Jaka prędkość karty SD jest lepsza?

16

Muszę kupić kartę SD do mojego Raspberry Pi. Lepiej jest mieć dużą prędkość zapisu (np. 95 MB / s) czy nie jest to tak ważne i mogę kupić wolniejsze SD (30 MB / s lub 45 MB / s)?

Czerwony
źródło
1
Zgodnie z moją odpowiedzią nigdy nie osiągniesz prędkości znacznie powyżej 20 MB / s na szynie karty SD. Nie oznacza to jednak, że szybsze karty nie są jeszcze szybsze: elinux.org/RPi_SD_cards#SD_card_performance Pomijając ekonomię, tak, klasa 10 powinna być lepsza.
złotowłosy

Odpowiedzi:

18

Muszę kupić kartę SD do mojego Raspberry Pi. Lepiej jest mieć dużą prędkość zapisu (np. 95 MB / s) czy nie jest to tak ważne i mogę kupić wolniejsze SD (30 MB / s lub 45 MB / s)?

Bez względu na wszystko, niewiele przekroczysz 20 MB / s (odczyt lub zapis) na szynie karty SD pi. Spójrz na tabelę tutaj i zauważ, że najszybsze prędkości zapisu wynoszą 21 lub 22 MB / s. Zrobiłem własny test klasy 4 w porównaniu z klasą 10 - zauważ, że miały identyczne prędkości odczytu ~ 20 MB / s, co wskazuje, że obie karty były ograniczone przez szynę SD karty pi.

Następnie dostałem Sandisk klasy 10 i daleko mu do (rozczarowującej) prędkości zapisu w klasie Adata 10. Morał: nie kupuj taniej karty klasy 10 tylko po to, aby mieć kartę klasy 10.

To nie znaczy, że klasa 4 jest równie dobra jak klasa 10 - ale możesz sam przeczytać tę tabelę.

Złotowłosa
źródło
4

Nie trzeba mieć najszybszej prędkości pisania.

Klasa 10 byłaby korzystna tylko, jeśli chcesz napisać dużo wideo z kamery.

Dla większości zastosowań klasa 4 lub 6 jest całkowicie wystarczająca. Nie zauważysz różnicy podczas używania RPi do większości normalnych aplikacji.

Chenmunka
źródło
2

Wybrałbym tanią kartę SD i zrobiłbym konfigurację USB (3.0). Jest szybszy i możesz podkręcić system. a USB 3.0 16 GB jest również tańszy niż SD klasy 10.

Zgrzyt ma tylko porty USB 2.0, ale pamięci USB 3.0 są szybsze wewnętrznie, więc będą ogólnie szybsze także na porcie USB 2.0.

użytkownik2452250
źródło
10
Czy masz jakieś dowody na to, że USB 3.0 będzie zauważalnie szybszy? i nie jest ograniczony autobusem?
Steve Robillard,
2

Mam dwie karty pamięci Kingston 16 GB, klasa 4 i klasa 10, w przeciwnym razie identyczne.

Przetestowałem oba, mierząc czas rozruchu, używając dokładnie tej samej wersji Rasperian (listopad 2016) na identycznym Raspberry Pi obok siebie.

Klasa 10 uruchamia się w ciągu: 22 sekund.
Klasa 4 uruchamia się w: 80 sekund.

Więc klasa 10 masowo wykonuje klasę 4, w moich testach.

Mtl Dev
źródło
1

To zależy od twojej aplikacji. Jeśli potrzebujesz dużo miejsca na aplikację, zdobądź kartę SD klasy 4. Są tańsze. Jeśli jednak robisz coś w rodzaju centrum multimedialnego, w którym prędkości odczytu są ważne i używasz zewnętrznego dysku do przechowywania, zdobądź małą (2 GB lub 4 GB) klasę 10.

billkd
źródło
1

Jedną z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jest także szybkość zapisu, a zwłaszcza szybkość odczytu małych plików !

Niestety klasa 10, 4 itd., A nawet maksymalne prędkości zapisu, takie jak 45 MB / s lub 90 MB / s, nie mają na to żadnego znaczenia. To naprawdę robi różnicę w wydajności (na przykład w ogólnej szybkości systemu operacyjnego).

Chyba że po prostu obsługujesz „duże” pliki, na przykład serwer FTP z tylko plikami wideo (który najprawdopodobniej miałby również prędkość sieci jako wąskie gardło), w ogóle nie korzystał z karty lub gdy masz dużo ciężkich zadań procesora, a procesor jest głównym wąskim gardłem.

Edycja: Oto ładna lista kart testowych

Lewita
źródło
Której karty SD używasz wtedy? :) Ma to sens, ale użycie klasy 10, nawet w przypadku mniejszych plików, jest lepsze niż 4. Jest też trochę nowego oprogramowania wbudowanego do wszystkich tych nand chipów, aby przyspieszyć czas zapisu wielu małych plików i poprawić oprogramowanie. LOL, używam Kingstona klasy 10, które są na dole i na środku, ale nie ma nic, co by odróżniało różnicę. Aه?
Piotr Kula,
1
@ppumkin: Szczerze mówiąc, po prostu wybieram jedną z tych klas 10, 90 MB / s (lub podobnych), które wykazują rozsądną wydajność na małych plikach, a jednocześnie są przystępne. Jestem pewien, że możesz znaleźć coś lepszego (+ być może jednocześnie tańszego) dla pi, jeśli spojrzysz wystarczająco mocno. Ale czas potrzebny na przesiewanie każdej ławki w sieci, podczas gdy coraz bardziej naraża się na szaleństwo, nie jest to dla mnie warte. Z wyników na ławce i ceny polecam Kingston Class10 32GB, ale po pewnym czasie przestało ono działać dla wielu osób .. (recenzje amazon)
Levite