Czy istnieje sposób na połączenie z siecią PSTN?

16

Chciałbym uruchomić Asterisk na moim Raspberry Pi. Czy ktoś wie, jak mogę połączyć się z siecią telefoniczną?

Oczywiście karty oparte na PCI nie będą działać.

Alex Chamberlain
źródło
Może coś takiego? xmodus.ch/sm_pstn.html
Szukam tego samego rozwiązania Ale chcę powiedzieć, że USBfxo nie będzie działać z pi, ponieważ nie obsługuje procesora ARM z pi. Otrzymałem tę odpowiedź od wsparcia sangoma po wielu próbach. Mam nadzieję znaleźć rozwiązanie.

Odpowiedzi:

6

Prawdopodobnie potrzebujesz takiego urządzenia:

USBfxo

To urządzenie USB to FXO, które działa bezpośrednio z zasilania magistrali i zużywa tylko 200ma.

Używałem ich wcześniej. Działają dobrze z większością dystrybucji Linuksa, są mniej więcej tego samego rozmiaru co twój PI i są tańsze niż większość mostków ethernet-fxo, które znajdziesz. Ostatnim razem, gdy kupiłem jeden, myślę, że kosztował około 130 USD.

Jon Beckmann
źródło
To jest znacznie droższe niż bardziej funkcjonalny Linksys PAP2 Do czego w ogóle służy USB? Och, musisz przesyłać dane UDP przez USB i komputer. To, a cena ORAZ brak wsparcia Arm sprawia, że ​​to zła odpowiedź :(
Piotr Kula,
1
@ppumkin, o którym wspomniałeś, robi tylko FXS („przekształca” Twój telefon analogowy w voip), podczas gdy potrzebujesz FXO, aby połączyć się z POTS (to, czego potrzebujesz, aby mieć gwiazdkę podłączoną do linii stacjonarnej) ... Potrzebujesz czegoś jak cisco SPA3102 Więc odpowiedź Jona była poprawną odpowiedzią na pytanie OP.
Mathieu
Tak. To było dawno temu. Teraz zdaję sobie sprawę z mojego błędu i zgadzam się, że SPA3102 jest poprawną sugestią. Kupiłem jakiś po tym komentarzu i używam go do dziś. To jest wspaniałe. Och chwileczkę ... przewiń w dół :) hehehe
Piotr Kula
6

Zakładając, że możesz uruchomić Asterisk, prawdopodobnie wybrałbym jedno z efektów FXO podłączonych do sieci Ethernet. Wiele firm je produkuje. Oto przykład:

Oficjalna strona internetowa Grandstream ze szczegółami

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Peter Loron
źródło
Znalazłem ten za około 250 USD - to dobra cena za 8-portowy FXO i ma ładne funkcje ... ale nie jest to idealna rzecz do zastosowania w domu? :) Poza tym grandstream moim zdaniem ma naprawdę zły projekt oprogramowania. Jest powolny, błędny i źle przetłumaczony z chińskiego na angielski.
Piotr Kula,
jest to dla nas proste i działające rozwiązanie produkcyjne! To dobre rozwiązanie dla małych biur, ponieważ jest stosunkowo tanie!
jeorfevre
4

Kliknij obraz, aby dowiedzieć się więcej o uElastix.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po skonfigurowaniu tak, jak lubisz, możesz rozważyć jedno z tych niesamowitych urządzeń firmy Linksys / Cisco. (To nie kosztuje setek i setek!)

Linksys PAP2

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Naprawdę naprawdę tanie rozwiązanie, które umożliwia dotychczasowym telefonom domowym korzystanie z VoiP. Jeśli chcesz odbierać połączenia telefoniczne na istniejącym numerze, możesz kupić tani DID dla VoIP, a następnie przekierować wszystkie przychodzące połączenia z telefonu stacjonarnego na DID VoIP. Posortowane

  • Koszt w serwisie eBay około 25 £

Linksys SPA2102

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jest to krok wyżej i może działać jako router repalcement, ale nie musi. To jsut ma ułatwienie. Ten model pozwala na użycie 2 linii / kanałów VoiP i podłączenie 2 telefonów lub 1 telefonu i 1 faksu lub 2FAX. Co kiedykolwiek masz ochotę. Ponownie możesz przekierować swoją linię stacjonarną na swój VoIP DID

