Jak udostępnić połączenie Wi-Fi mojego telefonu z moim Pi przez bluetooth?

14

Mam zrootowany telefon HTC Wildfire (bez karty SIM), Pi i klucz Bluetooth i pusty portfel.

Chcę, aby mój Pi był podłączony do Internetu bez kabla Ethernet (z powodu lokalizacji) i bez kupowania adaptera bezprzewodowego USB (z powodu pustego portfela).

Znalazłem kilka aplikacji, które mogą współdzielić połączenie internetowe przez Bluetooth na Androidzie, takie jak PdaNet 3.50 i wierzę, że mają to wbudowane późniejsze wersje Androida.

Udało mi się uzyskać klucz Bluetooth działający na Pi i mogę hcitool scanznaleźć Wildfire. Jestem przekonany, że mogę je również sparować, co, jak sądzę, jest kolejnym etapem.

Po sparowaniu jestem całkowicie skazany na to, co powinienem robić dalej. Zakładając, że uruchomię aplikację PdaNet i sprawię, że zacznie się dzielić, co mam potem zrobić (na Pi)?

Wszystko, co do tej pory czytałem, mówi o używaniu telefonu jako modemu (tak myślę?), Gdy chcę korzystać z połączenia Wi-Fi telefonu, a nie połączenia 4G / 3G / cokolwiek innego.


Jestem użytkownikiem systemu Windows, więc bądź miły. :)

George Duckett
źródło
Nienawidzę łamać bańki, ale BlueTooth może naprawdę tylko uzyskać ~ 85 KB / S i zapewniłby strasznie powolne środki dostępu do Internetu.
Alexander - Przywróć Monikę
2
Bluetooth 2.0 + EDR zapewnia 2,1 Mb / s, co byłoby przydatne w większości aplikacji internetowych. Nie będzie płonął szybko, ale będzie użyteczny. Zakładając, że @XAleXOwnZX oznaczało 85 kilobajtów / s, to nadal nie jest takie złe, ponieważ to około 0,66 Mb / s, co nie jest świetne, ale znacznie lepsze niż 56 kbit / s, jak stary modem, którego przeglądałem. Zobacz en.wikipedia.org/wiki/Bluetooth#Uses
Kibbee
2,1 megaBITÓW na sekundę to około 0,21 megaBasów (dzielisz przez 10 zamiast 8, aby z grubsza uwzględnić koszty ogólne), więc wciąż nie jest tak świetny lol. (Nigdy nie widziałem więcej niż 85 KB / s przy użyciu). Mimo to jest bardzo nieefektywny energetycznie w przypadku niewielkich ilości danych, do których jest zdolny.
Alexander - Przywróć Monikę

Odpowiedzi:

3

Istnieją dwa typowe sposoby używania urządzeń BT (i często USB) do sieci. PAN / NAP (wygląda jak układ Ethernet) i emulacja modemu. NAP powinien być lepszy, ale wydaje się, że łatwiej jest korzystać z modemu.

Pełnowymiarową desktoppy sposób w tych dniach będzie prawdopodobnie używać NetworkManagera i modemmanager i bity dopasowanie GUI.

Bez tego stwierdziłem, że wvdial ułatwia wybieranie modemów 3G.

Powinien istnieć sposób połączenia się z BT NAP za pomocą samych poleceń. Nie wiem / nie pamiętam, jak to działa (ale patrz linki poniżej).

Przechodząc do modemu (emulacja), myślę, że używasz rfcomm, aby otworzyć „port szeregowy” w telefonie. Następnie użyj tego urządzenia jako modemu.

Sposób wyboru między sieciami (3G / 4G / Wi-Fi) itp. Zależy od telefonu i ustawień telefonu. Może być potrzebny APN z instrukcji usługodawcy w ustawieniach PI, ale nie trzeba wprowadzać kodu PIN. Wybrany numer telefonu zazwyczaj wybiera profil z ustawień telefonu do użycia.

Tak czy inaczej, musisz oczywiście połączyć / sparować telefon i komputer. Myślę, że to miejsce na początek . :)

Spróbuj tych:

XTL
źródło
1

Więc według ciebie, chcesz uwiązać swój telefon HTC z pi i udostępnić mu połączenie Wi-Fi, naprawdę nie wiem o bluetooth, ale przywiązałem mój HTC Explorer za pomocą mojego pi za pomocą kabla USB i jest to łatwe proces! W grę wchodzą tylko 2 kroki

  1. Włącz Wi-Fi w telefonie.
  2. Podłącz go kablem USB do pi i wybierz Tethering przez USB oraz typ terminala

    sudo dhclient usb0 i zapewni dostęp do Internetu do Pi

Mam nadzieję, że to ci pomoże!

Przeczytaj ten post, aby uzyskać więcej.

Palash Taneja
źródło