Niestandardowy system operacyjny na Raspberry Pi?

11

Razem ze znajomym programistą szukamy możliwości stworzenia własnego systemu operacyjnego (OS). Chcemy stworzyć system operacyjny oparty na Javie, więc chciałbym zainspirować się JNode OS .

Czy istnieje sposób na uruchomienie JNode i naszego własnego systemu operacyjnego na Raspberry Pi?

Kezz101
źródło
Dodaj to, czego się dowiedziałeś (z linkiem) na temat uruchamiania VMWare na RaPi.
HeatfanJohn
@HeatfanJohn Brak linku. Lekko zmodyfikowałem własne oprogramowanie do emulacji, aby działało na RaPi. I zanim zapytasz, niestety nie mogę udostępnić tego oprogramowania, ponieważ zapłacono mi dużo pieniędzy, aby zrobić dla kogoś, a on nie byłby naprawdę szczęśliwy, gdybym umieścił go w domenie publicznej.
Kezz101
Nie musiałbyś robić tego PD, ale wyobrażam sobie, że oni również nie lubią ujawniać źródła na podstawie licencji.
XTL
@xtl Żyjemy w świecie, w którym uważamy, że warto dla mnie więcej, jeśli go nie masz. Więc Kezz101 musi zapytać o pozwolenie.
ctrl-alt-delor

Odpowiedzi:

8

Nie jestem pewien Jnode, ale Computer Laboratory na Cambridge University ma krótki kurs na temat rozwoju systemu operacyjnego na Raspberry Pi, który może Cię zainteresować:

Baking Pi - Rozwój systemów operacyjnych

tarka
źródło
Dziękuję Ci! Uważam ten artykuł za bardzo interesujący ... Z pewnością pomoże na dłuższą metę!
Kezz101,
3

Masz dużo bólu, jeśli pójdziesz drogą Java. Również systemy operacyjne zdolne do robienia czegokolwiek interesującego wymagają znacznie więcej pracy, niż się wydaje.

JNode wymaga na razie więcej pamięci niż Pi ma i nie jest przeniesiony do Raspberry, więc do uruchomienia będzie wymagał sporo smaru łokciowego.

Może się okazać, że jest to o wiele bardziej satysfakcjonujące, jeśli chodzi o fakt, że komputer musi coś zrobić , aby popracować nad obsługą sterowników w dystrybucji Linuksa, z której ostatecznie korzystasz. Raspbian wydaje się być tam, gdzie jest obecnie rozpęd.

Thorbjørn Ravn Andersen
źródło
Ach, dziękuję za radę! Rzeczywiście poszedłem ścieżką modyfikacji dystrybucji Raspian, aby obsługiwała Javę, aby działała jak „wbudowany system operacyjny”.
Kezz101,
Zauważ, że odkąd napisałem odpowiedź, Oracle opracowało JVM odpowiednie dla Raspberry.
Thorbjørn Ravn Andersen
Czy to jest wersja wstępna JDK8? Jeśli tak, to czy warto zaktualizować ten komentarz?
Kezz101,