OpenCL z GPU Broadcom?

15

Wiem, że na to pytanie zostało już wcześniej zadane i udzielono odpowiedzi: Czy mogę używać GPU do obliczeń?

ale ostatnio pojawiło się wiele zmian, w tym wskazówka, że ​​będzie ich więcej. Czy ktoś wie, czy jest to prawdopodobne w ciągu najbliższych kilku miesięcy - czyli OpenCL na RPI?

cjm2671
źródło
Wątpię, czy w ciągu najbliższych 6 miesięcy nastąpi solidne wdrożenie OpenCL. Z tego, co widziałem, nic nie wskazuje na to, aby pracowała nad tym Fundacja Pi lub Broadcom.
Jest tutaj eksperymentalny i porzucony kompilator OpenCL: raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=29&t=78919
flakeshake

Odpowiedzi:

3

Raspberry Pi Foundation ma już poparcia GPGPU na Pi od 2014 roku, wkrótce po Broadcom wydany dokumentacji dla jednostek QPU wewnątrz GPU.

Eksperymentalny kompilator OpenCL został stworzony przez Simona J. Halla (zwycięzcę ściśle powiązanego konkursu 10 000 $ 2014, aby Quake działał akceptowalnie bez użycia GPU BLOB): patrz tutaj .

płatek śniegu
źródło
0

Widzę dwa możliwe sposoby użycia GPU, niestety żaden z nich nie obejmuje OpenCL:

  1. Nadużywaj współdzielących wierzchołki lub fragmenty do swoich obliczeń.
  2. Spróbuj zainstalować Androida i użyć RenderScript (własny język GPGPU Androida). Chociaż tak naprawdę nie wiem, czy procesor graficzny Pi jest obsługiwany.
Daniel Eberts
źródło
OpenCL to kolejny odpowiednik RenderScript, który jest powszechnie akceptowany i wdrażany przez prawie wszystkich producentów dużych procesorów graficznych i procesorów, w tym AMD (zarówno dla układów GPU Radeon, jak i rdzeni procesorów), nVidia (zarówno dla układów GPU, jak i rdzeni procesorów Tegra ARM), a także Intel (dla zarówno zintegrowane rdzenie GPU Intel HD / Iris, jak i rdzenie CPU). Kiedyś wypróbowałem program demonstracyjny OpenCL AES, dzięki czemu zarówno mój czterordzeniowy procesor Intel Core 2, jak i GeForce GTX 650 Ti osiągnęły maksimum podczas szyfrowania obrazu dysku 4 GB.
Maxthon Chan,