Jak mogę zresetować Raspberry Pi?

63

Jak mogę zresetować Raspberry Pi?

Oczywiście możesz włączać i wyłączać , ale czy istnieje bardziej subtelny sposób, na przykład pin resetowania? Przydałoby się podłączyć strażnika na wypadek awarii Raspberry Pi (moja awaria wypadła ostatniej nocy).

EDYCJA: Płyta rev 2.0 ma nagłówek, do którego można podłączyć przełącznik resetowania.

John La Rooy
źródło
Cykl zasilania jest niebezpieczny. Przygotuj się na pożegnanie z treścią karty SD, jeśli zastosujesz tę metodę. Poniżej pokazuję odpowiedź dla PI 3. Użycie przycisku resetowania jest rzadko konieczne, ale jest DUŻO bezpieczniejsze niż cykl zasilania.
SDsolar

Odpowiedzi:

76

Możesz użyć sprzętowego watchdoga BCM2708.

Aby go użyć, zacznij od załadowania modułu:

sudo modprobe bcm2708_wdog

Następnie edytuj plik / etc / modules:

sudo nano /etc/modules

i dodaj następujący wiersz:

bcm2708_wdog

Następnie musisz skonfigurować demona watchdoga.

Zainstaluj i skonfiguruj, aby rozpocząć przy uruchamianiu:

sudo apt-get install watchdog chkconfig
chkconfig watchdog on
sudo /etc/init.d/watchdog start

Następnie skonfiguruj watchdog:

sudo nano /etc/watchdog.conf

Usuń komentarz z wiersza, #watchdog-device = /dev/watchdogaby brzmiał:

watchdog-device = /dev/watchdog

Demon watchdog wyśle ​​/ dev / watchdog bicie serca co 10 sekund. Jeśli / dev / watchdog nie otrzyma tego sygnału, zrestartuje Raspberry Pi.

Może to być przydatne, jeśli uzyskujesz zdalny dostęp do swojego Pi, który umiera lub blokuje się. Nie jest to jednak preferowana metoda ponownego uruchamiania systemu, ale można go użyć do ponownego uruchomienia zablokowanego systemu, w którym jedyną inną opcją jest odłączenie zasilania od urządzenia. Ostrzegamy, że może to spowodować uszkodzenie systemu plików, co może uniemożliwić prawidłowe uruchomienie i działanie Pi.

Więcej informacji, w tym metodę testowania tej konfiguracji, można znaleźć w blogu Gadgetoid Kto ogląda obserwatora? . Tumblr postu Binerry'ego Raspberry Pi Watchdog Timer również powinien być koniecznością.

Steve Robillard
źródło
6
To wspaniała odpowiedź! Wyjaśnia nie tylko, jak mocno zresetować Raspberry Pi, ale także odpowiada, jak skonfigurować watchdoga.
@ Steve Doskonała odpowiedź i zamierzam teraz wykonać te czynności. Szybkie pytanie tematyczne , jeśli jednak Pi wykonuje blokadę z jakiegokolwiek powodu, jakie opcje są dostępne, aby zrestartować Pi BEZ ryzyka uszkodzenia systemu plików?
Dan B
@ DanB: Jedynym sposobem na zrestartowanie Pi bez ryzyka uszkodzenia systemu plików jest upewnienie się, że przed restartem nie ma zapisanych plików. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego jest uruchomienie większości systemu z dysku RAM. Następnie restart watchdog jest bezpieczny dla systemu plików. Ponadto, jeśli aplikacja nie zostanie zawieszona, zawsze możesz „ponownie uruchomić sudo”.
avra
1
Zauważ, że nazwa modułu nadzorującego to teraz bcm2835_wdt i jest domyślnie ładowana na najnowszą wersję raspbian (od czerwca 2017 r.), Więc pierwsza sekcja tej odpowiedzi na temat ładowania modułu jest teraz
obselete
2
Nie trzeba chkconfig. Zamiast tego użyj systemctl enable watchdogi systemctl start watchdog.
Matthias Urlichs,
9

Nie ma tradycyjnego bolca resetującego. Ponieważ w tym przypadku nie ma przycisku lub przycisku do wciśnięcia. Zamiast tego możesz wykonać następujące czynności, jak podano w tym poście na forach Raspberry Pi.