  • Około 40–60 GBP (nie są już wytwarzane przez Cisco / Linksys - sprawdź eBay)

Linksys SPA3102

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Obecnie używam tego w domu, ponieważ pozwala mi podłączyć istniejącą linię stacjonarną i skonfigurować trasy wybierania wewnątrz SPA3102, aby wybrać, czy powinien używać telefonu stacjonarnego, takiego jak bezpłatne numery (ponieważ przydział VoIP i operatorzy komórkowi pobierają niewielką kwotę) lub VoIP

  • Około 60-80 £ (nie są już wytwarzane przez Cisco / Linksys - sprawdź eBay)

Inne

Szukałem wielu produktów i wszystkie wymienione pasują do mojego budżetu TANIO I TANIO! Cisco oferuje nowsze SPA, które są szybsze, mają więcej efektów i innych gadżetów

Inny

Nie pracuję / nie jestem związany z żadną z tych firm. Używam SPA3102 w domu i uruchamiam serwer produkcyjny przy użyciu Elastix (nie Pi-A właściwy i5 z 8 GB RAM). Wypróbowałem dystrybucję FreePBX i czystą gwiazdkę - Naprawdę trudno jest dostosować rzeczy, jeśli jesteś trochę nowicjuszem. Elastix to ładny kompletny pakiet, który jest łatwy w użyciu.

Należy pamiętać, że jeśli zamierzasz korzystać z produktów Cisco w Wielkiej Brytanii - Kup konwertery BT na RJ11 i konwertery RJ11 na BT (nawet w wersji -UK !). W przeciwnym razie podrapiesz się, dlaczego nie ma sygnału wybierania! Arrrrrr.

Uwaga

Nie możesz połączyć PSTN z Raspberry i mieć nadzieję, że Asterisk przetłumaczy połączenie. Podłączanie PSTN do dowolnego niecertyfikowanego urządzenia w większości krajów na świecie jest NIELEGALNE! Manipulowanie liniami telefonicznymi TELCO może spowodować obrażenia (ponieważ linia TELCO ma inną impedancję niż uziemienie w domu - może to spowodować porażenie prądem 110 / 220V!), A jeśli uszkodzisz ich systemy z powodu niewłaściwego użytkowania, kara jest w tysiącach, a nawet więzienie!

Wystarczy kupić tanią i wesołą bramę FXO / PSTN i uruchomić Asterisk na Pi (może obsłużyć kilka jednoczesnych połączeń na 1.8 bez transkodowania) - Nie próbuj wymyślać koła na nowo!

Piotr Kula
źródło
1
Potencjalna różnica w sieci PSTN (przynajmniej w Wielkiej Brytanii) nie jest zbliżona do napięcia sieciowego. Nie wspominając o braku prądu.
Alex Chamberlain,
2

Możesz też poszukać dostawcy SIP i zamiast tego użyć telefonu programowego. W tym celu możesz uruchomić ekiga na pulpicie, gwiazdkę na swoim Raspberry Pi i będziesz w stanie wołać do reszty świata.

shapr
źródło
Dziękuję za odpowiedź; Naprawdę chciałem użyć Pi jako bramy PSTN do SIP.
Alex Chamberlain,
2

Żadne z powyższych urządzeń USB na FXO nie jest znane ze sterowników, które kompilują się w architekturze ARM. Dobrze wiadomo, że Sangoma zawsze otwierał swoje sterowniki, ale nie jestem pewien, czy tak jest w przypadku tego urządzenia, w każdym razie powinieneś zapytać zespół pomocy technicznej Sangoma, zanim kupisz jedno z nich do użycia z RPi.

Asterisk jest w stanie skompilować i pracować w ARM, właściwie kilka lat temu pierwsze urządzenie Xorcom działało na ARM z 6 FXO i 2 FXS Astribank. Istnieją więc szanse, że urządzenia te będą działać tak, jak kiedyś, jeśli ktoś nadal będzie utrzymywał kod.

W każdym razie nie jestem pewien, czy RPi poradzi sobie z więcej niż jednym połączeniem, więc wydaje pieniądze na urządzenie 6FXO / 2FXS tylko na jedno połączenie, nie jestem pewien, czy warto.

Naprawdę uważam, że najlepszą opcją jest brama SIP do PSTN.

