Chcę Raspbian i Retropie; jak zdobyć oba?

16

Jak zainstalować Retropie na Raspberry Pi, na którym jest już zainstalowany Raspbian?

W najgorszym przypadku mogę użyć BerryBoot, jeśli potrzebuję innego systemu operacyjnego.

givensnickel
źródło

Odpowiedzi:

19

Możesz po prostu uruchomić skrypt instalacyjny RetroPie , który zainstaluje dla ciebie wszystkie zależności.

Lub możesz użyć berryboot, aby mieć całkowicie oddzielną partycję na karcie SD.

Możesz też zdobyć kolejną kartę SD i poświęcić ją RetroPie.

obrabować
źródło
1

najpierw zainstaluj rasbian, a następnie zaloguj się na pulpicie za pomocą startx, a następnie zainstaluj retro pi za pomocą konsoli pulpitu za pomocą tej metody http://blog.petrockblock.com/2012/07/22/retropie-setup-an-initialization-script-for- retroarch-on-the-raspberry-pi / .

cj2tech
źródło
To jest tylko odpowiedź na link.
Hildred
2
Witamy w Raspberry Pi! Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, lepiej byłoby zawrzeć tutaj istotne części odpowiedzi i podać odnośnik.
Steve Robillard
0

Sugerowałbym skrypt instalacyjny RetroPie. Próbowałem rozruchu z jagodami, ale miałem problemy z dostępem do niezbędnych plików do modyfikacji konfiguracji i kopiowania przez ROM. Wydawało się to również trochę powolne, ale to mógłbym być właśnie ja.

Chociaż uruchomienie skryptu instalacyjnego może chwilę potrwać, sugeruję pójście tą drogą.

Rachunek
źródło
Jak możesz się zastanawiać nad negatywnymi opiniami, chciałbym zauważyć, że na tej stronie pytań i odpowiedzi powinieneś skupić się na pierwotnym pytaniu, a nie opowiadać swojej historii (nawet jeśli jest to powiązane lub podobne). Unikaj mówienia o swoich problemach w odpowiedzi, unikaj zadawania pytań w odpowiedzi i trzymaj się formatu „zrób X, a dostaniesz Y”, wtedy wszystko będzie dobrze. Och, przepraszam za chłodne powitanie, które otrzymałeś, ta strona nie jest taka przez cały czas.
Dmitrij Grigoriew