Powolne logowanie do Raspberry Pi SSH

19

Mam Raspberry Pi model B z systemem operacyjnym Raspbian, który działa dobrze od 2-3 miesięcy, a od zeszłego tygodnia zauważyłem, że za każdym razem, gdy loguję się (przez ssh) podczas wprowadzania nazwy użytkownika, występuje opóźnienie (znacznie ponad 1 minutę) zanim system odpowie wierszem hasła.

Czy to oznaka nieprawidłowego działania karty SD czy coś innego ...? (Zauważyłem również, że wykonanie niektórych poleceń, takich jak arp, netstat itp., Zajmuje więcej czasu na obliczenie ...)

zsn
źródło
Najprawdopodobniej jest to problem z kartą SD. Spróbuj znaleźć Kingstons 8 GB klasy 10. Wydaje się, że pracują dla mnie naprawdę dobrze przez długi czas z umiarkowanym czytaniem pisz do nich
Piotr Kula
Aby wykluczyć problemy z DNS. Czy to samo dzieje się, gdy logujesz się do SSH tylko za pomocą adresu IP, a nie HOstname
Piotr Kula
logowanie przy użyciu nazwy hosta lub ipadress jest takie samo .. powolne i wydaje się, że to coś więcej, załadowałem podstawową wersję od lutego i problemy nadal występują ...
zsn
może być również przydatne, jeśli możesz opublikować swoje dmesgi /var/log/messageswyniki.
kolin
za duży na komentarze .. ale jest dziwna linia, której wcześniej nie zauważyłem, co wyjaśnia wiele ... FAT-fs (mmcblk0p1): Wolumin nie został poprawnie odmontowany. Niektóre dane mogą być uszkodzone.
Uruchom

Odpowiedzi:

27

Może być tak, że Twój Pi próbuje wykonać odwrotne sprawdzenie DNS połączonej nazwy hosta klienta ze względów bezpieczeństwa, co jest w porządku, ale prowadzi do przekroczenia limitu czasu, jeśli nie masz działającego odwrotnego DNS.

kiedy w końcu się zalogujesz, spróbuj dodać

UseDNS no

do /etc/ssh/sshd_configpliku i sprawdź, czy to pomoże poprawić rzeczy, oczywiście nie zapomnij załadować ponownie i jesteś gotowy!

service ssh reload

I powinieneś mieć prawie natychmiastowy SSH

Możesz także spróbować SSH-ing z opcją -v verbose, aby dostarczyć klientowi dane wyjściowe, które mogą pomóc w zdiagnozowaniu miejsca przekroczenia limitu czasu.

To zachowanie nie jest unikalne dla Raspberry Pi, a Raspbian również widzi SuperUser: Główne przyczyny powolnych logowań ssh, gdzie UseDNS nojest powszechne rozwiązanie.

kolin
źródło
Czy możesz wyjaśnić, w jaki sposób DNS wpłynie na ogólne użycie Pi? Rozwiązanie DNS nie trwa tak długo, po tym jak zostało rozwiązane po raz pierwszy.
Piotr Kula
1
@pumkin Miałem już ten problem na standardowym pudełku linuksowym w sieci, w której odwrotne wyszukiwanie DNS nie mogło mieć miejsca, zajęło mi to 30 sekund, zanim otrzymałem monit o podanie hasła. Korzystając z rozwiązania, które właśnie dostarczyłem, naprawiłem je, więc nie jestem pewien, dlaczego moja odpowiedź została odrzucona?
kolin
Wygląda na to, że miałeś bardzo specyficzny problem z odwróceniem DNS lub coś takiego. Jak powiedział PO, działało to dobrze przez wiele miesięcy, nic się nie zmieniło w jego sieci i we wszystkich aplikacjach, po zalogowaniu trwało to również dłużej. Poważnie wątpię, czy to rozwiąże wszystkie problemy, dlatego -1. Poza tym nigdy nie musiałem tego robić w żadnej sytuacji. DNS jest bardzo ważny i powinien działać poprawnie. Jednym ze sposobów udowodnienia, że ​​nie jest to DNS, jest zalogowanie się za pomocą adresu IP. Następnie nie są wyszukiwane DNS
Piotr Kula,
1
@ppumkin, OP nie wspomina, że ​​nic się nie zmieniło? ma również problemy z innymi poleceniami (arp i netstat), które używałyby wyszukiwania DNS, chyba że określił je arp -ani netstat -rnktóre wyłączałyby wyszukiwanie. oba są dobrym testem, aby rozwiązać, czy rzeczywiście jest to problem dns.
kolin
Cóż, edytowanie ssh_config poprawiło mój czas reakcji na logowanie, ale nadal uważam, że jest to bardziej problem z kartą SD, ponieważ arp (i podobne polecenia) zajmuje około 2-3 minut, aby zwrócić dowolne wartości. Zachowałem kopie zapasowe i przepisałem je na karta, gdy wszystko było w porządku i nie działa poprawnie .. Teraz spróbuję przetestować kartę SD i sformatować ją na innym komputerze i zobaczyć, co się stanie z czystą instalacją..tnx chłopaki ..
zsn
1

Mój oficjalny klucz Wi-Fi firmy Raspberry Pi sam w sobie tracił 64% pakietów z jednego komputera do Pi przez moją sieć LAN. Podczas gdy każdy inny klucz WiFi działał jak urok z utratą pakietów <1%.

Posługiwać się:

ping address(Windows, Linux, Mac) lub ping address -t(Windows, działa do Ctrl + C) na innym komputerze w sieci lokalnej, aby sprawdzić, czy jest to problem z siecią, zastępując adres prywatnym adresem IP komputera Pi.

Aby znaleźć swój prywatny adres IP dla Pi, najedź wskaźnikiem myszy na ikonę sieci w języku Raspbian lub użyj polecenia hostname -I.

Pingowanie Windows DOS

evelynhathaway
źródło
Czy -tważna jest flaga pingowania? Próbuję tego na komputerze Mac, ale nie działa. Wyświetla komunikat: użycie: ping [-AaDdfnoQqRrv] [-b boundif] [-c count] [-G sweepmaxsize] [-g sweepminsize] [-h sweepincrsize] [-i wait] [−k trafficclass] [-l preload] [-M maska ​​| time] [-m ttl] [-p wzorzec] [-S src_addr] [-s rozmiar pakietu] [-t limit czasu] [- W waittime] [-z tos] ping ping [-AaDdfLnoQqRrv] [-b granica] [- c count] [-I iface] [-i wait] [-k trafficclass] [-l preload] [-M maska ​​| czas] [-m ttl] [-p wzorzec]
IgorGanapolsky
@IgorGanapolsky W systemie Windows działa tak, jak polecenie ping innej powłoki, powtarzając pakiety w kółko, dopóki go nie zatrzymasz. Zakładam, że terminal Maca ma już tę flagę lub inną flagę.
evelynhathaway