Czy zasilacz musi mieć dokładnie 5 woltów?

21

Po przeszukaniu całego domu mogłem tylko znaleźć „Travel Adapter” LG o mocy 5,1 V == 0,7 A.

Czy dodatkowa dziesiąta część Volta zaszkodzi Raspberry Pi?

tehtros
źródło
== to moja najlepsza próba na symbol prądu stałego.
tehtros
3
Cóż, jest Unicode U + 2393 ⎓, ale większość przeglądarek prawdopodobnie nie wyświetla go poprawnie.
orlp

Odpowiedzi:

26

Nie. Masz tolerancję + 5%. Oznacza to, że napięcie powinno wynosić od 4,75 V do 5,25 V. 5.1 V powinno być w porządku.

Co więcej, taki adapter można znaleźć na liście zweryfikowanych zasilaczy na wiki RPI .

Należy jednak pamiętać, że 0,7A jest dość niskie. Zaleca się mieć co najmniej 0,7A, ale pamiętaj, że jesteś po niskiej stronie tego parametru. Należy również pamiętać, że zasilacze nie zawsze zapewniają to, co mówią, że są, i istnieje pewna tolerancja dla ich wartości (i zwykle nie jest to określone przez producenta). Więc jeśli masz jakieś problemy ze swoją tablicą, sugeruję, abyś wykonał prosty test napięcia, jak opisano na tej stronie wiki . Właściwie proponuję to zrobić, nawet jeśli nie widzisz żadnych problemów, a także przetestuj napięcie podane bez obciążenia zasilacza przed podłączeniem go do RPi.

Krzysztof Adamski
źródło
Dziękuję za link do tej strony! Było to bardzo pomocne dla mnie, a najprawdopodobniej także dla innych osób.
tehtros
Szybka odpowiedź hej :-)
Piotr Kula,
1
Zakładasz jednak, że wariancja adaptera nie przekroczy tolerancji Pi.
Przypon
1
To prawda. Dlatego powiedziałem, że „powinien” być w porządku, zaleciłem wykonanie testu i ostrzegałem, że zasilacze nie zawsze zapewniają to, co mówią. Ale to prawda, że ​​mogę być bardziej szczegółowy, pozwól mi to poprawić.
Krzysztof Adamski,
8

.1nie zaszkodzi, ale ogólnie tak - trzymaj się jak najbliżej 5 V. Układ BCM i HDMI pobierają energię bezpośrednio z tego wejścia, więc przesadzenie go zaszkodzi.

1A jest zalecany, gdy używasz go z mnóstwem rzeczy podłączonych do niego. Będzie w porządku z 0,7A, ale jeśli zaczniesz doświadczać dziwnych rzeczy, takich jak resetowanie w środku kodowania, potrzebujesz lepszego zasilacza.

Piotr Kula
źródło
4
Należy również pamiętać, że wszelkie urządzenia USB również pobierają to napięcie bezpośrednio.
user606723,
3
Niestety nie jest pobierane bezpośrednio. Przechodzi przez bezpieczniki, które obniżają napięcie. Tak więc szczególnie w starszych wersjach płyty (z polifusami na portach USB) posiadających nieco więcej napięcia niż 5V na wejściu może być dobrą rzeczą dla urządzeń USB.
Krzysztof Adamski,
Ponadto, dioda TVS (przynajmniej w modelach A +, B + i 2B) na szynie 5 woltów, więc w zasadzie napięcia zasilające „wystarczająco” powyżej 5 woltów spowodują, że dioda doprowadzi nadwyżkę napięcia do ziemi. Dokładnie wymagana jest wartość powyżej 5 woltów, ale zasada jest taka, że ​​nie jest tak dużo wyższa, że ​​elementy na płycie zostałyby uszkodzone.
nsayer
Zasilałem Pi Rev 1 do Pi 2 najpóźniejsze obroty z baterią UBEC z wejściem ~ 5,5 woltów ... było OK, ale pod obciążeniem przypuszczam, że napięcie jest inne. ~ 5,25 woltów i był bardzo stabilny, zwłaszcza WiFi
Piotr Kula