zapewnia prawidłowy poziom logiczny, gdy piny przełączają się z wejścia na wyjście, nic nie stopisz, ale może nie działać poprawnie. dlatego należy dodać rezystor 4,7–10 kΩ między stykiem Data a stykiem VCC.

Ten samouczek na temat Adafruita zawiera schemat i kilka informacji na temat rejestrowania danych.

Steve Robillard
źródło
3
Pi ma również wbudowane rezystory podciągające. Zamiast tego możesz po prostu dodać wiersz kodu. ( elinux.org/… )
Gerben,
7
@Gerben Czy mogę zasugerować dodanie odpowiedzi z kodem potrzebnym do włączenia rezystora podciągającego?
Steve Robillard,
3
Jeśli używasz Pythona i biblioteki RPi.GPIO, użyłbyś GPIO.setup(12, GPIO.IN, pull_up_down=GPIO.PUD_UP)gdzie 12 w numerze pin
Gerben
3
@Gerben zamiast komentarza do mojej odpowiedzi Zachęcam do uczynienia z tego osobnej odpowiedzi. Może stać samodzielnie i stanowi alternatywę, która nie wymaga dodatkowego zakupu. Zwiększy to także liczbę odpowiedzi na pytanie, które musimy poprawić, aby uzyskać status beta.
Steve Robillard,
7

Wydaje się to konieczne dla wiarygodnych odczytów. Rozpocząłem swój projekt bez rezystora podwyższającego i pomiar wilgotności zaczął spadać. Może zacząć poprawnie, ale później się pogorszy. Ponieważ korzystałem z modułu pigpio, włączyłem wewnętrzny rezystor podciągający, jak poniżej:

  pi.set_pull_up_down(gpio, pigpio.PUD_ON)

GPIO odnosi się do twojego kodu PIN.

Benny
źródło
4

Używam podciągania 10K z pinu 2 (DANE) do pinu 1 (VCC) i zawsze używam 3V3 do pinu 1.

Na 5 V czujnik nagrzewa się o kilka stopni Celsjusza. Podczas testowania / kalibracji czujnika zwróć również uwagę na pobliskie źródła ciepła (laptop, oddech, zasilacze).

użytkownik400344
źródło