Czy na Raspberry Pi można zainstalować większy układ RAM?

12

Czy mogę zaktualizować pamięć RAM Raspbery Pi z 512 MB do 1 GB lub 2 GB? Nie mogę zbudować cpp-netlib w GCC 4.6 lub 4.8, ponieważ kompilacja zużywa wszystkie 512 MB. Zdaję sobie sprawę, że mogę kompilować krzyżowo, ale zastanawiam się konkretnie, czy mogę zainstalować nowy układ RAM. Czy Raspberry Pi ma wystarczającą liczbę wierszy adresu? Czy Rapsberry Pi będzie wymagało innej konfiguracji, czy automatycznie wykryje hipotetycznie większą pamięć RAM?

Ross Rogers
źródło
1
Dla tych, którzy są ciekawi kompilacji krzyżowej, nie było to zbyt trudne. Sprawdź to pytanie.
Ross Rogers

Odpowiedzi:

10

Raspberry pi nie obsługuje wymiany aktualnego układu pamięci RAM. Obecny układ RAM jest przylutowany bezpośrednio do górnej części procesora jako pakiet BGA, co sprawia, że ​​bardzo trudno jest go usunąć i / lub wymienić, nawet jeśli można znaleźć kompatybilny większy układ pamięci.

Była ciekawa dyskusja na jej temat tutaj .

Jacobm001
źródło
Ach Mam trochę doświadczenia w lutowaniu, ale nie zdawałem sobie sprawy, że pamięć RAM została zainstalowana w stylu POP .
Ross Rogers,
6

Nie. Pamięć RAM to pakiet w pakiecie (POP) na wierzchu SoC, więc nie można jej usunąć ani zamienić, a 512 MB to maksymalna pamięć RAM obsługiwana przez Raspberry Pi, ponieważ nie ma producentów produkujących urządzeń o większej pojemności. [ Źródło ]

Więc nawet jeśli znajdziesz sposób na odsprzedanie bieżącego układu, nie możesz znaleźć większego pasującego.

Możesz jednak przenieść partycję wymiany na (szybki) dysk USB, aby uzyskać nieco wyższą wydajność, gdy używasz dużej ilości pamięci.

Gerben
źródło