Przeczytaj plik z karty SD Raspberry Pi w systemie Windows

14

Mam kilka plików w systemie plików Raspberry Pi, które muszę zdobyć. Mam kartę SD Pi i czytnik kart SD.

Jak mogę odczytać pliki z mojej karty SD Raspberry Pi na komputerze z systemem Windows?

Dvidunis
źródło
Powiązane z superużytkownikiem: Jak czytać partycje ext4 w systemie Windows?
Stevoisiak

Odpowiedzi:

6

Należy tylko zauważyć, że narzędzie paragon wydaje się działać. Pozwala zobaczyć ext4 lub dowolne partycje w Eksploratorze Windows. I edytowane.
Użyliśmy Notepad ++ jako edytora, aby uniknąć zdenerwowania problemu podwójnego podawania wiersza CRLF.

Obrabować
źródło
Wygląda na to, że ich oprogramowanie nie jest już dostępne. Wszystko, co mają, to formularz „Skontaktuj się z nami” na swojej stronie internetowej. Oznacza to, że zbierają e-maile i prawdopodobnie zwęglają rękę i nogę, jeśli w ogóle istnieje.
YetAnotherRandomUser
5

Wypróbuj Ext2Read lub Paragon ExtFS dla Windows .

szum
źródło
Żaden nie działa z Win7 x64 próbującym poprawić moje ustawienia sieciowe. Nawet nie zauważają jazdy
akaltar
2

Najłatwiejszym sposobem byłoby uruchomienie komputera PC w systemie Linux i zamontowanie karty SD. Zrobiłaby to każda „live” płyta CD lub dysk USB. Ponieważ jesteś przyzwyczajony do raspianowania dystrybucji opartej na Debianie, takiej jak Ubuntu lub Mint, może być najlepsza. Jeśli pobierzesz unetbootin, dostaniesz menu dystrybucji, pobierz swój wybór, zapisz go na pendrivie i uruchom pendrive. Następnie uruchom ponownie i masz maszynę, która może odczytać kartę SD. Skopiuj pliki na dysk twardy lub inną pamięć USB (lub nawet pamięć rozruchową - nie będzie pełna i będzie FAT32). Uruchom ponownie system Windows i gotowe.

juliański
źródło
0

Jeśli masz klucz USB, możesz uruchomić system Pi i po prostu skopiować pliki na klucz. Innym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie systemu Linux Live System na patyku, uruchomienie komputera stamtąd i skopiowanie plików z karty SD na dysk twardy. Jeśli nie masz klucza USB, możesz uruchomić system Pi, połączyć się z komputera przez SSH i skopiować pliki za pomocą scp. Lub przez FTP, SMB ...

Oli
źródło
Jakiś sposób to zrobić bez malinowego pi? (Nie ma go tutaj)
Dvidunis
0

Jeśli możesz ssh w swoim Pi, możesz także sftp w nim. [ nazwa użytkownika sftp @ adres IP ] Przejdź do katalogu za pomocą zmień katalog. [cd] Jeśli po drodze musisz zajrzeć do zawartości katalogu, możesz je wymienić. [katalog] Następnie użyj polecenia get, aby pobrać plik. [pobierz nazwę pliku] Jeśli znasz dokładną ścieżkę, możesz ją uzyskać bez nawigacji. [ get / path / to / filename ]

dakrakot
źródło
Jakiś sposób to zrobić bez malinowego pi? (Nie ma go tutaj)
Dvidunis
Jestem użytkownikiem OSX, więc ta odpowiedź jest stronnicza w stosunku do tego i to jest przypuszczenie, nie próbowałem tego. 1) podłącz kartę SD do komputera Mac, 2) otwórz „Narzędzie dyskowe”, 3) wybierz samochód SD w lewej kolumnie, 4) kliknij partycję bez rozruchu (nie pamiętam, jak się nazywa) i 4 ) zamontuj.
dacracot
-1

U może uzyskać dostęp tylko przez maszynę z systemem Linux ... zobaczysz 3 partycje ... jedna będzie partycją „root” i odpowiada systemowi plików OS.

Apurv
źródło
2
Myślę, że rozumiem, co masz na myśli, ale jesteś trochę niejasny. Niektóre wyraźne szczegóły byłyby świetne, a także zawierają inne opcje, które mogą rozwiązać problem.
Darth Vader
-3

Spróbuj użyć FileZilla i połącz się z hostem za pomocą portu 22 (domyślnie ssh) i nie zapomnij poświadczeń konta, ponieważ będziesz ich potrzebować, znajdź plik, a następnie przeciągnij i upuść w dowolnym miejscu, pobieranie może potrwać w zależności od połączenia

Joyesh
źródło
1
OP wyraźnie stwierdza, że ​​ma dostęp tylko do karty SD, a nie do Pi.
Steve Robillard,
Nie zauważyłem tego, przepraszam ..
Joyesh
Prosimy również o bardziej wyraźne odpowiedzi. „poświadczenia konta” - jakie poświadczenia konta? itp ...
scitronboy