Dlaczego Flash Player na Chromium nie działa?

11

Zainstalowałem Chromium na moim Raspberry Pi (z systemem Raspian) sudo apt-get install chromium-browseri postępowałem zgodnie z instrukcjami z tej witryny, aby spróbować uruchomić Flash Playera : http://linuxologist.com/01general/howto-chromium-browser-on-linux-with -Lampa błyskowa/

tzn. właśnie pobrałem libflashplayer.so, umieściłem go, /usr/lib/a następnie utworzyłem do niego dowiązanie symboliczne /usr/lib/chromium/plugins/. potem otwieram Chromium tak:

chromium --enable-plugins --enable-greasemonkey --enable-user-scripts --enable-extensions

z linii poleceń. Jednak Flash Player nadal nie jest rozpoznawany. Pobrana wersja Flash Playera pochodziła z softpedii w tar, którą musiałem rozpakować.

Czy ktoś zdołał uruchomić to? Jeśli tak, to jakie dodatkowe kroki były wymagane?

Aktualizacja

Alex poprosił o uruchomienie file, więc oto:

$ file /usr/lib/libflashplayer.so
libflashplayer.so: ELF 32-bit LSB shared object, Intel 80386, version 1 (SYSV), dynamically linked, stripped
Mulllhausen
źródło
Zdajesz sobie sprawę, że Linux może działać na wielu platformach i potrzebujesz jednej pasującej do Twojego sprzętu. W tym przypadku procesor ARM.
Thorbjørn Ravn Andersen
Nawet jeśli uruchomisz, flash nie będzie działał dobrze na Pi. Nie sądzę, że powinieneś włożyć więcej wysiłku, aby to zadziałało.
Jivings,
@ ThorbjørnRavnAndersen tak, korzystam z Linuksa od jakiegoś czasu, więc jestem z nim zaznajomiony. nie byłem pewien, czy plik libflashplayer.so będzie miał wsparcie dla ramienia - wydaje mi się, że miałem tam trochę nadziei ...
Mulllhausen
@AlexChamberlain ah racja! haha, zaktualizuję Q
Mulllhausen
@Jivings pi ma przyspieszenie sprzętowe dla h264. Można go sprawić, aby działał stosunkowo dobrze podczas odtwarzania wideo.
Thorbjørn Ravn Andersen

Odpowiedzi:

16

ARM vs x86

Procesory Intel stosowane w komputerach stacjonarnych to architektury 32/64-bitowe, ogólnie znane jako x86 i x86_64.

Procesory ARM, które są używane przez Raspberry Pi, również używają architektury 32-bitowej, ale są niezgodne z x86. Dlatego biblioteki x86 nie będą działać na Raspberry Pi.

Skąd mam wiedzieć, że masz bibliotekę x86?

Poprosiłem cię o bieg

file /usr/lib/libflashplayer.so

które wyjście

libflashplayer.so: ELF 32-bit LSB shared object, Intel 80386, version 1 (SYSV), dynamically linked, stripped

Intel 80386 mówi nam, że został skompilowany dla x86.

Czy Adobe wydaje wersję Flash dla ARM?

Tak i nie. Dostępne są wersje dla wielu platform mobilnych, ale uważam, że jest on przestarzały ( potrzebne cytowanie ) i nie widziałem, aby był dostępny dla ARM Linux. ( potrzebne źródło )

Alex Chamberlain
źródło
1
To jest poprawna odpowiedź.
Jivings,
1
@Jivings: To twoja opinia! ;-)
Jon Egerton
Nie mogę edytować, ponieważ jest za mały, ale uważam, że powinien on być „przestarzały”, a nie „amortyzowany” ( linguisticszone.blogspot.co.uk/2007/05/… ).
Jon Egerton,
@JonEgerton Więc robię.
Alex Chamberlain
5

Zgrzytać

Gnash to darmowy odtwarzacz filmów SWF. Jest dostępny jako samodzielna aplikacja lub jako wtyczka do wielu popularnych przeglądarek internetowych. Obsługuje odtwarzanie multimediów z dysku lub przesyłanie strumieniowe przez połączenie sieciowe. Niektóre popularne witryny do udostępniania filmów, takie jak YouTube, są obsługiwane na wielu różnych urządzeniach - od urządzeń osadzonych po nowoczesne komputery stacjonarne.

Instalacja

Gnash powinien znajdować się w repozytoriach dystrybucji.