Octavio Ruiz
źródło
Witamy w Raspberry Pi, fajna odpowiedź!
Avio
Yea Raspberry poradzi sobie z garstką jednoczesnych połączeń bez transkodowania. Jeśli połączenia muszą być transkodowane, to około 2-4, w zależności od używanych kodeków.
Piotr Kula,
2

wyszukaj linksys spa3102, są tanie i mają jeden FX (do PBX lub linii telefonicznej) i FX (zwykły telefon). setki stron internetowych informują o tym, jak skonfigurować asteristę i korzystać z obu. Praca z większymi FXO lub FXS jest bardzo podobna i pozwoli ci uczestniczyć w rozmowach domowych bez lub bez. mam nadzieję że to pomoże

Pablo
źródło
0

Dlaczego tego nie spróbujesz?

http://www.instructables.com/id/Phone-line-audio-interface/step9/Schematic/

RasPi służy do hakowania !!

AdvAndBro
źródło
1
Podaj dokładny ... odpowiedzi tylko w linku nie są pomocne.
Andrew,
1
Podłączanie niecertyfikowanych urządzeń do linii telefonicznych jest nielegalne w prawie każdym kraju na świecie. Powodowanie uszkodzenia linii telefonicznej może kosztować tysiące grzywien. Czasami, jeśli masz pecha, może to spowodować poważne obrażenia! a nawet ŚMIERĆ! BARDZO ZŁA RADA!
Piotr Kula,
@ppumkin To po prostu nieprawda.
Alex Chamberlain
Tak napisano w wielu witrynach telekomunikacyjnych, o których ostrzega wielu inżynierów. Jak to prawda, nie jestem pewien, ale nie chcę się tego dowiedzieć
Piotr Kula
3
@ppumkin Tak długo, jak nikt nie dzwoni do ciebie w chwili, gdy próbujesz rozebrać przewody telefoniczne zębami, nic ci nie jest. Powód, dla którego wciąż jestem w pobliżu, oznacza, że ​​z łatwością przetrwasz, gdy ktoś dzwoni, gdy siedzisz z tymi przewodami w twoich ustach, w małej przestrzeni pod biurkiem ... Ale będziesz pamiętać odświeżający szok przez długi czas .. hehehe
ikku
0

proste: http://nerdvittles.com/?p=3026

załóż darmowe konto sip2sip.info i zadzwoń pod numer

[email protected]

zarejestrowany użytkownik
źródło
2
To byłaby lepsza odpowiedź z nieco większym wyjaśnieniem.
Jivings
Jivings, artykuł zawiera wiele informacji, które pomogą ci.
Zarejestrowany użytkownik
1
Idealnie byłoby lepiej, aby odpowiedzi były niezależne bez linków, aby zapobiec gniciu linków.
Jivings
0

pstn> SIP trunk> sieć> raspberry pi + gwiazdka, wiele urządzeń może to zrobić.

Lew
źródło
To dobra odpowiedź, która odcina sprzęt i może robić dokładnie to, czego chciał OP. Trochę krótki i niesformatowany ...
Piotr Kula
Jak to dobra odpowiedź? OP chciał wiedzieć, jakiego sprzętu użyć do połączenia Raspberry z siecią PSTN. Zasadniczo pytał, jak stworzyć własny bagażnik SIP za pomocą Raspberry. Twoja odpowiedź tego nie dała. (Co więcej, nawet zakładając, że twoje rozwiązanie zostanie rozważone przez OP, powiedziałeś „wiele pudeł potrafi to zrobić”, ale nie
podałeś
-1

Amfeltec stworzył rozwiązania USB FXO i FXS: http://amfeltec.com/news-releases/

http://amfeltec.com/products/piranha-usb-fxo-adapter/

Rosti
źródło
1
Czy możesz podać dalsze szczegóły w odpowiedzi, takie jak: czy to działa z RPi - czy istnieje kompatybilność oprogramowania dla tego urządzenia? Czy masz doświadczenie w obsłudze tego urządzenia za pomocą RPi? W tej chwili twój post wygląda trochę jak reklama Amfeltec.
Phil B.
Witamy w Raspberry Pi! Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, lepiej byłoby zawrzeć tutaj istotne części odpowiedzi i podać odnośnik.
Steve Robillard,
Nie mogą komentować @ odpowiedź Rosti, ale sprawdzanie internetowej amfeltec za, uznał ten komentarz , co wskazuje na to daje Sterowniki i podłokietników Asterisk na pi malinowym.
user88051