Czy ktoś może polecić prostą przeglądarkę zdjęć?

15

Mój szef poprosił mnie o znalezienie taniego mediaplayera dla niektórych rzeczy w pracy. To zainspirowało mnie do samodzielnego zbudowania czegoś przy użyciu Raspberry Pi.

Mój plan polega na użyciu udev-rules, wykryciu usb / sdcard, a następnie uruchomieniu przeglądarki zdjęć, aby wyświetlić zdjęcia na nośniku na pełnym ekranie. Zastanawiam się nad użyciem skryptu Python, aby uruchomić przeglądarkę obrazów i utrzymać porządek.

Teraz szukam kompaktowej przeglądarki obrazu, działającej na ARM / RPi, którą można ustawić tak, aby zmieniała obraz jednym kliknięciem przycisku myszy na pełnym ekranie.

Plusem byłoby użycie przycisków myszy w taki sposób, że kliknięcie lewym przyciskiem = następne zdjęcie, kliknięcie prawym przyciskiem = poprzednie zdjęcie.

aztekk
źródło
1
Tak, podoba mi się ten przydział. Chcę zrobić coś takiego, tworząc ramkę na zdjęcie .. ale mam poważne problemy z szybkościami przejścia (nie wiem, jak korzystać z interfejsu API OpenGL: ES ani tego, co z niego faktycznie korzysta)
Piotr Kula

Odpowiedzi:

12

Istnieje bardzo prosta przeglądarka zdjęć o nazwie feh.

Można go zainstalować w Debianie:

apt-get install feh

Lub Arch:

pacman -S feh

Jest to aplikacja całkowicie cli i akceptuje szeroki zakres argumentów, które można zobaczyć, wpisując:

feh --help

Na przykład możesz szybko przeglądać obrazy w określonym katalogu, takim jak ten:

feh -g 640x480 -d -S filename /path/to/directory
  • Flaga -g wymusza wyświetlanie obrazów nie większych niż 640 x 480
  • Flaga -S nazwa pliku sortuje obrazy według nazwy pliku

Klawisze strzałek w lewo i w prawo lub kliknięcia myszą poruszają się po obrazach.

Jivings
źródło
Czy możesz uruchomić to z terminala bez X? Czy też działa bezpośrednio z X. Przeczytałem o tym MAN, ale nie jestem pewien, dokąd prowadzą te kompanie
Piotr Kula
Potrzebujesz zainstalowanego X, ale nie sądzę, żebyś potrzebował działającego serwera X.
Jivings
Dzięki! Zajmę się tym, jak tylko dostanę kolejną kartę SD.
aztekk
@aztekk Świetnie! Jeśli to odpowiada wystarczająco dobrze na twoje pytanie, możesz zaznaczyć je jako poprawną odpowiedź, klikając szary haczyk.
Jivings
@Jivings Dzięki za to! Przepraszamy za opóźnienie on
aztekk
1

Nie sądzę, że możesz być prostszy xloadimage: to narzędzie, którego używa wielu menedżerów pulpitu do wyświetlania tapety, i może wyświetlać obrazy w nowym oknie, na pełnym ekranie, a nawet załadować obraz do istniejącego okna. Wymaga X serwera do uruchomienia, ale tak też jest feh.

Jeśli potrzebujesz przeglądarki, która działa bez X, sugeruję, byś spojrzał na to, zgvktóre obrazy wyświetlają bezpośrednio na urządzeniu buforującym ramki. Niestety, Raspbian nie ma go w pakiecie, więc będziesz musiał zbudować go ze źródeł. Zauważ, że istnieje wersja X zgvwywoływanej xzgv, którą możesz zainstalować apt-get.

Dmitrij Grigoriew
źródło
1
Raspbian ma pakiet FBI , który jest prostą przeglądarką obrazów bufora ramek (pakiet jest fbi), która jest popularna na Pi, tak myślę. Nie wiem, dlaczego rysują to równolegle do vima na stronie głównej, być może dlatego, że możesz kontrolować pokazy slajdów za pomocą poleceń klawiaturowych, lol. I hej, rzekomo zrobi nawet pliki PDF w buforze ramki: nongnu.org/fbi-improved/#man_fimgs W każdym razie działa przeglądanie popularnych typów obrazów.
złotowłosa
@ Goldilocks Nie wiedziałem o tym, dzięki. Zastanawiam się, jak zdecydowali się na nazwę, aby uzyskać taką nieprzyjazną dla wyszukiwania.
Dmitrij Grigoriew
0

Możesz być także zainteresowany mirażem .

sudo apt-get install mirage

Oferuje ono więcej funkcji niż fehi xloadimagewymienione w innych odpowiedzi, ale to lekka, jak również (lżejszy niż Say eog). Jednak zależy to od GTK, więc nie jestem pewien, czy dotyczy to twojego przypadku użycia.

Aby załadować obraz na pełnym ekranie:

mirage -f yourimage.jpg

Aby otworzyć wszystkie obrazy w danym katalogu na pełnym ekranie:

mirage -fs path/to/yourimages/

Zobacz dokumentację i ten post na blogu, aby uzyskać więcej.

calocedrus
źródło