Debian

$ sudo apt-get install gnash

Łuk

$ sudo pacman -Sy gnash

Konfiguracja

Powinno po prostu działać, ale jeszcze tego nie próbowałem. Zrobię to wkrótce.

Bibliografia

  1. Instrukcja użytkownika Gnash
Alex Chamberlain
źródło
Nie sądzę, że miałeś na myśli -yflagę pacman. To synchronizuje listę pakietów, co jest niepotrzebne podczas instalowania oprogramowania.
@BryanDunsmore Or I did ...
Alex Chamberlain,
Podczas instalowania oprogramowania nie jest konieczne synchronizowanie listy pakietów. Większość ludzi zrobi to podczas aktualizacji systemu.
1
Nie działało to dla mnie z Chromium + Gnash.
FR6,
4

Myślę, że Adobe nie wydało żadnej wtyczki flash ARM Linux.

http://get.adobe.com/flashplayer/otherversions/

Nie wiem, skąd bierze się „libflashplayer.so”, ale sądzę, że jest to wersja X86 lub X64.

lxp121
źródło
Cześć lxp121 Witamy w Raspberry Pi Stack Exchange. Zwykle najlepsze odpowiedzi są poparte faktami i cytatami. Obecnie nie jest to pełna odpowiedź, czy możesz ją poprawić?
Jivings
@jivings jest to powszechnie znany fakt.
Chris Stratton,
@ChrisStratton: Oryginalna odpowiedź nie zawierała linku ani trzeciej linii.
Jivings,
Nie potrzebował go, ponieważ fakt ten jest powszechnie znany.
Chris Stratton,
0

Możliwe rozwiązanie, zainstaluj Androida w środowisku chrootowanym. W ten sposób Android może odtwarzać Flash ze względu na obsługę Google Chrome i wtyczki Flash . Jeszcze długa droga, aż Android uderzy w malinowe pi.

Alternatywy dla Flasha (jeśli używasz go tylko do odtwarzania wideo)

VLC (mój ulubiony wybór)

#Arch Linux
pacman -S vlc
#Debian
apt-get install vlc

Zainstaluj tę wtyczkę . Następnie otwórz VLC goto Narzędzia> Preferencje (kliknij Wszystkie)> Interfejsy> Główny interfejs> Sprawdź sieć i zapisz. Uruchom ponownie i gotowe! LUB

vlc -I http 

Lightroom

ArchHaskeller
źródło
zainstalowałem vlc innego dnia jako jego ulubiony odtwarzacz multimedialny i chciałem przetestować kilka avis. Nie wiedziałem jednak o wtyczce chrome - to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie do oglądania filmów flash online (jeśli działa dobrze) - dzięki.
Mulllhausen,
0

System operacyjny maemo / meego (oparty na debainie) obsługuje Flash Player na nokii n900 (z ARM Cortex A8) Przeglądarka microB (oparta na Mozilla Firefox): http://natisbad.org/N900/n900-commented-hardware-specs.html

link do pobrania maemo: http://tablets-dev.nokia.com/ następny link jest potrzebny do wygenerowania IMEI dla N900 w celu pobrania plików obrazów: * ttp: //www.nokiaport.de/tacdatabase/index.php? s = imeitools & lng = Mam nadzieję, że te informacje mogą pomóc społeczności Raspberry Pi

dziękuję za odpowiedź, jeśli jest szansa, aby uruchomić go na malinie

Gość
źródło
Nie do końca rozumiem twój post. Czy możesz to trochę wyjaśnić?
hifkanotiks
-2

Czy używasz Google Chrome? Myślę, że to skrót od Chronium. Jeśli tak, czytam, że Google Chrome nie działa poprawnie na procesorze ARM. Mam nadzieję że to pomoże. Spróbuj znaleźć inną przeglądarkę, użyj oprogramowania Epiphany lub preinstalowanej przeglądarki lub znajdź inną

sudo apt-get install

Chris
źródło
2
Cześć i witaj. Myślę, że w twoim poleceniu czegoś brakuje. Edytuj swoją odpowiedź.
Ghanima
2
apt-get install co dokładnie? Brakuje pakietu do zainstalowania.
PNDA
Najnowsze wersje Chromium (45 w momencie pisania) będą działać tylko na modelach RPi 2 bez (jak sądzę) żadnego przyspieszenia sprzętowego, starsze pytania i odpowiedzi w tej społeczności SE mogą odnosić się do niego działającego na starszym Pizie, ale jest to starożytna wersja 22 tego nie ma, tak myślę.
SlySven,