Czy zalecana jest automatyczna aktualizacja?

13

Czy zaleca się skonfigurowanie czegoś, aby automatycznie aktualizować RPi? A jeśli tak, to jaką metodę (cron-apt czy coś innego)?

Cade Roux
źródło

Odpowiedzi:

12

Po obu stronach tego argumentu są zalety i wady. Z jednej strony, dbając o aktualność systemu, masz pewność, że masz najnowsze poprawki błędów i zabezpieczeń; z drugiej strony, będąc na krawędzi, możesz stać się ofiarą nieuzasadnionego błędu lub luki bezpieczeństwa w jednym ze zaktualizowanych pakietów, co może uniemożliwić działanie twojego systemu zgodnie z przeznaczeniem. Postanawiam zaryzykować nieuzasadniony błąd i skonfigurować Pi do automatycznego aktualizowania za pomocą cron-apt . Mam również zainstalowany etckeeper (zauważ, że te instrukcje są trochę nieaktualne i że instalacja etckeeper będzie domyślnie korzystała z git i dokonał początkowego importu) dla Ciebie, więc w razie potrzeby wycofania i aktualizacji mogę to zrobić bez większych problemów trudność.

Steve Robillard
źródło
1
Dodano linki @JonEgerton
Steve Robillard,
Wydaje mi się, że jednym kompromisem byłoby określenie, kiedy aktualizacje są dostępne, powiadomienie administratora i zatwierdzenie ich zastosowania. Czy ktoś ma taką konfigurację?
Cade Roux,
@CadeRoux sprawdź to pytanie na stronie U&L unix.stackexchange.com/questions/19470/… . Możesz zainwestować w inną kartę SD i traktować jedną jako środowisko produkcyjne, a drugą jako testowanie. Umożliwi to sprawdzenie nowych pakietów przed ich zainstalowaniem.
Steve Robillard,
@ SteveRobillard Tak, mam kilka kart SD i regularnie wykonuję ich kopie zapasowe na dysku twardym.
Cade Roux,
Istnieją ustawienia, dzięki którym tylko aktualizacje zabezpieczeń są instalowane automatycznie. Istnieje ryzyko, że niektóre programy będą bezużyteczne, jeśli zostaną automatycznie zainstalowane. Ale nigdy nie doświadczyłem tego podczas moich 10 lat używania Debiana ze Stabilnym (ani Testowaniem). Mam kilka złych eksperymentów z X11, które nie zaczynają się od niestabilnego. Więc tak, powiedziałbym, że Debian / stable są stabilne ... :) Testowanie byłoby w porządku, ale nie uruchomiłbym się w ten sposób niestabilny. Ale i tak nikt z was nie jest niestabilny. Nie, jeśli musisz zapytać. :)
Anders