Czy mogę zapewnić osobne zasilanie urządzenia USB?

13

Mam urządzenie USB, które wymaga więcej energii niż RPi może zapewnić. Nie chcę używać zasilanego koncentratora. Czy nie mogę zbudować prostego adaptera, który przepuszcza tylko linie danych i rozbija Vcc i masę do urządzenia (brak połączenia z RPi), tak aby urządzenie mogło być zasilane z oddzielnego źródła? Czy źródło może być takie samo jak źródła RPi? Dziękuję za twoje przemyślane odpowiedzi.

CPRitter
źródło
1
Dlaczego nie chcesz korzystać z zasilanego koncentratora?
Alex Chamberlain,
1
Uczciwe pytanie Mam aplikację, która musi być zasilana z baterii, więc muszę utrzymywać niskie wymagania dotyczące zasilania. Mam sprawdzoną koncepcję; teraz pracuję nad udoskonaleniami.
CPRitter
Widzę! Chciałbym zobaczyć, jak ktoś opracowuje zasilaną kartę rozszerzeń USB, która byłaby dla Ciebie idealna, ponieważ mogłaby skutecznie zasilać RPi i urządzenia.
Alex Chamberlain,
Rozważałem usunięcie PWB z zasilanego koncentratora, zamontowanie go w tym samym pudełku co RPi i zasilenie obu z tej samej baterii. Ale aplikacja nie wymaga 4 dodatkowych portów USB, całego dodatkowego sprzętu i drenażu baterii lub kabla do podłączenia koncentratora i RPi! Jest bezgłowy, a dwa wbudowane porty są wystarczające. Wszystko czego potrzebuję to odrobinę więcej soku do urządzenia USB.
CPRitter
Czy udało Ci się uruchomić tę konfigurację CPRitter? Mogę docenić kilka szczegółów;) dzięki

Odpowiedzi:

6

Powinno być dobrze. Powinieneś jednak połączyć podstawy razem.

Jeśli przewody są naprawdę długie, możesz mieć problemy z pętlami uziemienia

John La Rooy
źródło
Dzięki za twoją odpowiedź! Z pewnością nie jestem ekspertem, ale myślałem, że ponieważ linie danych są zróżnicowane, żadne odniesienie nie byłoby konieczne i dlatego nie byłoby konieczne połączenie uziemienia. Czy jestem w błędzie?
CPRitter
@CPRitter, możesz uciec, jeśli urządzenie USB „unosi się”, ale jeśli istnieje znacząca różnica w podstawach, napotkasz problemy.
John La Rooy,
0

Chciałbym poprowadzić tę dyskusję o krok dalej.

Najwyraźniej na płytach revison 2.0, jeśli masz koncentrator, który zasila kabel wchodzący (pochodzący z?) Złączy USB A, możesz zasilać Pi z koncentratora. Innymi słowy, sygnał wychodziłby ze złączy A, a moc trafiałaby do złączy A. W takim przypadku akumulator można połączyć w jeden z kabli USB. Lub może być na przykład włączony do klawiatury, zakładając, że ta aplikacja ma klawiaturę.

Resetowalne bezpieczniki chroniące wyjścia USB zostały usunięte. Ta funkcja została zaimplementowana w niektórych późniejszych wersjach PCB 1.0 poprzez zastąpienie bezpieczników linkami; Wersja 2.0 na stałe wprowadza tę modyfikację. Możliwe jest teraz niezawodne zasilanie RPI z koncentratora USB, który zasila prądem wstecznym, ale ważne jest, aby wybrany koncentrator nie mógł dostarczyć więcej niż 2,5A w warunkach awarii.

http://www.raspberrypi.org/archives/1929

EricH
źródło