Stereofoniczny dźwięk A2DP przez Bluetooth

11

Korzystając z instrukcji zawartych w tej odpowiedzi , udało mi się uruchomić Bluetooth z małym odbiornikiem USB marki Asus. Mogłem zobaczyć inne urządzenia Bluetooth w okolicy, ale za każdym razem, gdy przełączam mój zestaw słuchawkowy Motorola S10 w tryb umożliwiający wykrycie i uruchamiam hcitool scanpolecenie, zamarza na chwilę, a następnie wraca z błędemInquiry failed: Connection timed out

Domyślam się, że prawdopodobnie brakuje po prostu wymaganych bitów, aby włączyć profile A2DP i / lub zestaw słuchawkowy, które S10 zgłasza jako wsparcie. Czy istnieje pakiet, który mogę po prostu apt-getcieszyć? Za to, co jest warte, zainstalowałem bluetooth, bluez-utils i blueman poprzez apt-get.

# lsusb
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
...
Bus 001 Device 006: ID 0cf3:3005 Atheros Communications, Inc. AR3011 Bluetooth

# hcitool scan
Scanning ...
Inquiry failed: Connection timed out
Goyuix
źródło
3
Powinieneś spróbować podłączyć klucz USB Bluetoorh przez zasilany koncentrator USB. Może to być problem z zasilaniem.
Alex Cucu
3
Miałem ten sam problem, ponieważ korzystałem z zasilanego koncentratora USB, podłączenie go normalnie rozwiązało moje problemy. Może spróbuj :)
DanFritz,
1
Rozwiązałeś to? Próbujemy posprzątać witrynę, a ta już nie działa.
RPiAwesomeness
Nie próbowałem zasilanego koncentratora (nie mam go), ale użyłem adaptera 5 V o wyższej mocy wyjściowej (1A) i wydaje się, że działa. Nie powiedziałbym, że jest pytanie odpowiedział jednak dostępna aktualna wydaje się być co do korzeni problemu.
Goyuix
Tak, „zdobądź stabilny zasilacz wysokoprądowy zamiast jakiegokolwiek starego adaptera ładowarki, który masz wokół” wydaje się być pierwszym rozwiązaniem wielu problemów z RasPi.
Matthias Urlichs

Odpowiedzi:

1

Chociaż nie jest oficjalnie uznane za „odpowiedź” przez PO, że nie znaleźć tymczasowe rozwiązanie, które moim zdaniem zalety przynajmniej stand-w odpowiedzi, dopóki nie znajdzie pełne rozwiązanie. Możesz przeczytać komentarz, że wierzę zasadność tego stanowiska w tutaj .

Ta odpowiedź może zostać usunięta, gdy PO zdecyduje, że całkowicie rozwiązał problem.

RPi Awesomeness
źródło