Stuknij rezystor 3K3 między TP2 (masa) a końcem SoC R15. Działa to nawet w nowym stanie zatrzymania. (Rezystor ma na celu uniknięcie zwarcia szyny 3V3, jeśli uderzysz w niewłaściwy koniec. Wszystko od 1K do 33K będzie w porządku.)


źródło
Jest to oznaczone na schemacie jako pin RUN. Widziałem ludzi zastanawiających się, czy jego funkcją jest RESET, czy jakieś zawieszenie.
John La Rooy,
Nie widziałem schematów ani nie miałem żadnego doświadczenia w układach elektronicznych, więc nie jestem pewien, czy to jest pin RUN.
1
schemat w całej krasie nie do przeszukania jest tutaj raspberrypi.org/wp-content/uploads/2012/04/…
John La Rooy
Pin RUN znajduje się na F9 na pierwszym arkuszu
John La Rooy
6

Jak wspomniano w edycji pytania, płyty rev 2.0 mają teraz specjalny nagłówek resetowania oznaczony jako P6, który jest umieszczony pomiędzy złączem HDMI a portem micro-USB. Nagłówek składa się tylko z dwóch otworów (w które można przylutować nagłówek / piny). Aby zresetować PI, wystarczy chwilowo podłączyć dwa piny.

Pierz
źródło
6

Bardzo łatwo jest podłączyć sprzętowy reset do Rpi3.

Tutaj znajdziesz dziury już otwarte i czekające:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

(Pokazane tutaj z bolcami nadproża wlutowanymi na miejscu bezpośrednio nad otworem na śrubę)

Nie używaj zbyt dużej ilości ciepła ani lutu. Trochę to wystarczy.
Jest delikatny pod spodem, z cienkim śladem.

Zostawiam je po prostu otwarte i używam zielonego drutu, aby krótko je zewrzeć.
Alternatywnie, podłącz do przycisku chwilowego włączenia (NO).

W przypadku moich rejestratorów danych i takich nie trzeba nigdy tak resetować.

Prosty

sudo init 6

polecenie działa poprawnie przy ponownym uruchomieniu.


FYI: Możesz zobaczyć wyświetlanie moich systemów w czasie rzeczywistym na https://www.SDsolarBlog.com/montage

SDsolar
źródło
Ja też tego używam, jest to o wiele lepsze niż wyciąganie kabla i niszczenie karty USB. Te szpilki dobrze reagują na 2-sekundowy impuls 360 °, chociaż pinceta odpowiednio je zwięzi.
user2497
Tak! Zgadzam się. Plus, jestem old-schoolowym twardym Uniksem (ATT System V), w którym zawsze musieliśmy wykonać „synchronizację; synchronizację; synchronizację” przed inicjalizacją 6 w celu ponownego uruchomienia komputera lub inicjalizacją 0 w przypadku zamknięcia systemu. To jest pierwotny powód, dla którego rzeczywista komenda zamykania jest domyślnie ustawiona na minutę. Korupcja stała się obecnie o wiele mniej problemem, ale nie mogę pomóc, ale zawsze o tym myślę. Nagłe wyłączenie zasilania lub reset sprzętowy są wbudowane w moją psychikę jako „nie-nie”, chyba że jest to jedyna pozostała opcja.
SDsolar
1
Moderatorzy zwykle nie wkraczają w komentarze, chyba że je wyciągniemy, więc opiszmy to krótko. Supercaps (nawet 1500 uF) są najlepsze do wygładzania krótkotrwałych spadków. I osobiście nie poleciłbym ich z takim małym panelem. Próbowałem pracować z dużo większymi z platformami słonecznymi, ale ostatecznie zawsze wybrałem większą baterię. Ale nie chodziłem po okolicy. Powiedziałbym, że przekonasz się, że bateria typu funt za funt, bateria żelowa (jak z UPS) byłaby bardziej przydatna.
SDsolar
0

możesz użyć restartu, kiedy powiesz „przytrzymaj Shift dla trybu odzyskiwania”, przytrzymasz Shift i resetuje Raspberry Pi. (uwaga: jeśli chcesz zachować niektóre pliki, umieść je na USB lub karcie SD)

Żywiołowi królowie
źródło
Myślę, że to tylko NOOBS. To nie tak naprawdę było to pytanie
John La Rooy,